bugün

hiç gereksiz yere sadece bilemediği bir soru nedeniyle onca arkadaşının bakışları arasında öğrencisinin yüzünü kızartan, gaddar öğretmendir.

o öğrenci yetişkin olup, öğretmeninden daha üstün bir statüye eriştiğinde intikam alacağı günü bekler.

editjivet: bahsedilen öğretmen, öğretmenlik mesleğinin içine eden,yani geneliyle alakası olmayan öğretmendir. saygıdeğer öğretmenlerimizin ellerinden hatta ayaklarından öpüyoruz.
bir zamanlar rezil olan kendisinden intikam alıyordur.
Egosunu tatmin etmeye çalışan standart bir öğretmendir. Derdi eğitmek değil ceza vermektir.
sırf öğrenciyi rezil etmek içinse tahtaya kaldırmak bu bir eğitimciye yakışmayacak davranıştır elbette. ama rezil olmak için özellikle parmak kaldıran embesiller vardır ki bunları tedavülden kaldırmak gereklidir.
bizzat lisedeki matematik öğretmenimdir. fakat bir gün tahtaya kaldırdığında tüm sınıfın önünde sonucu 7 kök 3 bulduğumda başta çok şaşırmış gibi yapıp beni ümitlendirse de cevap 1 olacaktı diyerek moralimin ağzına sıçmış kişidir.
ortaokuldayken bir tanesi sınıfın zeki ve ukala kızı tarafından darmadağın edilmişti.ahan da şöyle:
-Hocam zaten egonuzu tatmin etmek için öğretmenlik mesleğini seçmişsiniz,bize bağırıp dersin diğer yarısını bizi cezalandırmakla geçirmek yerine, derse hazırlanarak gelip hayranlığımızı kazansanız daha çok tatmin olmaz mısınız?
** *
hayatı boyunca öğretmenlik hazzı yaşayamayacak öğretmendir.
yıllar sonra kendisinden intikam almanın paha biçilemez bir değeri olan öğretmen. *
salak öğretmen. ya da öğretemeyen mi desek. öğrenciye en fazla bir kaç soru sorar veled de bilemez haliyle rezil olur ya da biz öle sanırız ama fakat lakin o öğretmesi gereken kişi tam manası ile öğretemediği, gevşekliği ve "öğrenirseniz kendinize öğrenmezseniz banane" dediği için asıl kendisi rezil olmaktadır. kaybeden elbette gelecek nesiller... çünkü o parasını alır ve koyverir gerisini, sonra partilerde dağıt...
kalkmıyordur.
büyük bir hata işleyen öğrenciyi kendi yöntemiyle cezalandıran normal bir öğretmen de olabilir.
acaba zamanında kimler seni rezil etti diye sual etme ihtiyacı hissettiren öğretmendir. düzen bu ağbiycim, onu da suçlamamak gerek, lakin kızmak da gerekir. iki ucu boklu değnek anlayacağın.

bu hayat arsızlaştırır insanı, böyle değildim ben.
lise bittikten sonra okul önünde beklenilesi, rencide edilesi, hatta evire çevire dövülesi öğretmendir.
genelde bayan öğretmenlerdir, sövülesidir.
rezil ettiği öğrencinin belkide hayatında köklü bir değişiklik yaparak eğitim hayatını karartmıştır.
geleceğe karanlık nesiller yetiştiren kişilerdir.*
eğer olayı yaşayan öğrenci moron değilse onun için çabuk unutulacak bir hadise değildir. neden moron değilse dedim çünkü tüm okul önünde müdürden tekme tokat dayak yedikten sonra(lisede oluyor bu olay) yanımıza gelip 'lan tweety boxerim göründümü?' diye gülen birini tanıyorum.