bugün

entry'ler (209)

fenerbahçe nin gerçekte 26 şampiyonluğunun olması

türkiye'de milli küme bir ulusal lig değildir. sadece istanbul ankara ve izmir takımlarının katıldığı özel bir turnuvadır. fenerbahçe, bu turnuvanın en başarılı takımı olabilir ancak bu başarı, ulusal lig ile bir tutulmamalıdır.

mesela trabzonspor'un kurucuları olan idmanocağı ve idmangücü 1920'li yıllarda kurulan kulüpler olmasına rağmen milli kümede mücadele etme şansları yoktu.

e o zaman böyle bir turnuvayı, neden türkiye'nin genelini kapsayan bir turnuva ile bir tutuyorsunuz ki. milli küme, "ulusal lig"e geçişin ilk aşamasıydı sadece.

fenerium un bastırdığı 5 yıldızlı t shirt

milli küme şampiyonluklarını, ulusal lig şampiyonluğundan sayma dengesizliğidir. ulan hiç gülesim yoktu he asfasdfad

yavru kediler neden saçların içinde uyur

küçücük kediyi sırf bencilce bir zevk için anasından arkadaşlarından ayırıp bir apartman dairesinde hapsediyorsunuz. yavrucağız da bunun özlemini sahibi ile gidermeye çalışıyor, ne yapsın.

sözlük kızlarının ayakları

ikinci parmağın baş parmaktan büyük olmasını saymazsak gayet iyidir fakat fake işte.

25 nisan 2015 eskişehirspor fenerbahçe maçı

(bkz: skib bıraktı) yazmaya saniyeler kalan maç. fakat bi bitmedi be.

edit: bitti. skib bıraktı. ahahhahaa

trabzon erdoğdu anadolu lisesi

dünya liseler arası futbol şampiyonası şampiyonu olarak ülkeye dönen takımın okuludur. helal olsun, bu gurur hepimizin.

19 nisan 2015 trabzonspor galatasaray maçı

bitti, güzel maç oldu. 2-1 kazandık. maçla ilgili bir şeye dikkat çekmek istiyorum.

trabzonspor'umuzun iki çok net penaltısı verilmedi. tam bir rezaletti. o pozisyonlardan sonra galatasarayın renklerinden biri olan kırmızı, sanki laciverdimsi bir hal aldı gibi geldi bana.

bunun dışında, maçtan önce birçok kişi trabzonspor'un yatacağını iddia ediyordu. aslında çok şey söylerdim de, bir şey demiyorum. siktirin gidin hadi.

19 nisan 2015 trabzonspor galatasaray maçı

halen daha birçok mecrada bazı şikeci kulüp taraftarlarının trabzonspor'un yatacağını iddia ettikleri maç. hatta bu iddialarını kuvvetlendirmek maksadıyla "her zamanki gibi" ifadesini de kullanıyorlar. ulan bu kadar da ezbere konuşulmaz ki ya. ne zaman olmuş olm bu olay ?!

gelin size üç farklı sezondan örnek vereyim.

2003-4 sezonu. fenerbahçe ile trabzonspor'un şampiyonluk yarışında olduğu bu sezonda bitime iki hafta kala ligte herhangi bir iddiası olmayan galatasaray, trabzonspor'u trabzonda 4-2 yeniyor ve bu maçtan sonra fenerbahçe şampiyonluğunu ilan ediyor.

2005-6 sezonunda fenerbahçe ile galatasaray şampiyonluk yarışında. ligin ikinci yarısı galatasaray, trabzonspor ile 1-1 berabere kalıyor. trabzonspor iki hafta sonra fenerbahçe'ye 3-2 kaybediyor. hatırlarsanız o sezon fenerbahçe son maçta denizli ile 1-1 berabere kalıp şampiyonluğu kaptırmıştı.

2011-12 sezonunda galatasaray ve fenerbahçe şampiyonluk yarışında. trabzonspor ligin bitimine birkaç hafta kala galatasaray ile oynuyor ve maç 1-1 bitiyor. o sezon süper final gibi sikindirik bir icat vardı. işte süper final maçlarında da trabzonspor, galatasaray ile arena'da 0-0 berabere kalarak fenerbahçe'nin şampiyonluk umudunu son maça kadıköye taşımasını sağlamıştı.

bunlar kadar belirleyici olmasa da, trabzonspor ile galatasaray, gs'nin şampiyon olduğu 2012-13 sezonunda ilk maçta berabere kalmışlardır. ikinci maçlarına zaten gs şampiyon olarak çıkmıştı. 12-13 sezonu, ts'nin küme düşme hattına yaklaşacak kadar kötü olduğu bir sezondu.

evladım kurtulun artık şu salakça düşünceden. ben bunca yıldır futbol izleyen bir trabzonspor taraftarı olarak, bir kere bile ts-gs maçlarının "hangi takıma puan lazımsa diğer takımın yatması" şeklinde olduğunu görmedim.

