bugün

kendisi fuhuş yaptırarak para kazandığı için, ekonomiyi de iyi zanneden pezevenktir.
"memleket eyiye gidiyor elhamdülillah" diyen dayının hemşehrisi olan pezevenktir.
Hükumetin adamıdır.
siki taşşağına denk olan yalamalardır.
sıra eksi verecek olanlardır.
benzin pompası göte gire şükür edecek olanlardır.
alanın ve verenin aynı kişi olguğunu iyi bilir.
rosava'nın açık hedef olduğu konudur.

(bkz: rosava)
pragmatik bir orospu çocuğudur aynı zamanda...sorospu çocuğudur.
dayatılımış ezberleme cümlelerle konuşan tipik bir akplidir.
gsyih nın nasıl hesaplandığını bile bilmeden hatta reel gsyih ile nominal gsyih farkını bilmeden ekonomi yorumu yapan pezevenktir.
ülkenin ekonomisi iyiye gidiyor.
sattığı karılara rağbet olan pezevenktir.
malına talep çok, müşteri beklediği yoktur.

kırk yıllık orospuyu boyar kız-oğlan-kız diye dayısına satar. el hasılı vel kelam ağzı iyi laf yapan sermayesi kuvvetli pezevenktir.
singapurda, isviçrede veya norveçte yaşayan pezevenktir.

http://www.prosperity.com/economy.aspx
TUiK'dan bihaber olan omurgasız pezevenktir.
bu sözlükte yazıyor. ara sıra sözlükte yardırır ard arda başlıklar açar, ülkenin gidişatına dair güzellemeler düzer.
ama mesleğinin "pezevenklik" olduğu konusunda bilgim yok.
bakiyim valla pezevenk.
pezevenktir. pezevegin dışında akp'nin de politikasıdır. bir şeyi 40 kez dersen olurmuş politikası...
bi tane fırıldak var. isim vermek istemiyorum.
bol jöleleri ile meşhurdur hani. inek yalamış gibi bir hali vardır kafasını.
dün mücahit bugün müteahhittir onlar gibiler.
ekonominin, tarihimizde hiçbir dönem çok iyi olmadığını bilmeyen kişidir.
kesmek isteyip kurban kesemeyenden geçilmiyor çevrem..

bu mu iyi ekonomi..
Ekmeğin kaç lira olduğundan bihaber olan adamdır.
ülkesinde daha lastik bile üretilmeyen iyimser pezevenktir. ben $una benzetiyorum; sen 100 metreyi 15 saniye ko$abilenken, usain bolt 10 saniye ko$uyordu diyelim. sen bunu 10 saniyeye çekmeyi %50 geli$im olarak görürken usain bolt'un %50 geli$im göstermesi; yani 5 saniye ko$ması imkansız. yani adam ba$arı çıtasının standartını göstermi$ sana. hal böyleyken ba$ka ülkenin ekonomisinden daha çok büyüdük diyeceğine, o ülkeler alır o lastiği, arabana takarlar.

ü$enmedim tablo çıkardım amk. dı$ ticaret dengesi 2002'de %69.9 iken, 2011'de %56'ya gerilemi$tir. yani ihracatın artmı$ ama ithalatının artı$ oranı ihracatının artı$ oranından çok daha fazla.

kanıt: https://docs.google.com/o...QBm1nzU9OtNHJ6SDEyZHg5aEk
kulaklarını ve gözlerini kapatıp biryandan da hülülülülülü diye bağırırsan ekonomik krizin adını duymazsın, ekonomik kriz var diyenide duymazsın. o zaman ekonomik kriz olmaz işte.

vallaha var lan kriz. yeminlen.