bugün

entry'ler (518)

deniz tekin

dinlediğim ama sesi hoşuma gitmeyen kişidir. ünlü falan olmasına da gerek yok. gayet normal bir sesi var ve nefesi güçlü değil yani demek istediğim bir süre sonra tıkanıyor, kesiliyor.

türkiye nin illere göre kitap okuma oranı haritası

şaşırtmayan listedir.

ama kitapların türleri ya da daha doğrusu yazar profillerine göre sıralama yapılma imkanı olsaydı eminim çok farklı bir liste olabilirdi. hatta üzücü olurdu, aslında hiç kitap okumadığımızı görmüş olurduk. yani lise,ortaokul hatta ilkokul öğrencilerinin okuduğu salak saçma liseli aşık hikayelerini kitaptan sayıyorlarsa bilemiyorum. kanımca cin ali okulda gibi kitaplar daha yararlıdır. en azından ders çıkarabiliyorsun.

evi ev yapan şeyler

yağmurlu ya da rüzgarlı bir günde lavabo, tuvalet vb. yerlerden gelen kanalizasyon kokusu. gider borusuna 1-2 saniyelik bir müdahaleyle çözüm bulmak mümkündür ancak kimse uygulamaz o ayrı bir durum.

yazar nickinden dinini tahmin etmek

minik fare osurdu: müslüman ama çokta değil.

1155

Intel' iN ürettiği 2 ve 3. nesil i3-i5-i7 işlemcilerin soket modelidir. Aynı zamanda benim de işlemcimin soket modeli olmaktadır. Bu model yüzünden güzel bir oyun sistemi toplayamıyorum. Z77 model anakart bulunursa çok iyi bir sistem toplanabilir, toplayabilirim. Z77 anakartları nerede bulurum bilgisi olan varsa mesaj atıp bilgilendirirse çok sevinirim.

edit: imla.

istifa etmek

türkiye'de pek yapılmayan eylemdir. siyasetçiler bunun farkında bile değildir, kimsenin de doğru bildiğine emin değilim. sana verilen bir görevi yapamıyorsan, yapmamalısın. mesela cam silmeyi bilmeyen biri evde karısı, bacısı, anası dururken "bugün camları sileyim" demez. siyasette böyledir. o görev sana yakışmıyorsa, yapamıyorsan bırakmalısın. en azından gururluymuş, sorumluluk sahibiymiş desinler.

hedef 2023

kandırılmış bireylerin savunma cümlesidir. hayır şurada kalmış 7 yıl. 7 yılda ne kadar hızlı kalkınabilirsin bu cehennem kapanındayken ayrı bir sorun.

dünyanın boş bir yer olması

ergen ruhlu güruhların sığındığı cümledir.

hümanist geçinen pkklı orospu çocukları

asker, polis baskını sonrasında gerçekleştirdikleri eylemdir.

türkiyede sorun nedir çözüm nedir

türkiye'de sorun mesela komünistlerin çekiç, örs sallamasıdır. sorun, din alimlerinin arap özentilileridir. sorun atatürkçülüğü abartıp sağ kesime düşman olmaktır.( halbu ki atatürkçülük ulusaldır ve sentezdir.) Kısaca kendimizi bir şeylere çok adamamızdır. Abicim sen Rus musun, Sovyet misin örs, çekiç sallıyorsun. Türk bayrağı salla. Tamam görüşün benzerdir hatta birebir aynıdır lakin sende özünü unutma. Bunun kaynağı da gizli gizli asimile olmamız, kültürümüzün kaybedilmesidir. Sorun budur. Bunu Türk'te yapıyor, Kürt'te, Arap'ta.

lise arkadaşlarıyla görüşmek istemeyen insan

bir kısmı için lisede iyi olan genel durumları liseden sonra durumu kötüleşince görüşmek istemez. beni hep eski ben olarak tanısınlar ister. kimisi de aksine iyice yükselmiştir, yüz vermez varoşlar onlar der, geçer. kimisinin de haz etmediği yıllarıdır.

türkiye neden 3 dünya ülkesi

adam 3000 liraya telefon satıyor sense 3000 lira kazanmak için bilmem kaç ton meyve, sebze, bakliyat satıyorsun. nedeni budur. bilime değilde sağa sola yatırım yüzünden.

yalova da kürt öğrencinin alnına tc yazılması

saçma olaydır. empati yapıp, düşününce anlaşılıyor saçmalık. lakin bunu yapanların düşüncesiz oluşu bu olayı onlara mantıklı kılıyor. kardeşim bende milliyetçiyimde, fistan giyen pkklılardan pek bir fark yok. hayır yani alnına TC yazınca türk mü oldu? türk'ün gücünü mü gördü?

çoçukken pazar günü evde hakim olan koku

temizlik ürünlerinin kokularının karışımından oluşan kokudur. ferahlatır.

2023 ygs

olmayacak sınavdır.

kilo almak

yapamadığımdır. keşke der geçerim. gerçi zayıf olmakta güzel.

bir türk olarak kürdistanı kabullendim

güldüğüm başlıktır. cidden kabullenen varsa ülkeden çıksın, kasıyor.

öğretmenlerin defter kaplatmasndaki amaç neydi

kitap eskimesin diye yapılması amaçtır diye düşünüyorum lakin kitap neden eskimesin onu anlayamadım? zaten küçücük çocuktuk bunu yaparken neresini keselim, biçelim.

türkiye de kitap okunmamasının sebepleri

reyting için yapılmış ve tamamı kurgu olan tv programları sebebiyle ortaya çıkan olumsuzluktur. tv'den öncesi içinse halkın yüksek kısmının okuma, yazma bilmemesi söylenebilir.

köpek

korktuğum hayvandır ama yine de benim için sevimlidir. hayır, sevemem ve dokunamam ama uzaktan da mıncırasım gelir.