2010-11'den örnek veriyorlar. yahu o sezon galatasaray'ın ligte 16 mağlubiyeti vardı. derbi kazanamayan beşiktaş bile o sezon içerde dışarda yenmişti galatasaray'ı.

emmanuel emenike

elinde aziz yıldırım'ın sex kasedi olduğunu düşündüğüm topçu.

şaka bir yana, şike soruşturma dönemini ve emenike'nin o olayların içinde olduğunu düşünürsek, buna benzer bir durum da olabilir hani.

22 mart 2015 fenerbahçe beşiktaş maçı

saha içinde formasını çıkartan emenike'ye, rakip takımın teknik direktörüne "orospu çocuğu" "fuck off" diyen emre'ye kart gösterilmeyen spor toto süper tiyatro ligi maçı. (bkz: hayırlı işler)

28 şubat 2015 torku konyaspor fenerbahçe maçı

Dolar düştü, penaltı !

15 şubat 2015 beşiktaş bursaspor maçı

beşiktaş'ın adeta bir 'fenerbahçe penaltısı' ile galip geldiği mücadele.

renklisi renksizi yok ulan işte, üçünüz de kahpesiniz.

14 şubat 2015 bayer leverkusen vfl wolfsburg maçı

şu anda 65. dakikası oynanan ve wolfsburg'un 4-2 önde olduğu maç. ilk yarısı 0-3 bitmişti.

kürdistan

ırak'ın kuzeyindeki özerk yönetimin adı. ayrıca iran'da bu isimli bir eyalet vardır.

trabzonspor u tutacak kadar sığ olmak

şehrinin takımını tutmayan gelip benim takımlarımı tutabilir.

1 şubat 2015 galatasaray bursaspor maçı

bu maçta bursaspor'u destekleyen biri olarak söylüyorum ki pozisyon bariz penaltıydı. hala değil diyenler var, o yüzden söyleme gereği duydum.
ve volkan şen'i de kınıyorum. son derece amatörce ve gereksiz bir hareket. resmen takımının iki puanını sikti attı.

bu maçta yapılan hakem hatası, melo'nun ikinci sarıdan veya doğrudan kırmızı görmemesidir. evet bu gerçek bir skandaldır işte.

1 şubat 2015 galatasaray bursaspor maçı

bursaspor'un galatasaray'ı elinden kaçırdığı maçtır. şans, başka bir şey değil.
bu maçın hakkı bursa galibiyetiydi, kimse kendini kandırmasın. üç geyiklerin puan kaybetmesi beni çok mutlu eder, dilerim ki böyle maçlardan daha çok görürüz.

30 ocak 2015 trabzonspor kayseri erciyesspor maçı

başlığında hala yatmaktan bahsedilen maç. trabzonspor maçlarını sahada kazanır veya kaybeder kardeşim, bu da böyle biline.

ve son olarak, hani yabancı biri bana gelip türk futbolunu sorsa aynen bunu söylerim. fenerbahçelinin biri gelip rakip takımların şike yaptığını iddia edebiliyor derim. hakikatten böyle bir şey türk futbolu.. sizin böyle bir şey iddia edecek yüzünüz yok ulan her şeyden önce.

radikal sol un yunanistan da sağcılara koyması

yahu bokunuzu yiyeyim artık seçim sonuçlarını, koymak, sikmek, sokmak olarak yorumlamayalım. aşalım bunları. ben de solcuyum ama gördüğüm en itici kalıp bu.

mesela bu günden itibaren yeniden şekillenecek yunanistan-ab ilişkileri tartışılabilir. aşırı sol partinin bir avrupa ülkesinde iktidara gelmesi gibi kırk yılda bir gerçekleşecek olay ve bunun sonuçları, getirileri tartışılabilir. ne bileyim işte.

ama biz hala, o ona koydu, bu şunu sikti...

tolgay ali arslan

trabzonspor'un senelik 1,4 milyon euro'luk teklifle her konuda anlaştı fakat daha sonra menajerliğini yapan babasının beşiktaş'la görüşüp, trabzonspor'a beşiktaş'ın teklifinin daha iyi olduğunu söyledi. buradan sonra da trabzonspor transferden vazgeçti.

açıkçası çok merak ediyorum, beşiktaş'ın daha iyi olan teklifini.

anlaşılan, oyuncu trabzonspor'u, beşiktaş'tan daha iyi bir kontrat alabilmek için kullandı fakat amacına ulaşamadı.

iyi yanından bakmak lazım, senelik 2,5 milyon önermiş bizimkiler. belki de böylesi daha hayırlıdır.

edit: menajerliğini babası yapmıyormuş, menajeri başka biriymiş. şimdi fark ettim bunu da. o zaman babasının bu işin bu kadar içinde olması daha ilginç.