bugün

bu sene tek soruluk genele kamu hukuku sınavına 4 sayfa cevap yazdım ve aldığım not 15 oldu. hayır bilseydim hiç yormazdım kendimi.
-2'dir efendim. duyunca saşırmıştım. ciddiydi hoca bu konuda. sınavından -2 aldığım ders ise din kültürü ve ahlak bilgisi'ydi.
Devletler hukuku (bkz: Enver Bozkurt) hocamız sağolsun geçer not almadıysan notunu yükseltip 1 puanla kalmanı sağlıyordu, e haliyle kafayı yiyordunuz.
07 hoca 5 puan da ben verdim evladım demişti. Finalde nottakini aynen kağıda geçmeme rağmen de 22 vermişti.
lise 1 de, fizikten 17 almıştım. sorular tamamen birim çevirme falandı. şimdi mühendis oldum. hayat işte...
bu dönemden taze taze. 3 (üç).

hoca bonkör davranmış biraz, yoksa ben olsam o kağıda 3 bile vermezdim.
matematik dersinden 0.3 almıştım. tam bir matematik özürlüyüm.
orta bire giderken, ailesi zengin kendini beğenmiş bir kız yüzünden resim dersinden -2- (o zamanlar karneye puan değil not yazılıyordu) almıştım.

mevzu şu şekilde gelişti: öğretmen artık maddelerle üç boyutlu bir kompozisyon yapmamızı istedi ve bizi gruplara böldü. Biz de grup arkadaşlarımızla "cumartesi sabahı x kişisinin evinde buluşacağız" diye karar aldık. Ben arkadaşın evini bilmiyorum tabi başka bir arkadaş gelip beni evden alacak sözde. Neyse cumartesi sabah 8de uyandım, üzerimi giyindim, evde bulduğum artık maddeleri (kesilmiş kumaş, duvar kağıdı, incik boncuk vs.) hazırladım ve beklemeye koyuldum.. saat 9 oldu gelen giden yok, saat 9 buçuk oldu yine gelen giden yok, saat 10 oldu.....

Saat 12'ye kadar bekledim ama kimse gelmedi. Neyse, dedim ki "toplanma iptal oldu herhalde" (o zamanlar telefon çok nadir bulunuyordu). pazartesi günü okula gittim tabii, ne göreyim bizimkiler resmi yapmış da bitirmiş bile. beni evden alacak arkadaşa sordum "oğlum niye beni almadın, hani beni de alacaktın?" arkadaş kem küm bir şeyler söyledi ve ve teneffüs bitti. Resim öğretmeni sınıfa girdi ben yine düşünüyorum "neyse resmi yapmışlar ya sıkıntı yok". öğretmen resimleri sormaya başladı not vereceği için. E bütün gruplar yaptığı için herkese 5 veriyor tabi. sıra bizim gruba geldiğinde resmi inceledi "hmm ne kadar güzel yapmışsınız, aferin hepinize dedi". Sonra o başta belirttiğim şahıs birden atılmaz mı "hocam saxophoneprince bizimle gelmedi, bize yardım etmedi" diye...

Dünya başıma yıkıldı. sınıfa rezil olduğuna mı yanarsın, düşük not aldığına mı yanarsın, hocanın seni tambel olarak tanımasına mı yanarsın.. Ulan tembel birisi olsam koymazdı da sabahın köründe hevesli hevesli hazırlanıp mutlu bir şekilde arkadaşımın beni evden almasını beklediğim halde olayın bu şekilde gelişmesi haftalarca etkiledi beni. hani notlarımın hepsi beş denilen bir durum var ya işte benim de aynen öyleydi ve orta okuldan dereceyle mezun oldum ve şu anda yüksek lisans yapıyorum; yani sorumluluktan kaçan biri değilim.

Velhasıl kelam kısa boylu kendini güzel sanan komutan çocuğu şımarık kız seni hiç unutmayacağım, içimde sana dair hep bir kin olacak. Evet toplantıya kasıtlı bir şekilde gelmeseydim yaptığını anlayabilirdim ama şahsımın en ufak bir suçunun olmayışı üzerine bunu yaptığın için dilerim ki tanrıdan sen de bir gün benim gibi haksızlığa uğra...
nee -1 mi aldın?? o da bir şey mi be ben -100 almıştım hatta hoca notun yanına orrrrrooospu çocuğu yazmıştı en komik not benim notum.
üniversitedeyken elektromanyetik alanlar dersinden 04 almıştım. sonra hoca notlar düşük diye herkesin notlarında iyileştirme yapmıştı.

