bugün

öğretmeni izin kağıdı getirmesini istediği için, öğretmenini katleden öğrencidir. öğretmen iki çocuk annesi ve ayrıca hamileymiş. öğrencisi geç kalınca, geç kağıdı getirmesini istemiş ve bunun üzerine öğrenci tarafından tehdit edilmiş. durumu müdüre anlatmış, müdür polise bildirmiş. polisler gelip bir süre çevreyi kolaçan (!) ettikten sonra gitmişler. bunun üzerine malum öğrenci sınıfa girerek, öğrencilerinin önünde öğretmenini bıçaklayarak öldürmüş.

dünyanın en kutsal mesleğiydi hani öğretmenlik? hani biz insan yetiştiriyorduk? çalıkuşu malıkkuşu kalmadı arkadaş. değecek insanlar için zor koşullara katlanılır, pisi pisine ölmek için değil.
devletin bir fiske bile vurulmasını yasakladığı öğrencidir. milli eğitim bakanı olsam öğretmenlere ıslak odun armağan ederrim.
la kimse demiyorki bu cocuk niye vurdu bu ogretmeni. yani sadece ogretmenmi suclu sirf bir izin kagidimi neden sizce. her gecen gun siddetin hos gosterildigi bir ulkede yasiyoruz. ve bu yasadigimiz ulkede siddetin sanki normal laylay lom oldugunun gosterildigide ayri bir gercektir. nitekim aile, sosyal cevre,bulundugu konum, maddi gercekler bunlarin hepsi o cucugu katil yapan gercekler sirasindadir. bazen gorulen bilindigi degil asil var olan gerceklee ise bilindiginde soylediklerimizden utanacagimiz durumdur. rica ediyorum yok efendim 15 yasindaki bir cocuk bir ogretmeni oldurdu yok acitasyon yaparan iki cocugu vardi esi hamileydi demeyin sakin. eger bunu diyor sizlerde nefret soylemleri icerisideyseniz yarin sizler veya yakinlarinizda sizin nefretiniz ve kininizden etkilenebilir. olaylara genis bakilmasi ve taraf olmadan yorumlanmasi en dogru eylem olacaktir....
saygının nelere kadir olduğunu hatırlatan olaydır.

yeni dünya düzenine yeniltilen değerlerimizin yokluğunda yaşadıklarımızdan sadece bir tanesidir.

ve neye yanarım bilirmisin sözlük, bu çocuk birkaç yıl sonra salıverilecek. topluma karışacak tıpkı bir canlı bomba misali. ve diğerleri de bundan ilham alacak.

hadi bakayım milli eğitim bakanı ve adalet bakanı, verin başbaşa ne yapılması gerektiğine kafa yorun.
idris naim şahin çıkıp:"çocuk işte" diye açıklama yapsa şaşırmam.
bir takla atarlarsa belki inanırız.
simdi gidecegi islah evinde baska cocuklari tehdit edip hayatini karartacak olan bireydir tecrit edilmesi gerekir.
başlamış gene aman bulaşmayalım, kendimizi kandırmaya devam edelim şenlikleri...

onur konuğu kim? oyunu chp'ye atıp vatanı kurtardığını sanan tatlısu demokratları mı yoksa tirki bar hümanistleri mi?

suçlu, kürtlerin bronz çağına özgü fodal kafa yapıları ve doğadaki bazı hayvanlardan bile gevşek aile yapılarıdır.

not: çocuktur vahtır yazıktır diye mazluma yatanın da suratına sıçayım bu kadıncağızın yavruları ne olacak şimdi?

40 kere eğitim şart derseniz uyanacaksınız bu kabustan. hadi 1...

not2: eksi sağ altta...

not: artık mızrak çuvala sığmıyor, yalan dolanla sıvanmaya çalışılıyor. çocuk kürt...

(bkz: be te nabe daye)
ipini koparan kürdün gelip yerleşip içine sıçtığı şehirlerden birisinde yaşanan elim olay.
arkadaş eğitim şart diyoruz da önce bir insanın ahlakını düzelticen.
yok derslere süt yok ıpad felanla olmuyo.
sigara içme yaşı inmiş 9 yaşına kadar. Aileler de artık gelişen batılılaşma düzeni içerisine girmeye başlamış ve bu sayede de kopmalar oluşmuştur.
Her zaman önce ahlak ve maneviyat. Sonra gör bakalım oluyomu artık böyle şeyler. Ülke Meksika'yı geçti yahu.
olayın gerçegi ;

Arkadaşlar ögretmenin ameliyat oldugu hastanede çalışan biri olarak yazıyorum ; ( özel baki uzun hastanesi )

onceklikle hocamız hamile degildi. bahattin canbeyli ( g. cerrahi profu ) hocamızın rahminin geniş oldugunu gorunce şüphelenmiş ama boyle bir şey yok tahlillerde ıspatı var..

cok kankaybı; dalak ve karacigerin fazla parçalanması ve özellikle kalbe giden kirli ve temiz kanın birbirine karışmasından dolayı vicut direncini kaybedip hasta ex olmuştur..

olaya gelince; hoca ogrencinin sigara içtigini okulda serserilik yaptıgını ailesine bildirmek istedigi için ailesini okula cagırmış...( cocuk 2 sene sınıfta kalan yaşıtlarıından buyuk bir cocuk ) cocuk hocasına ' eger aileme soylersen seni öldürürüm '' tehtidi yapmış ve hoca bunun üzerine okula polis cagırmıstır..

cocuk 2. dersten sonra evine gidip ekmek bıcagı almış ve annesinin sorması üzerine; '' kendimi kescem '' diyip annesinden kurutulup okula gelmiştir. ön bahçede duran polisi gorunce arka taraftar girip sınıva kadar bıcagı saklayan cocuk. kapıyı açıp bıcagı cıkarttıgı gibi once sag baldırından sonra sag kaburga altından yukarıya dogru saplanan iki bıcak darbesi alarak hayatını kaybetmiştir..

edit: olayı gerçekleştiren cocuk kürt degil..

http://www.beyazgazete.co...eni-bicakladi-327113.html
Adamın dibidir.
Bazı ergenlerin zoruna gidebilir.