bugün

meteyle inci gene ağlatacaktı.

oneydi yahu

--spoiler--
bana ne ben anlamam söz verin bana söz vericeksiniz!
--spoiler--

mete ne adamsın lan. *
Bugünkü bölümü, mete-inci hoca sahnesi hariç bok gibiydi. Berrinin ahmeti hakanin yaninda cokk cokk diye öpmesi iticiydi, cemile hamile olduğunu hasefe hanima söylediği için bir salaksa, hasefe de it oğluna bok var gibi yumurtladığı için iki salak.
aylin ölecek , cemile'de aylin'in yerine koymak için çocuğu doğuracak.*
bir gençliği klişeleriyle heba eden dizi. gençler bırakın burdan sonrasına teyzeler devam etsin.
dizideki herkes çatlak. hele o berrin yok mu. tımarhanelik.
sevgili murat;

zannımca hayatının en mutlu anına tanık olduk bu akşam.
aylin senin evlenme teklifini kabul ettiğini söylediğinde bile, yüzyılın en iğrenç çifti olacak olan soner ve mesude'nin izdivaç haberine sevindiğin kadar sevinmedin, cibiliyetsiz. bir an masaya çıkıp abim evleniyoo oleeey diye göbek atacaksın sandım. hayır, madem durumu çaktın, ya da işkilleniyorsun, ayrıl o zaman. ne bu triplenmeler, "oh be abim evleniyo, kendisi bir risk olmaktan çıktı artık" tavırları? sen ki aylin'in topuklu terlik ve çıplak ayak kombinasyonu sonucu çıkardığı "tak tak + şıppıdı şıppıdı" seslerinde dahi uyuyabilen bir sığırken, nasıl oluyor da soner'in evlenmesi karşısında rahata kavuşabiliyorsun, şaşıyorum. ayakta uyutur bunlar seni, hey yavrum hey.

fransız asilzadelerinden sulukuleli neriman...
yastık altı paraların gitti heralde şu nişan için. etin ne budun ne demezler mi adama? derler. ben diyorum mesela. etin ne budun ne neriman? kime artistlik yapıyorsun? huriye'ye mi? soner bir düğün yapacak, yemekli falan, sen "ay kemaaaal hangi çatal bıçaktan başliycaz kullanmaya" diye düşünüp bulana kadar düğün bitecek. elbisen de iğrençti ayrıca. kızın da çok kevaşe. ayrıca da, soner'in yanaklarını agucugucu diye sıkman da neyin nesi? zorlasan yaşıtın çıkacak lan adam.

ahmet;
sana nasıl acıdım, nasıl acıdım anlatamam.
o kadar kötü bir durumdasın demek ki, en sonunda gittin berrin'e sığındın. ha, bana kalsa yoldan kamyoncunun tekine otostop çekip "abi ben şu sandıkların arasında yaşarım, yüreğinin götürdüğü yere beni de götür" desen daha iyiydi de neyse. şimdi sen bir aydır banyo da yapamadın, tuvalet olayı da şüpheli zaten, bu salak berrin üzerine kilit vurup gidiyor, malum. yeme içme desen o da yok. ekmek arası iki dilim peynir koydu getirdi silikon kafalı. iki domates dilimle, bir şey yap bari. susuzluktan ağzı kurumuş çocuğun, bunun aklı öpüşelim ahmet, goynuna al beni ahmet falan.

ha amina ne oldu diyecektim, sahi.
bilmem kaç yıl geçti, en sonunda kendisinden haber alabildik. çok da sallamıyorum zaten de, bir unutulmuşluk havası sezmedim değil dersem yalan söylemiş olmam.

caroline;
bu aşk burada biter bebişim. ama sen son nefesinde bile "aaeğli, taksici kerim'in taksisini satın al, bana hediye et" diyeceğin için, yine bombayı patlattın. ama ali'nin aylin gibi olayların iç işleriyle alakası olmayan bir kızı olduğu sürece senin sırtın yere gelmez sarı papatyam. soner de her şeyi öğrenmiş, en önemli kısmı atlamış. süleyman eksik bilgi toplamış demiyorum. soner onu götüyle dinlemiştir. salak aylin bir öğrense senin eve talip olduğunu, ali'yi hapisten çıkarsa, evi alıp annesinin üzerine yaptırsa... peeeehh...

