bugün

Her mesleğin bir zorluğu vardır.
(bkz: göt ıslanmadan balık tutulmaz)

Sende gel bu sıcağın altında inşaatda yada bir fabrikada çalışta göreyim götünü diyeceğim mal beyanı.
özel sektörde adamın izni 14 gün senin gibi 75 80 gün işe gitmese açlıktan ölür. Bence şükret yada öğretmenliği bırak yiyorsa. Millete mal diyen,Tatilim neden 2 ay diyen adamın yaptığı öğretmenlikten ülkeye hayır gelmez.
öğretmenlik yatıştır. akademisyenlik eğer prof düzeyinde değilse daha zordur.
o öğretmenlerin yıllarca ne zorluklarla okuduklarını -hele fef mezunu olup formasyon alanların daha ağırdır dersleri- ; atanmak için gece gündüz hem ayak işlerinde çalışıp hem geceleri ders çalışmak durumunda kaldıklarını; sınavda heyecan yaptılar diye yahut ataması az bir branştan mezun oldular diye atanamadıklarında çevreleri tarafından fakülte okumalarının değersizleştirilip, öğretmen sıfatını atanamadığı için hak etmediğini yüzüne vuran bakış ve söylemlere yıllarca maruz kaldıklarını; yaşlı emekliliğini doldurmuş ama evde canım sıkılır diye emekli olmayan bencil ve artık verimsizleşen öğretmenlerin dört gözle emekli olmalarını; çevresinde okumamış akranlarının evlenip çoluk çocuğa karışmalarını mutlulıklarını izlerken ve kendi çaresizliklerine bakarken bu gençlerimizin ömürlerinden ömür gittiğini bilselerdi böylesine öğretmenlerin tatili maaşı gözlerine batmazdı halden anlamayan insanımızın.
3 ay olmazsa bile normal bir memurdan daha fazla tatil yapıyorlar.
Öğretmenlik şu ülkedeki en kebap mesleklerden birisidir.
Bakın, akademisyen olarak bile şu an ve daha sonrası için ortalık çöplüğe dönüyor.

Neden mi?
Her şeyi sisteme bağlıyoruz da ondan. Yok eğitim-ögretim sistemimiz yokmuş, yok fenaymış, kötüymüş. Arkadasım, bir kez de dönüp öğretmenlere bakma ihtiyacı hissettiniz mi?
Kac kere şahit oldum. Adam okula gidiyor, canı sıkılıyor, bugun ders boş deyip yatıyor. Yahut müfredatı esnetmekten yıl sonu gelmis, işlemiş olması gereken dersleri işlemiyor. Daha birçok detay var. Hepsini anlatmaya lüzum görmüyorum.
Şimdi bir zıpçıktı çıkacak ve omo hopomoz oylo dogoloz diyecek. ileri zekalı arkadaşım, şu an turkiye üzerinde bulunan öğretmenlerin yüzde 60-70'i böyle. Devlete kapak attım, kafam rahat, tatilimi de yapar, mis gibi yatarım düşüncesine sahip. Kimse kimseyi kandırmasın.

Yani, evet öğretmenler 3 ay tatil yapmıyor. Hayatları direkt tatil. Yatış.
Not: öğretmen olmuşsun ama adam olamamışsın sayın yazar. Konuda direkt hitap olarak mal kelimesini kullanan bir bireye evlatlarını emanet eden ailelere acıyorum.
Mal.
öğretmen tatili 3 ay zanneden yanılıyordur evet. 3 ay çok az söylenmiştir. yılın en az yarısı tatildir.
diğer memurlar için birsey söyleyemem zira bu ülkede en çok tatil yapan çalışanlar memurlar. bir fabrikada sabah akşam araliksiz, yaz tatilin adam gibi hafta sonu tatilin olmadan, üstüne üstün doğru dürüst gecinemeyerek çalışda göre bakalim nasil oluyormuş tatil yapmamak.
o da okusaydı diyecek arkadaşlara şimdiden söyleyeyim, konu o değil.
Ya napıyordunuz öğrenciler okulda yokken birbirinize ders mi veriyorsunuz yatış işte zaten yatmasanız inanıyorumki ülkemizdeki eğitim kalitesi bu denli rezil seviyede olmazdı.
isteyen buyursun kazansın okusun bitirsin kpssye girdin yüksek puan alsın mülakatta klktı gitsin öğretmen olsun sanki hiç çalışmadan haketmemişler gibi davranmayın insanlara ne emekler sarfediyor insanlar o rahatlığa ulaşmak için sen bir halta yaramayan bölümler okurken götünü gezdirirken bu herifler kpss çalışıyordu şimdi gidin burdan tatil yapıcam .
Hesaba bakın ya haftasonu tatili tatilden sayılmıyormuş, ya bal gibi yatıyorsun senden çok ben yatıyorum sırf yatmak için bu mesleği istediğini biliyorum.

Bana yeni nesil sizin eseriniz bik bik demeyin, yok çocukları sevmiyorsan bırakın kimse sizi zorla öğretmen yapmıyor.

Hayatım boyunca 4 öğretmenim oldu sevdiğim, onun dışında boş yapmayın.

Ben babamın şirketinde işe gitmeyen evde yatarak genel müdür olan biriyim hiç işe gitmiş değilim 365 gün yatıyorum ama babama hala şirketini de müdürlük makamını da idare edebilecek kapasitem olmadığını anlatamadım, şirketler kolay batar ben üniversite sınavlarına hazırlanmaya devam ediyorum 4. Defa da olsa gireceğim kazanacağım ve ben yatmak istemedigim bir meslek seçmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Arı gibi çalışacağım meslek istiyorum.
(bkz: doktorluk) (bkz: yazılım mühendisliği)

Ayrıca yılın 3 te biri tatil, gün içinde 2 3 5 saat boş onlar da tatil hatta sabah 10 da dersi bitip son saat 14 e ders koydu diye yönetime söven derse isteksiz gireni kitaptan okutup geçeni derse küsüp anlatmayan atatürk ve türkiye ye hain ayrıca daha fazla hain yetişmesi için de hain imamı olan öğretmenler olduğunu da hatırlatmak isterim.

Bakın şimdi çomar ve yobaz sürüsüne sonra eğitim sistemine ve rezil öğretim üyelerine...

Malum puanı yetmedi iyi bir bölüme ya da ideali yoktu öğretmen oldu hala yakınıyor...

Atatürk gibi hayatı cephede geçmemiş cepheye bile geri hizmet olarak 6 ay gitmiş memur çakmalarına bak hele...

Efendiler siz saldınız halka saldırdınız sorarım size siz kimin adamısınız?

Adaletsizlik hukuksuzluk yolsuzluk rüşvet almış başını gidiyor bu zorbaları yetiştiren de öğretmenlerdi...

Benim imla hatası yapmadan noktalama işaretlerine kadar düzgün konuşup yazmamı öğreten belleten de öğretmenlerdi... Hatırlatayım ki herkesin yapacağı iş değil götünüz yemiyorsa, istifa ediniz. işini severek yapacak öğretmenlere ihtiyacımız var bizim.

The best teacher: führer!
Heil hitler!