bugün

3 ay tatil de düşünülünce kıyak valla. okuyun da bilgilenin.. http://memurunhaberi.com/...lis-ve-gercekler-432.html
öğretme amacı olmayan, ben anlatır kenara çekilirim repliğini dillerinden düşürmeyen, tek ideolojisi maaş ve rahat bir hayat olan öğretmenlerin ekmeğine yağ sürmüş olunur. yazıktır.
unutmayın ki doktoru doktor yapan da onları bugünlere kadar yetiştirenlerde öğretmenlerdir.
güzel makale olmuş o öğretmen yatıyor diyenleri evime bekliyorum yıllık plan zümre sınav analizi öğrenci velisi müdür stresi, yeni yönetmelikler seminerler sahsen öğretmen olarak düşündüğüm normal bir büro katibi bir öğretmen den 10 kat daha rahattır ve aynı maaşı alır ama göze batan öğretmenlerdir.
bana kalırsa öğretmenlik gönüllü bir şekilde yapıldığında kutsallık değerini kazanır. burada memurlardan bahsetmiyorum elbette. herhangi bir konuda size bir şey öğretmeye çalışan insan; eğer maddi bir amaç gütmüyorsa, sizin için kutsal olmalıdır.

tabi devlet memuru öğretmenlerin de, geçim için kazandıkları paranın çok çok üstünde hizmet verdiğini düşünüyorsanız, farklı bir tartışma konusudur.
unutmayın ki doktoru doktor yapan da onları bugünlere kadar yetiştirenlerde öğretmenlerdir.
edit: bunun nesini eksilediniz be. azıcık saygınız olsun öğretmenlere.
öğretmen düşmanı kesimin en eğitimsiz kitleden çıktığını 10 dakika içinde ispatlayan bir başlık oldu. anında nefret saçanlar haberin içeriğini okumadılar bile...
tekrar söylemekte yarar var.

öğretmen, 9 aylık ücretini 12 ayda alıyor. yani tatilde bile maaş alıyor falan değil.
garip bir durum bizim okulda bu kadar olmasa da buna yakın paraları hak eden öğretmenler de var ama yoldan geçerken öğretmen olmuş gibi davranıp mesleği kirleten açlık sınırı olan parayı verip süründürülmesi gerekenler de var.
mesleğini yapabilse, sonuna kadar destek vereceğim uygulamadır. 17 yıllık eğitim hayatımda üniversitede bir kaç hoca dışında eğitim veren bir öğretmene rastlamadım. Hepsinin kafasında dershanede öğretmenlik yapmak, ek ücret almak gibi fikirler var. Öğretmenliğini okulda değil dershanede yapmaya çalışıyorlar.

Bu arada ekstra bir durum olmadığı zamanda ise öğrenciyle gelip, öğrenciyle çıkıyorlar. gözümde hak ettikleri maaş asgaridir.
burda önemli olan gerçek öğretmenleri sistemde kalbur üstünde bırakmaktır. çünkü tüm yıl yatan bariz şekilde öğretmenliği sevmeyen de var. şahsen ben isteyen öğrenciye hiç para almadan da dewrs veririm öğretirim herşeyi yaparım. böyle öğretmen de çoktur onuda söyliyim . ama tabiki daha fazla maaş ister öğretmende kim istemez ayrıca öğretmenlik bir performans mesleğidir. keşke daha az çalışsak ama daha verimli olsak bu meslek böyle bir meslek. çok derse girince öğrenciler allame olmuyor verimli derse girince allame oluyor iyi insan doktor başbakan mühendis oluyor bunu yetiştirmek öğretmende siz anlamazsınız şimdi gelin bakın çocuklar ne kadar aç yol göstericelere ne kadar yanlış yönlendirilmişler ama hiç sallamazsınız değilmi öğretmene laf sokar sonra bu memleketin haline laf edersiniz.
öğretmenin kalifiye olması durumunda gayet makul bir rakam fikrimce, fakat şuan atama bekleyenlerin bir çoğu düşük puan aldıkları için öğretmenlik mesleğini seçmiş olmalarıdır.

edit: ögretmenlik okuyanlar eksilemiş, anladık hepiniz tam puan aldıgınız için öğretmenliğı seçtiniz.
belki de öğretmenlere ödenen maaş yükseltilirse, eğitime ayrılan bütçe de arttırılırsa, bilimsel ve demokratik bir eğitim sistemi için çalışırsa bir şeyler gelişebilir bu ülkede. bir de bokunuzu yiyim, doktorla kıyaslamayın şunu. ne alakası var yahu bu iki mesleğin birbiriyle.
ben öğretmen değilim, fakat şunu tahmin ediyorum, burada yorum yapanların çoğu en fazla yirmi yaşında. yani ekmek kaç para bilmez derler ya, o hesap. yoksa bir insanın türkiye'de 2000-2500 lira maaşı "çok" bulmasının başka açıklaması olamaz.

ayrıca öğretmenlerin çok maaş aldığı ülke türkiye değil avrupa ülkeleridir. isterseniz bakın batı ülkelerindeki öğretmen maaşına ve o maaşın o ülke standartlarındaki durumuna.
ogretmenler baslıca gereksiz zaten paso yatış .
o değil de tatiller 3 ay değil 2 aymış.
yazik la 5000 az 7000 falan olsun.
vay be olaya gel. kimse ne hakkında konuşulduğunu bile bilmeden pıt pıt akıtıyor yorumları.. gerçekten acayip kafa yapısına sahip insanlardan kurulu bir ülkeyiz..
öğretmenlerin yine de eylem yapmalarından vazgeçmeyeceği bir maaştır.
Atatürk zamanında en değerli meslek öğretmendi ama şimdi öğretmenliğin değeri çok düşmüş durumda.Aslında insanlara bilgi dağıtan,onları geliştiren insanlara çok iyi maaş verilmesi lazım hele ki yatan milletvekillerinin maaşlarını görünce
hakkında en cok konuşulan meslek öğretmenlik. herkes bir şeyler sallıyor..