hasefe hanım, sana çok kızıyorum bazı bazı. hele ki şu olur olmaz şeyleri gidip ali'ye yumurtlama huyun yok mu, öldürüyor beni. be kadın, ali duydu da ne oldu şimdi? sanki oğlun taze delikanlı, gariban kızın tekini hamile bırakmış, "temizle bu işi" demeye gitmiş gibisin. senin oğlun bir akıl hastası. bunu kabullenemedin bir türlü. ne bok yemeye söylüyorsun? tut çeneni be kadın, tut. beğendin mi şimdi yaptığını? osman'a da git "kardeş geleyo osmaaaan" de bari.

aylin; murat'ın hastalığının ne olduğunu hala bilmiyorum ama, belli ki mühim bir şey. ilaçları da pahalıdır onun, bari başka şey içseydin intihar için. hayır, çocuğa yazık ilaçları heba oldu :/
gerizekalı aylin, nişana giderken ilaçların aynanın önünde kabak gibi durması ve özenle gözümüze sokulmasından belliydi zaten böyle bir şey yapacağın. soner vazgeçecek mi şimdi mesude'yle evlenmekten? neriman beynini yer, mesude onu yatağa zincirler, kemal de bütün gün tepesinde oturup ifadesiz bakışlarıyla işkenceye maruz bırakır valla. soner bunu göze alır mı? bilemiyorum cınım.

özellikle son iki haftadır bünyemi memnun edememiş olmasından mütevellit, şu son iki bölümün rüya falan çıkmasını diliyorum. saçmalamaya devam etmesinler rica ederim. cemile'nin hamile olması falan, bunlar gereksiz şeyler. hayır, bunun yerine inci'nin hastalık muhabbetini çekmeye razıydım oysa. inci hastaneye yatsın, kocası onu aldatsın, mete bunu yakalasın ama inci'ye söyleyemesin hasta diye falan. al bak ne güzel oldu. lazım mıydı osman'a kardeş? bence değildi. lazım mıydı ali'nin "o çocuk doğacak dedim anneeeaaa!!" yakarışları? hiç değildi.
dizi giderek soner in üzerine kuruluyor ve bu da ali kaptan ve cemile yi ikinci plana atıyor.
yok arkadaş bu dizi insanın psikolojisini alt üst ediyor. dizideki herkes gerizekalı.
süleyman abi hariç. kendisinin en kısa sürede aylin-soner-murat üçlüsünün kafasını tokuşturmasını umuyorum.

dizideki kadınların hepsi süzme gerizekalı...
cemile: bulmuş kendisine aşk dolu bakan, önemseyen, zengin ve insan evladı hikmet'i "karın var seninle evlenemem" tripleri.
ulan kadının deli olduğunu kendin de gördün. şimdi kim mutlu? mal!

aylin: hemen her genç kız gibi salaktır. kızlar nerede şerefsiz varsa gider ona aşık olur. genlerimizde var bu mallık.
tamam ilk zamanlarda soner beyaz atlı prens gibiydi ama seni gözünü kırpmadan harcadı be aylincim. bırak boşanıcam mal mülk sizde kalsın geberin ikinizde de çık git.

berrin : onun için birşey söylemeye gerek var mı bilmiyorum. abla olacak güya gerizekalı. aralarında en olgunlaşmayan insan kendisi.

hasefe : bu bölümde senden nefret ettim hasefe hanım. bok vardı gittin hemen ali'ye ispikledin cemile'nin hamile olduğunu.
salaksın işte!

inci : toplum baskısından mı bilemedim ama niye evlendin o yavşakla be hocam? mete'yi kanser edeceksin o da gelecek arkandan bu gidişle.

