bugün

ali ölebilir. çünkü bir daha ki sezonda yer almayacağını belirtmişti. bu sezon finalinede az bir süre kaldı zaten. ilk sezon finalinin aksine mutlu bir sezon finali yapıp 3.sezonu yıl olarak biraz daha ileriye giderek farklı bir senaryo ile karşımıza çıkabileceğini düşündüğüm dizidir. bu arada sonerin kendine fal bakması yorumlaması dumurlardan dumura uğrattı beni...
geçip gitmeyen zamana isyan ettiren dizi.
hala izleyenlerinin olduğuna inanılamayan dizidir.
15 mayıs ali kaptan'ın cemilenin dizlerinde ağlaması sonucu babamla hüzne boğulduğumuz dizi. anamda izliyordu ama ne taş kalpliymiş hiç etkilenmedi hasbam.
meğerse öyle bir geçer zaman ki mete rolündeki elemanla öyle bir geçer zaman ki kenan 'ın yardakçısı rolündeki elemanın gerçek hayatta kardeş olduğu dizi imiş.
Soner'in hayatında ne değişti de yine sevgi kelebeği moduna geçti bi türlü anlayamadığımdır.
kardeşi intihar etmişti adam vicdan azabından ölecekti şimdi olayın üstünden taş çatlasın 2-3 ay geçmiş adama kardeşin desen o kimdi ya modunda takılacak

benim kardeşim gözümün önünde beynini dağıtacak (hemde hayatta birbirimizden başka ailemizden kimse yok bir nevi ona babalık yapmış olucam) ve bu intihara sebep de ''ben'' ve ''kardeşimin karısı benimse sevgilim olan hanımefendi(!)'' olacak o an kafama bi tane de ben sıkarım bu hala karı kız derdinde
bikere hayatı boyunca insan her o kadını gördüğünde aklına intihar anı gelir böyle ömür geçmez ondan kelli ortaya bi kere birlikte olmayla kalınan hamilelik klişesini attılar ama bu saatten sonra aylin dokuz da doğursa bu aşk çok sahte ve manasız
kardeş kanının olduğu yerde aşk meşk olmaz işte dizi diye millet ayılıp bayılıyo bunlara olay bu
kendi başınıza böyle bi durumun geldiğini düşünmek bile yetiyo midenizin bulanmasına
düşününki siz kötürüm bi hastasınız ve abiniz karınızla birlikte napardınız ayy nekadar yakışıyolar mı derdiniz muratın salak ve sevimsiz bi tip olması durumun iğrençliğini değiştirmiyo

ha bunlardan bana neyse bukadar yazıp çizdim agfsafdasafd
ben sarı saçlı ahmet bebişim için izlemekteyim geri kalan kısımlar zaten dediğim gibi diz boyu iğrençlik
artık bitse de gitsek dediğim dizidir.
Öyle bir geçer zaman ki'de herkes evleniyo, boşanıyo, iflas ediyo, aldatıyo, aldatılıyo ama bi tek Osman büyümüyo. Cüce mi lan bu velet? Değişmeyen tek şey değişimin ta kendisi değil Osman'ın ta kendisi. Büyüsüne adamım!büyü büyü elinde çantalı memur tipli bi eleman bekliorum ben en mürekkep yalamışından...
bi tarafımda patlamayacaksa tahminimce
spoiler olabilir şeysiyle spoylır içine alayım

--spoiler--
aylinin öleceği dizi

bu mutluluk halleri uzun sürmeyecek -dizinin kurallarına aykırı- araya girecek bi problem de kalmadı malum adam kardeşinin intiharını bile unuttu daha ne olsun
dolayısıyla doğumu tehlikeli olan aylin doğururken ölecek ama nur topu gibi bi bebek dünyaya getirecektir.
yeni sezondada sonerin 50ye dayanmış yaşına rağmen gayet 35 duran haliyle yine bir çıtır bulup onunla oynaşmalarını ve çocuğuyla olan hayatını izletirler ama burdan nasıl bi trajedi kusarlar onu tahmin edemiyorum
--spoiler--

bi de Hakancım ben aramızdaki bu sürekli tiksintimi ifade ettiğim ilişkiden yoruldum bence sende yoruldun yeni sezonda seni yurt dışına yerleşmiş sadece ismin ve soyisminin geçtiği bir hikayeyle izlersem sevinirim balım ok kib bye
son olarak Ahmet ve Resul öperim *
kanal d dizilerinden biri. yoğun baskılar sonucu izlemeye başladım ancak artık boka sardığını düşünüyorum.
unutamadığım tek repliği ilk bölümlerden:
- deyyus!
olan dizi. ses tonu çok koyucu.
aylin ve soner mutluyken liseli ergen gibiler.
ya mutsuz olup ayrı düşsünler ya da azalarak bitsinler. yoksa ben göz altı torbaları neredeyse eline düştü düşecek eşek kadar adamı böyle izlemeye dayanamayacağım. o neydi öyle süt dökmeler nohut tabağıyla koşturmalar parmak ucunda dans etmeler
yok abi yok bu adam (bkz: senarist) trajedi kusuyo dedik dedik adam mutlu sahne yazmayı bilmiyomuş da ondan yazmıyomuş hakkını yemişiz.
bide şu süleyman var ki nerdeyse gerdeğe de bunlarla girecek adamın özel hayat sıfır
tüm hayatını sonerin karı kız olaylarına adamış resmen. soner aylin değil soner süleyman aylin aşkı yaşanıyo resmen. ulan yoksa grup töbe est.