06 oldu sonra işte. la bize her yer angara.

bi kere de girdim otomasyona arkadaşlar yanımda teknik resim finalime bakacam. ibnelere diyorum ki "işte idare edecek kadar çizdim, cc gelir muhtemelen". bir de baktık 01. verdikleri tepkiden yola çıkarsak baya komik olmalı.

bu sefer ders otomatik kontrol. final notunun %30unu muydu neydi proje ödevi etkiliyor. vize iyi değil tabi bi de son senem. götümden somut anlamda ter akıyor. projeyi de bir şekilde denk getirip yapabildim ama yediği para da ayrı dert. neyse haber geldi finaller açıklanmış. girdim baktım 55 miydi neydi. ortalama barajı 40 o zaman, bi de hesaplarsın ki ortalama 39.4te kalmış. 1 puan amk 1 puan. zaten 39.5 olsa direk 40a yuvarlanacak o apayrı mevzu. hemen hocayı ablukaya almalar falan. yok puanları zaten bol verdim ayakları, yok sisteme girip düzeltemem ayrıca yetki istemek lazım ayakları. hay akademisyen kimliğine sokayım.

sonra da bakıyorsun diploma dedikleri sadece bir iş ehliyeti. ha bir de askerliğin yarıya düşüyor. yaparsan.
0.5 almıştım.
ulan küfür gibi not,çünkü ben nerdeyse kağıdı doldurmuştum.
11 almıştım lise geometrisinden. çok şaşırmıştım o zamanlar. komik gelmişti. forma numarası gibi 11 ne lan?
üniversitede genel kimya-2 dersinden 07 almıştım.
not: kimyager değilim merak etmeyin.
1 idi... çok iyi hatırlıyorum. arapça dersi görüyorduk orta okulda, ben de arapçadan nasıl nefret ediyordum, anlatamam... neyse hoca bir gün yazılı yaptı ben de hiç bir şey bilmiyorum. tek bir yerde kütüphane sözünü hatırladıydım o da zaten kütüphaneye benzeyen bir kelimeydi. ama yazım hataları yapmıştım, dolayısıyla hoca sadece bir puan vermiştı sırf sıfır almayım diye. 1 puanla 1 almıştım 100 üstünden...
Diferansiyel. Film serisi gibi.

2.sınıf - 5
3.sınıf - 7
4.sınıf - 9
4.sınıf tek ders - BA. ortalığın amuğa koylar.
Ben öğlen çalışıp aksamlari uyuyan ve geceleri uyanıp çalışan birisiydim. Dünyanın en gereksiz çalışma sistemi ama uyumadan edemiyordum. Bi kere lisedeyiz uyudum akşam, gece alarm çalıyor bi kalktım elektrik kesik anaaa napacağım şimdi ağlamaya başladım yapacak bir şey yok mumla çalışamam asla. aksilik değdi ya bi kere çözüm bulma mekanizmam nakavt oldu. Uyudum geri sabah çalıştıklarım ile girdim sınava otuzlarda bir şey aldım. Hoca kızım ne oldu neden o kadar düştü notun dedi nenem öldü çalışamadım hocam dedim yeniden sınav yaptı düzelttim. ilk miniçakallığım.
AA almak için 83.59 çanı olan dersten 83.52 almıştım bu sene. 0.07 puanla kaçırmak ağlatırken güldürdü *
turizm işletmelerin de temel maliyet muhasebesi. 100 üzerinden 5. sadece 5. öle dümdüz. ayşe 90 mehmet 80. çoksaapma 5. komik duruyor gerçekten. neyse ki bütte 88 aldım. bu da komik. 88 ne lan.
7 almıştım yahu bari 3 puan daha ver zalim niye uziyorsun. Değil mi!
Bu dönem ki sınıf yönetimi dersinin uygulama ve ödev puanından 05 aldım(insan iki basamaklı bir sayı girer.).
Odevlerin notunu alardim hoca yaptinizmi diye sorunca hep hayır derdik neden diyincede unuttuk diyorduk niye not aliyomusumki ozaman.
110 ingilizceden almıştım.

sıradan dümdüz bir lisede olduğum için okulda zaten ingilizce bilgisi yüksek olan yok, bizim sınıfla diğer sınıflara iki farklı ingilizce hocası giriyor. sınavı da diğer ingilizce hocası hazırlamış, ben de ingilizce bölümü istediğim için aşırı derecede ingilizce çalışıyorum, neyse sınav geldi hepsini yaptım, anında 100'lük kağıt, ama sınavın en altında çeviri var, bizim okulda kimse çeviri yapamaz, diğer hoca kendi öğrencilerine ufak bi iki çeviri ile ilgili bir şey göstermiş, bizim hoca farkında değil, aynı soruyu bize de sormuş.
arkadaşlar isyan etti, hoca da çeviri sorusunu iptal edip herkese fazladan 10 puan verdi.
geldik benim kağıda, hoca iyice okudu çeviri kısmını da doğru yapmıştım, hoca 100 dedi, hocam çeviri bölümü için 10 puan daha verecektiniz dedim şakasına, hoca "ha evet 110" dedi, kağıda 100 + 10 yazdı, ikinci sınavdan düşük alırsan ona eklerim, ya da sözlü puanına veririm dedi, ikinci sınavdan da 100 alınca bizim +10 puan öylece kaldı.
71.63 yani bildiğiniz yetmişbir nokta atmışüç, neye göre verdiyse o notu.
Psikolojide araştırma yöntemleri 73. 91'den aşağı notum yok hocanın soruları verdiği sınavda aldığım not.
Cevap anahtarini bildigimiz sinavdan herkes 100 alirken ben 60 almistim. Kopya cekmeyi bilmeyince tabii..

(Elbette ki iptal olmustu eheh)