bugün

kopya çekmesini ortaya çıkaran öğretmeni sırtından bıçaklayan şahıstır.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20942073.asp
kürt olması çok bir şeyi değiştirmiyor, bir öğrencinin öğretmeni sırtından bıçaklaması başlı başına bir olay değil mi zaten.
(bkz: kürt)

ha türk olsa bir $eylerden feragat edebiliriz yani? ırkçığınızı sikeyim.

ayıp etmi$ öğrencidir.
genlerinden geleni yapan öğrencidir.
kürt, gaffar okan caddesinde, sırtından bıçaklayarak...

birileri birilerine fena gaz veriyor ve bu ülkede hala gazetecilik yapıyor ya, ve elinde tuzlukla bu tür haberler bekleyen bir cahil cühela sürüsü var ya,

nasıl anlatılır o güruha yanlış tarfat oldukları, vatan sevgisinin bu olmadığı bilemiyorum.
"iyi bari molotof atmamış lan" diye yüreklere su serpendir.

edit: kötüleyin anasını satayım yapmadığınız iş sanki. molotofa gelince siz iyi bilirsiniz yakmayı.
faşizmin, ırkçılığın insanlık için ne kadar tehlikeli olduğunu da bu başlığı açan "yazar" sıfatlı kişi vesilesiyle görmemize neden olan kahredici olay.
klasik olsada yediği kaba sıçan insanaltı varlıktır.

edit:eksileyen ibneler dövlet size bahmiy mi?
hatırı sayılır bir cezaya çarptırılması gereken öğrencidir. 19 yaşına gelip de hala bazı şeyleri -devlet gibi- hiçe sayıyorsa, iki kere hatırı sayılır bir cezaya çarptırılması gereken öğrencidir.

ha diyeceksiniz ki "bu ülkede kim hak ettiği cezayı almış, devleti, yasayı hiçe sayan kaç bin kaç milyon insan var. hangi biri cezasını bulmuş?"

haklısınız...
olaya türk-kürt değil de öğrenci - öğretmen ilişkisi açısından bakmak gerekir. akademisyen dövme olayı yurdumuzun bir çok üniversitesinde yıllardır görülen bir durum. ha bu eleman biraz ileri gitmiş orası ayrı. geçen gün yine sözlükte kocaeli üniversitesinden bir öğrencinin intihar ettiğini duymuştum. bu sene de bizim okulda bir akademisyeni fena benzettiler. kimseyi savunmak değil niyetim ama, üniversite okumanın zorluğu bir de akademisyenlerin iğrenç egolarıyla birleşince millet deliriyor haliyle. ha bu öğrenci suçludur bir şey diyemem. ancak ortada bir sorun olduğu kesin. büyük bir sorun hem de...
ergenliğini doruklarda yaşayan öğrencidir. eline beline bıçak silah alınca, çoğu erkek gibi adam oldum sanmıştır.

yazıktır, öğrenci olmasındır. kürtse dağa çıksın, türkse de ne bok yerse yesindir.
gasp, uyuşturucu, terör, tecavüz, cinayet, kabadayılık hep aynı zümre üzerinde toplanmış çeşitli özelliklerdir. genelde bu tarz eylemler arkadan saldırma ile yapılır. pusu atma, sırtından bıçaklama gibi. düşman bellenen kişi ile göz göze gelme korkusu vardır. buda öyle bir öğrencidir işte öğrenci olarak kalacaktır. hatta öğlenci olarak kalsa yeridir.
aranızda kürtler olabilir ve siz iyi bir kürt vatandaşı olabilirsiniz ama benim şehrime doğudan öyle bir göç geldi ki normal nüfusu geçtiler. ve dağdan gelip bağdakini kovan insanlar çoğu. ilkokulda çok kürt arkadaşım vardı iyi olan ama kötüsü daha çoktu. hiç pkk ile ilgili konuştuklarını duymadım o ayrı bir konudur. ama çok olay gördüm. mesela 1. sınıfa giden bir kürt 5. sınıftaki bir insana küfrediyor. bunu duyan 5. sınıftaki çocuk dövüyor bu çocuğu. 5 dakika sonra kürt olan 'ali ahmet hüseyin emrullah' diye bağırıyor(sülale boyu ordalar). hepsi toplanıp 5. sınıftakini dövüyorlar.kaç kere eve kadar arkadaşlarımla beraber 20 tane kürt para istedi de vermedik diye kovaladı. gene başka bir olay: öğretmen, ödevini yapmadı diye kürt bir çocuğa hafifçe vurduğu için için hocayı dövdü çocuğun ailesi. sonra olaydan 2 hafta sonra din öğretmeni çocuğun evine gidip,çocuğun okula geri dönmesini istediği için çocuk din öğretmenine kafa atıyor. bu kadar olaydan sonra kürtlerle arkadaş olurken tabiki tedirgin olurum. öğretmenini sırtından bıçaklayan kürt öğrenci diye birşey duysam da şaşırmam.
kürt olması mı dert ?
brütüs'tür.
ayrıca psikopattır.
kürt, türk veya ermeni olması neyi değiştirir ?
ırkçılık içeren bir başlık olmasıyla birlikte kopya çeken kişinin kendince adaleti yerine getirme biçimi diyebiliriz.