o berrinin aytene sonsuz anlayışına da hasta oldum. kızım en yakın arkadaşın sevdiğine yazdı açık açık. bildiğin fırsatçılık yaptı hakan malı insafa gelmese ahmeti götürme planları yapıyodu bu kadar saftirik olmayın ya ailecek böyle bunlar yemin ederim.
neyseki ahmet has çocuk da ''saf maf yine de seviyoz biz yeea'' diyip katlanıyo afgdafgadfas
(bkz: bi bitmediniz amk)
aylin'in çirkef yenge neriman ve tiriş kızı mesude'nin, totoşlarının üzerinde kalakalmalarını sağladığı dizi.

hafız ben bu diziyi yana döne izlediğim, salı günlerini iple çektiğim, bütün günlerini "kıııız bu hafta neler olucak acaba" diye geçiren komşu teyzeler gibi dolandığım zamanlarda da soner-aylin kavuşamamazlığı vardı, dizi neredeyse bitecek, hala aylin-soner. bir insan evladı da demiyor ki aga bu süleyman ne olacak? adamı anca işiniz düştüğünde çağırın zaten. pis herifler.

ali, sana sözüm var moruk:
"ben cemile olsam, bütün bu iyi aile babası rollerini her seferinde yüzüne paaat pat vururdum. yaptığın bütün rezillikleri burnundan fitil fitil getirirdim. hatta vurulduğunda cemile'nin yaptığı gibi, kullanmayı bilmediğim halde, senin canın için kendi canımı da tehlikeye atarak seni hastaneye ulaştırmak şöyle dursun, hayatın bir televizyon kumandasına bağlı olsa, tek parmağımı zahmete sokup bir tuşa basmazdım. hümanist değilim, sori. tez geber. bye."

aylin bebişim, o kolyene taktığın deniz yıldızını berrin mi tak dedi bilemiyorum ama, iğrenç olmuş.

süleyman'ın nikah kıyılmadan önceki durun ikazından sonra "ayy bu sefer ne engel olucak bu kavuşamayan bahtsızlara :(((((" diyebilecek bir insan evladının varlığına inanmak bile istemiyorum. bir de gerilim müziği verdiler asdfghj çok heyecanlandım gerçekten. süleyman "misket havası bulamadım soner bey. internet yok henüz, ha deyince bulunmuyor:(" diyecek tabi ki. ha, gönül ister ki ben de aylin hanım'a aşığım desin, kalk lan ordan ben evlencem desin... ama ne yaparsın, her şey istediğimiz gibi olmuyor hayatta.
Günümüzün saçma dizilerinden sadece biri.
An itibari ile elimi odunu alıp Suleyman'ın kafasına odunu vurmak istediğim dizidir.

Bi rahat durun ulen ...

Hayır ben hep belgesel izliyorum da Annem heyecan yapıyor yanımda.
tam da ulan ne vefasızlarmış, insan süleymanı nikah şahidi yapar diye düşünüyordum, esefle kınıyordum ki aylinle soneri... sülüman bağırıverdi durun! deyu. tam da orada bitti mi bölüm.. e, n'olcak şimdi? "şaka yaptım" diye geçiştirecek herhal. ya da, beni neden şahit yapmadınız diye silah çekip vurucak gelin damadı. dur bakalım. aylin-soner çiftinin aşırı ama çok aşırı mutlulukları birşeylerin ters gideceğini belli ediyordu zaten...

muhtemelen aylin ölecek doğumdan sonra (ama çok klişe olur bu da).. sahi ne diyecek sülüman? "soner seni seviyorum!"

bu arada kenan karoline mustafa konusunda inamadı gibi...

ali ve cemile bakışırken cemilenin evinde, metenin tenis maçı izler gibi bir annesine bir de babasına bakışı çok komikti...

yaw hakkaten balık hafızası var bende... aliyi seviyorum... çok güzel bakıyor cemileye...
1. sezon harika idi. ama 2. sezon 1. bölümden itibaren sıktı..
şu dizide bişeyi de dozunda yapsalar şaşırıcam zaten mk.
aylinle soner mutluyuz biz bandanası takıp dolaşıcaklar nerdeyse
içim dışım vıcık vıcık sahne doldu hayır başındanda kalkamıyorum annem hiç benle oturmuyosun diye gönül koyuyo *
bölüm başladı mıç mıç bölüm bitti hala mıç mıç

neyse enazından dizide genel bi mutluluk havası var baygınlık gelmişti artık 3.sınıf trajediden
Berrinle Ahmetinde eli kulağındadır onlarda evlenir
metede mümkünse halka filminden fırlamış nihalden kurtulsun tek takılsın öyle daha güzel
hakanın üstüne beton döksünler
ahmetide daha çok göstersinler mümkünse yakın plan *
şimdilik isteklerim bukadar *
Öyle Bir Geçer Zaman Ki 77.Bölüm
Abla - kardeş iKiSi DE EVLENECEK - SENARiSTLER RAHAT BIRAKMAZ; MUTLULUKLARI DA UZUN SÜRMEZ:

