bugün

gün itibariyle (bkz: türkiye cumhuriyeti)'nin 86. yılını malesef buruk bir hüzün ile kutlamaktayız. oysaki bu ülke ne mücadeleler sonucu kurulmuş ve kurulduğunda başta ülkemiz olmak üzere bir çok yerde bayram havası yaşanmıştır, acaba 86 yıldan bu yana ne değişti.

şu açıkça belli ki (bkz: mustafa kemal atatürk)'ün 15 yıla sığdırdığı onca yenilik, inkılap ve deverimin biz üzerinden 73 yıl geçmesine rağmen hala 15 yılın rüzgarı ile yaşamaktayız, ve her daim adım adım gerileyerek. hala gazinin gelmesini ve bizi kurtarmasını beklemekteyiz.

bir çok sorunla boğuşuyoruz. özellikle ülke olarak en önem verdiğimiz cumhuriyet bayramını kutladığımız günlerde bile sanki başka ülkede yaşıyormuşcasına kutlamalara katılmayan pkk yanlısı dtplileri aklamak için çırpınıyoruz. hemde onbinlerce şehidimizi, yüzbinlerce gazimizi hiçe sayarak. dağdan inen pkklıları 10 dakikada serbest bırakıyor ama vatanını seven, ülkesini seven generalleri, profesörleri, bilim adamlarını 26 aydır hala gözaltında tutuyoruz.

halkın en güven duyduğu askeriyeyi bitirmek için ıslak mı kurumu olduğu muamma olan bir kağıt parçası üzerinden siyaset yapıp asker ile halkı karşı karşıya getirmeye çalışıyoruz.

yıllardır ülke toprakları üzerinde kol kola kardeş kardeşe yaşayan türkleri ve kürtleri birbirine düşürmeye çalışıyoruz. bir yandan size kurşun sıkıyorlar diye türkleri kışkırtıyor, diğer yandan da haklarınız yiyorlar sizin neden kendinize ait bir ülkeniz yok diye kürtleri gaza getirip türklerin üzerine salıyoruz. yani tavşana kaç, tazıya tut diyoruz. kardeş kardeşi vurduğunda herkes şaşırıyor, oysaki birbirini tanımayanların birbirini vurmasına şaşırmak gerek. çünki kardeşler bilir en çok canlarının neyi acıtacağını. bir ülkenin başına gelebilecek en kötü günlere doğru adım adım ilerliyoruz. birbirimize düşmeye başlıyoruz. ülke olarak başka bir ülkeden

tüm bu yaşanalar bir yana ülkeyi yönetenler olarak, ülkenin bekçileri olarak içişleri bakanlığının onayı ile bir vatandaşın nüfüs cüzdanında isim olarak kürdistan yazılmasına izin veriyoruz. (bkz: gazi mustafa kemal)'in 82 yıl evvel dediği gibi memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabiliyorlar.

türkiye cumhuriyetinin 86. yılı kutlu olsun.
türk olmayanlar tarafından yönetilen bir türk devleti.
bölücülerin götleri iyice kalkmış ve gemi azıya almışlardır. allah türk milletinin sonunu hayretsin.
şehitlere üzülüyorum.
gazilere üzülüyorum.
şehit ve gazi analarına üzülüyorum.

o anaların, "hakkımı bu ülkeye etmiyorum" demeye başlamalarına kahroluyorum.
"benim oğlum bir hiç uğruna öldü" diye düşünmelerine dayanamıyorum.

kollarını, gözlerini, akli dengesini yitiren o yiğitlerin pkk kadar değer görmemesine ise diyecek söz bulamıyorum.
çanakkale zaferinin yıldönümünü anmanın faşizm olarak sayılacak kadar saçmadır.
(bkz: teröristin önünde el pençe durmak)
teröristin türkiye cumhuriyeti yapılanmasında rol oynaması.
şehitlere üzülüyorum.
gazilere üzülüyorum.
şehit ve gazi analarına üzülüyorum.

o anaların, "hakkımı bu ülkeye etmiyorum" demeye başlamalarına kahroluyorum.
"benim oğlum bir hiç uğruna öldü" diye düşünmelerine dayanamıyorum.

kollarını, gözlerini, akli dengesini yitiren o yiğitlerin pkk kadar değer görmemesine ise diyecek söz bulamıyorum.

ilk seçimlerde bu iktidarın %75 oydan aşağı kalmayacak olmasını ise anlayamıyorum.
eski genelkurrmay başkanı müebbet hapis yer,
bizim baştakiler ise imralıda ki şerefsize uyarlar.
ama maalesef hala ülkenin ne halde olduğunu anlamayanlar var.
50...
sivil bir tayyip darbesi yapılmıştır.
Yani ilker Başbuğ darbeye teşebbüsten madem suçlu; Acaba darbe yapmak isteseydi kim engel olabilirdi. Merak ediyorum. Ayrıca gizli tanık şemdin sakık denilen pkklı nasıl sanıkken tanık olabılıyor. Tanıklığı ne kadar sağlam olabilir. bir pkk lı askere zaten düşman. Suçu olmasada asker için zaten düşman. Şuan pkk nın başı müebbet hapisteyken hükümet apo ile müzakere yapıyor. apo bayrakları pkk lıların elinde sallanıyor. Vatanavserlere türk bayrağı açtırılmıyor. türküm demek suç oluyor, milliyetçilik ayaklar altına alınıyor. bu darbe değilmi sizce? Atatürkün kurduğu cumhuriyetin anayasası değişmez maddeleri değiştirilmek istenmesi darbe değilde ne o zaman. şuan bir darbe var zaten. sivil dedikleri darbe. Kim ne derse desin medyadan sokaklara kadar gazate ve bayramlara kadar konulan baskı ve yasaklar bir darbedir. Askerede darbe yapılmıştır.