ırkçılığa hayır, hürriyet gazetesinden bir farkınız olsun.
bu olaya nasıl ırkçılık türk-kürt ayrımı yapabildiniz yuh diyorum. Hayır anadolu'nun göbeğinde olsa istanbul'da olsa ok. ama siirt te garanti kürtler yapmıştır değil mi? Ne kürt sempatizanıyım ne kürt savunucusu sadece bu topraklar üzerinde türk hisseden herkesin türk olduğuna inanan bir bireyim.

Münnevverin kafasını kesen kürt müydü?
Annesini 32 yerinden bıçaklayan adam?
Peki annesinin altınlarını çalmak için annesini doğrayan adam?
Tüm şehirlerde ara ara çıkan tecavüzcü sapıkların alayı mı kürt?
Ha kürt olunca 30 yıl yesinde türk ise acıyın 10-12 yılla çıkarın ibneyi mi diyeceksiniz?

Bazen insanlar neye göre kime göre düşünüyor diye kendimi alamıyorum. illaha bir ortamda gerilim yaratılsın. Şerefsiz apo ve onların yandaşları harici her kürt kökenli insanı bu kategoriye alanlar cidden düşünme yetinizi kaybetmişiniz yazık.

Haberde arkasından bıçaklayan kürt öğrenci diye verilmiyor yazarın uydurma haberidir. Ve sadece bir kişinin pisi pisine ölümünün insanı üzmesi ve kahrolması gereken haberdir.

Edit: Bu entry'i bile eksileyen bireyler bu ülkedeki kaos ortamı sizin yüzünüzden, sizin ve sizin gibi düşünen aile bireyleriniz yüzünden bitirilemiyor. Bu ülke dış mihraklardan çekmedi içindeki düşmanlardan çektiği kadar. ilk başta sağ-sol-din-dil-güzel-çirkin diye ayıracağına "yaradılanı sev yaradandan ötürü."
molotof kokteyli'ni akıl edememiş anaokul zekasındaki bir velettir.
anca sırtından bıçaklar zaten.
öğrenci kürt de olsa türk de olsa, öğretmene üzüldüğüm olaya konu olan öğrencidir.
lan oglum neden anlamıyorsunuz siz böyle adamı kürt diye ayırmaya devam ettikçe sizin deyiminizle bu adamlar kürt olmaya devam edecek. biz binlerce yıldır kardeş kardeş yaşıyorduk amerika geldi bik bik demeyi biliyon da neden o adamı kendinden ayrı görüysun ? diye sorarlar adama.
kürt olması önemli değil. orospu çocuğudur.
buram buram faşizm kokan söylem. kürt yerine ermeni ya da türk olsa poh pohlayacak mısınız?
kesinlikle şaşırtmamıştır. şaşırtan şey öğretmenini öldürmemiş olmasıdır. yakıştı mı senin kültürüne ve görgüne sadece yaralayıp bırakmak?