bugün

karşılığında kendime bir dizüstü bilgisayar almadığıma pişman olduğum kredi.

gerçi paranın her yatırıldığında çatır çatır yedim orası ayrı.
ayın altısını yedisine bağlayan gece saat tam 00:00 da ziraat bankası atm si önünde büyük kalabalıklar oluşmasına neden olan (burs değil) kredi.

öğrenim çekildikten sonraki bir kaç gün içerisinde öğrenci tipine göre harcanarak bitirilir. kimi öğrenci üstüne başına bi şeyler alır, kimisi karı kız peşinde harcar, kimisi efes pilsen e yatırım yapar, ama illaki o para bi kaç gün içinde biter.

okul bitipte 4 yılda kullanılan kredinin 2 yıla sıkıştırılarak karşınıza konulan ödeme planına bakarsınız. iyi bir iş bulana kadar bakmaya devam eder kıçınıza giren faizleri takip edersiniz.
geri ödenmesinin büyük yük oluşturduğu kredi. hiç kullanılmaması mezuniyet sonrasında rahat etmenizi sağlayacaktır.
yaşamı anlamlandıran güzel şeylerden biri.
öde öde bitmeyen kredi hala 1000 ytl borcum var mına koyim.
Her öğrencinin her ayın 7si sabahı kendine daha güvenli bir biçimde uyanması, akabinde: "ohh zenginiz lan bugün" diyerek keyifle gerinmesi ve aradan geçen 3 günün sonunda ne o keyifden eser ne paradan metelik kalmaması durumu.. Bir kısmının dilekçeyle toptan çekilebildiğine dair rivayetler var, acaba doğru mudur?
başvurdupum fakat senetlerdeki ödeme şartlarını okuduğumdu korkudan kıçımın titrediği ve almadığım kredidir. akabinde her para bitişinde babaya telefon edilir ve utana sıkıla para istenir. * *
ayın 7'sinde ziraat bankası atm'lerinin önünde kuyruk oluşmasına neden olan burs. 'ya yatmadıysa' korkusu da derinden kemirir beyni.
alırken iyi fakat geri öderken insanı mahveden kredi
eger imkan varsa hemen gidip alinabilecek ogrenci maasi.
mezuniyeti müteakip 1-2 yıl içerisinde sözlükte bakacağınız başlık

(bkz: ogrenim kredisi geri odemesi)
3 ayda bir 850 ytl geri ödemesi olan, kısacası çalışma hayatımızın ilk bi kaç senesinde her 3 ayda bir aç geçmemize neden olacak geçici yardım.
alınmaması gereken kredidir. hele birde katkı kredisi ile beraber alınırsa geri ödeme zamanında "allahım ben ne bok yedim" dedirtir insana. merak edenler için an itibarıyla borcumun yekünü 5 küsür bin yeni türk lirasıdır. * vatana millete hayırlı olsun.

(bkz: sen soktun sen çıkar yarabbi)
borç denizine düşen öğrencinin sarıldığı yılanın halk arasındaki bilinen ismi.ha bende alıyormuyum? evet.

(bkz: bügün yediğin hurmalar yarın götünü tırmalar)
öderken neden aldım lan ben bunu ne işe yaradı sanki pişmanlığını yaşatan üç kuruş. hayır maddi durumu kötü olan öğrenciler için bu da bişey tabiki ama ödemesi çok koyuyo insana yahu.
5 milyar borcum olduğunu öğrendikten sonra aldığıma pişman olduğum kredi.
(bkz: yerken iyiydi).
alınmaması gereken kredidir zira bünyeyi pişmanlığa sevk etmektedir ayrıca düşünmeteyimdir devlet daha az soyulsa da şu krediler geri ödemesiz olsa ne olur. Eskisinden daha az zararlı olur.
hele bir de tıp fakültesinde iseniz harç kredisiyle beraber toplam borcunuz 11 bin ytl civarındadır ki insan sözleşme metnini imzalarken hafif bir el titremesi yaşar, imzalamasam mı acaba der, gider gelir. sonra her ay gelecek sıcak parayı ve onu harcadığı anları hayal eder, amaaaan der ve imzalar. sonra mı?

(bkz: her tatlı girişin bir acı çıkışı vardır)
her ayın yedisinde ziraat bankasının önünde upuzun kuyrukların oluşmasına neden olan, şimdilik 150 lira tutarında kredi yurtlar kurumunun öğrencilere verdiği kredidir.
alırken bir zike derman olmayan; öderken evlat acısı gibi koyan garip kredi. sen 5 yılda gıdım gıdım verdiğin parayı 2 yılda tahsil et. iyi iş mına koyiim.
kaşıkla verip kepçeyle almak.**
alırken ilaç,öderken zehir olan para guruhuu.
okurken ilaç. öderken zehir.
her 3 ayda bir geri ödemesi yapılan, insana kan ağlatan lanet şey. bak aralık ayı da bitiyor, ay sonuna kadar ödemek gerek, yoksa günlük faiz binecek..

okurken peder beyden bedava kredi almaya bakınız. yoksa mezun olduktan sonra çok pis giriyooo..
benim öğrencilik * * zamanımda bir sürü belge gereken kredi. almak için iki şahit bul, notere koş, muhtara git, oraya git buraya git, onu bunu şunu getir, yeter ulan gına geldi dedirten kredi.