bugün

genellikle 2 kişi kalacaklarını söyleyip 10 kişi aynı evde kalan üstüne üstlük bir de bir sürü ödenmemiş fatura bırakan öğrencilerden sonra ev sahipleri tarafından sık sık zikredilmeye başlanan cümle.
kütahya ve afyon da sıkça rastlanan, acaba yanlışmı yazmışlar hissi uyandıran, piskopata bağlamış ev sahibi davranışı.
arkalarında leş gibi bir ev(duvarlarına garip resimler çizilmiş,çöpten geçilmeyen,ağır bir kokuyla sarılmış)bırakan bazı öğrenci arkadaşların ardından şok geçiren ev sahibinin koruma iç güdüsüdür.
(bkz: ogrenciye ev vermemek)
(bkz: aramaya inanmak)
çanakkale'de geçerliliğini yitirmiş olan davranıştır. ev sahipleri öğrenci hariç başka kişiye ev vermiyor. kiralar 600- 700 ytl arasında ve bu kiraları öğrenciden başkası ödeyemiyor. öğrenci nasıl öder derseniz? 6-7 kişi toplanıp eve çıktığında kişi başı 100 ytl yetiyor.
verilmez diye düşünülür ama para tatlı gelir , dur bir şansımı deniyeyim diyen ev sahibi abuk isteklerini sunar , cingöz öğrenci der içinden keklerim bunu ben , çıkılır eve ama ev sahibi keklenmez , gammaz komşular da vardır , çile olur ev hayali . çıkmaz olaydım olur sonu , ev sahibinin ise vermez olaydım ...
öğrenciye ev verilmediğinin fakat bekara ev verilir olduğunu hatırlatan...
(bkz: öğrenci ev tutamaz) *
sözlükte arama kısmına "öğrenci evi" yazıp aratın, çıkan -şimdilik- 59 başlık altındaki yüzlerce entryi okuyun, öğrenci iken kiralanan evleri ne hale getirdiğimizi görün, ondan sonra eviniz varsa siz verin öğrenciye bakalım...

eleştirmek, iyidir, güzeldir, ama; bekara karı boşamak kolaydır.
insanlar eşittir. her kişi insandır. öğrenciler de insandır. yani kısacası yanlış uygulama. evinin ağzına zıçılmasını istemiyorsan kiraya verme kardeşim. öğrenci kapı kapı ev aramak zorunda mı. yok 5 kişiye vermiyoruz, birbirinize veriyorsanız vermiyoruz falan. ayıp yahu.