bugün

gayet normal bir durumdur. yurdum öğrenci evlerinin yüzde 70-80 inin gerçekten bok götürür. hamam böcekleri kokcombo, karafatmalar moonwalk yaparlar.
bir sabah uyanıldığında gerçekten vuku bulduğu da olmuştur.

üst kattaki hayvan oğlu hayvanlara defalarca yaptırın ulan klozetinizi sıçtığınız bok kafamıza yağıyo yaptırmayacaksanız da gidin alaturka tuvaleti kullanın denmesine rağmen, yılların getirdiği ezikliği polis olmakla birden üstlerinden atan bu küçük kardeşlerimiz ben bilirim, ben yaptım oldu ben siktim öldü felsefesiyle hareket etmeyi yeğlemişler, tertemiz öğrenci evimizin tarihine kara* bi leke sürmüş vicdanları, sinirleri yaralmışlardır.
-hilmi evi bok götürüyo. artık bi temizlik zamanı geldi galiba.
+yarın yapsak nasıl olur veli.
-dünde yarın yapalım demiştin ama.
(bkz: gençken yapılacak 100 şey)
öğrenci halinize bakmadan bir de evde köpek besliyorsanız başlıktaki mecazın gerçeğe dönüşmesi mümkündür.
utanç olmaktan çıkıp artık övünülen olay olmaya başlamışdır,

-olum bizim evi bok götürüyor

+bizimkini bom bok götürüyor

%en bok götüreni bizimki olummmmmm
Allah'ın emri herhalde bu. Çoğu ev böyle.
ev sahibini evden uzak tutmak için kasıtlı yapılan bişeydir ancak işe yaradığı görülmemiştir.
imalat hane olması durumunda uğur dundar tarafından basılmasını beklediğim evdir.
eger bulaşıklar en azından bir günden fazla bekletilmez ve her gün de çöpler dışarı konulursa bir nebze olsun durum hafifler. bir de şunu karıştırmamak gerekir, evin dağınık olmasıyla pis olması aynı anlamı ifade etmez!
--spoiler--
"bunlar güney afrika'dan bir tane muzun içinden geldi."
--spoiler--

(bkz: böcek tarihi)
insanların yaptığı, yapmaktan sıkılmadığı, yaparken çekinmediği, üzerinde durup bir kez olsun acaba bir tek pis ve sorumsuz ben olabilir miyim diye düşünmediği yanlış genelleme.
evdeki erkeklerin hiç birinin sevgilisi olmadığı yada olan sevgililerin beceriksiz olduğuna işarettir.
kızların evinin erkeklerin evinden daha çok bok götürdüğüde ayrı bir gerçektir.erkeklerin evini bok götürüyosa kız arkadaşlarının yüzündendir çünkü erkekler evde dişi sinek görse dahi temizlik yapmak istemezler kızlarda erkeklerden daha pis olduğu için temizlik yapmayınca...
(bkz: bunları biliyoruz)
(bkz: başka neler var)
yurda geçmek için geçerli bir sebeptir.