Aylin ve Soner sonunda mutlu sona ulaşmak üzere ikinci kez nikah masasındadır. Ancak bu kez de evlenmelerine Süleyman engel olur. Süleyman'ın söyledikleri nikaha damgasını vururken, davetlileri de şaşkınlığa uğratır. Ali Kaptan'ın son dönemlerdeki içine kapanık tavırları Hasefe'yi endişelendirmektedir. Sık sık ortadan kaybolan Ali'yi takibe alan Hasefe bir türlü nereye gittiğini öğrenemez. Mete bir şarkı yarışmasına jüri olmak için davet alır.
Gönülsüzce kabul ettiği yarışmada onu büyük bir sürpriz beklemektedir.
Cemile'nin Kenan'a açtığı davanın da günü yaklaşmaktadır. Fakat Nedim, Kenan'ı sıkıştıracak belgelere ulaşamamaktadır. Ahmet ile Berrin ise bir karar alırlar. Berrin bunu, ailesi ile de paylaşmak için Akarsu Ailesi'ni bir araya toplarlar. Hamilelik ile ilgili testleri düzenli yaptıran Aylin, kalbi ile ilgili muayeneyi aksatmıştır. Tarık'dan gelen telefonla bu durum ortaya çıkar.
Kendisinden saklanan bu önemli bilgiyi yeni öğrenen Soner ise büyük bir paniğe kapılır. Aylin'in doktorunu bulup hemen gerekli testleri yaptırır. Öte yandan Ali ile Carolin'in boşanma davası vardır. Carolin, Mustafa'nın velayetini de istemektedir. Nermin Adalı'nın fotoğrafını gören Selma ise Kenan'ın karanlık geçmişinin aydınlanmasını sağlar. Selma, Ali ve Cemile birlikte Nermin Adalı ile görüşmeye giderler. Duydukları hepsini dehşete düşürür. Kenan hakkında öğrendikleri, davayı kazanmak için Ali'nin aklına parlak bir fikrin gelmesine neden olur. Osman da sonunda Gülden'le arkadaşlık kurmayı başarır.
Soner sözünü tutar, Osman ve Gülden'i arabası ile okuldan almaya gelir. Berrin ve Ahmet gelecekleri için yeni kararlar alırken, yaklaşan tehlikenin farkında değillerdir. Resul'den telefon alan Hakan, babasının intikam planına engel olmak için harekete geçer.
Öyle Bir Geçer Zaman ki”, ikinci sezonu geride bırakmaya hazırlanıyor.
izlenme rekorları kıran dizi, 18 Haziran’da sezon finaliyle ekranda olacak.

77. bölüm fragmanı: http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=CS64IN3sNXU
küçük çocukları osman'ın özürlü olduğu dizidir...

dizide geçen tarihsel kurguya baktığımız zaman başladığı günden bu güne değin neredeyse 7-8 yıl geçmiş olmasına rağmen ve bu görüntü tüm karakterlerle de desteklenmiş olmasına rağmen, osman diziye başladığı gibi bir lokmacık bebedir...

(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
hakan filmin en salak karakteri ya, insan salak olur da bu kadar olmaz. asıl yazık la kimin çocuğuysa sözüne uyacak tek insan.
hakan hiç bir işi beceremiyorsun siktir git bu diziden. kendini as bir şey yap kaybol. hadi güzel kardeşim hadi...
ali kaptan'ın carolin'den boşandıktan sonra kaldığı ev balıkçının kaldığı evdir. bilerek mi yapmışlar bilmiyorum ama.

edit: BEN BU METE'YE kıyamam lan. dizide bozulmayan tek karakter. o ağlayışının yerim senin. yapmayın şu çocuğa artık yapmayın ya.
Nihal'in mete'den kaçış sahnesi ağlatmıştır. Yalnız mete'ye helal olsun "ben senin kalbini ruhunu sevdim" demesi, kızın yüzünü görünce kendi yüzünde tek bir olumsuz yönde mimik bile oynamaması akıllara zarardı.
Nihal kaçmayaydı iyiydi ama. Boşver işte olm en olmadı iki estetiğe olur biter herşey seni böyle seven adamı sensiz bırakma. Ama yok lan Kızda kendince haklı abi. Kendini onun yanına yakıştıramama duygusu kaplamış kara kara içini, mete öyle düşünsede onun için olay bitmiş. ne lanet bir histir o.
nihal'in sahneye çıktığı anda eurovision birincisi loreen'e selam çakmışlardır.