son sözüm ise "Murat geber artık"
bi necati vardı bir zamanlar. kayboldu gitti çocuk.
yahu hasefe teyze ne yaptın allah aşkına kuzum. ne diye gidip söylüyosun ki o mala. o da sanki adammış gibi istiyorum istiyorum o çocuğu diyo. lan yavşak senin neyine çocuk acaba. olan çocuklarına nasıl baktığını da gördük. bu varya evi karoline satar ha.
aylin de içti hapı. sanki bilmiyodu olacakları.
en çok üzüldüğüm de mete vallahi. öyle temiz seviyo ki inci hocayı hayran kalınmıcak gibi değil. senaristler vere de ölmese bari kızcağız. mete şöhrette tavan yapçak bence. inci hocanın tavsiyesine uycak gibi duruyo. gitar çalmayı bırakma şarkı söylemeye devam et, çünkü hep şarkılarında ben olucam demişti. mete de çok daha fazla çalışçak iyi bir yere gelecek.
ahmet in kaldığı yerde de tenekeden kapıya hayvan kadar kilit takmışlar. kilit kapıdan büyük. kesinlikle bulunmaz orda. berrin de hemen açık verdi zaten ahmetin arkadaşına. ama berrinin sivilceleri geçmiş haa...
osmanım da evin adamı adeta. annesini yatırması, üstünü örtmesi, suratının ifadesi... yirim yirim...
cemile nin çocuğu hemen aldırması lazım ki. ali yle mecbur kalıp evlenemesin.
abisinin nihayet evleneceğini öğrenen murat'ın alkışlarken boşaldığı dizi. o ne heyecan, o ne sevinç yahu? bi "oo ooo mastika mastika" yapmadığın kaldı.

cemile sen de çık artık şu genç kız triplerinden. git o çocuğu aldır, daha neyi bekliyon?

sevgili ergen gerisi berrin; sana ne desek az canım. gece yatağından çıkıp, kömürlüğe ahmet'e sadece sarılıp uyumak için mi koştun lan?

çingenelik katsayısı günden güne artan caroline'nin aaeğli'si; tarihte senin kadar istikrarlı bi o.ç. daha görülmedi. bu bölümde de ebeni hürmetle yad ettik. öptük kib.
Berrinin sevgilisini ne kadar arzuladığını gösteren bir dizi. (gerçek hayatta sevgililermiş sizi gidi çakallar)
Cemilenin hamile kalmasıyla yok artık lan dedirtcek dizi berrine bile bişey olmadı.
Muratın artık yavaş yavaş aylinin niyetini anladığı dizi.
Gittikçe sonerin ne kadar yakışıklı olduğunu anladığımız dizi(adama bitiyorum azıcık).
o değil de, ahmet kokar o ahırdan bozma yerde ya. tuvalet yok, banyo yok. ekmek arası peynirle geçer mi günler. berrin de gidip gidip öpüyor orada adamı. hey allahım ya...
klişe ve saçma bir dizi.
ali nin hapisane parmaklıklarının ardından bile "o çocuk doğacak anneeeaa" diye ahkam kesmesi beni benden almıştır.
yeni bölüm fragmanı çıkmış.

http://www.youtube.com/watch?v=qzatnrtwdak
ahmet'in kaldığı yerde wc ihtiyacını nasıl karşıladığını merak ettiren dizi. ne yani poşete sıçıp berrin'e mi veriyor bunu bir zahmet at diye!
32. bölüm fragmanı'nda ali ekber'in geri döndüğü dizidir.
Adamım Ekber, daha önce de tahmin ettiğim gibi, kesin dönüş yapmıştır. Bir de söylemeden edemeyeceğim, şu Murat neden her geçen gün biraz daha yağ torbasına dönüşüyor, yok muydu şöyle çelimsiz, solgun bir çocuk? Adam besili inek kıvamında maşallah semirmiş. Ama temennim, soner ve mesude evlenmeden gebermesi.
artık iyice boka sardığını düşündüğüm dizi. eskisi kadar tat vermiyor ve eskisi gibi izlettirmiyor kendini.
hep göklere çıkardım, biraz da eleştireceğim çünkü sevdik, izledik diye ağzımızı ayırıp eleştirmeden izleyecek değiliz.

- soner başka kız bulamamış gibi aylinin amca kızıyla evleniyor.
- soner bir sene sonra ölmesi beklenen kardeşinin içini ferah tutmak için tiksindiği bir kızla evleniyor.
- ekber ölmüştü, ama ölmemiş. ya da dirildi.
- ali cemileye tecavüz etti.
- cemile hamile kaldı tek seferde. istesen olmaz.
- daha önceki bölümlerde ali koskoca gemiyi çarpmıştı, gemideki kimsenin kılına zarar gelmedi.
- biçtiği barakanın içindeki balıkçıya da bi bok olmadı.
- dahası balıkçıyla bir anda ortadan kayboldu. nasıl kayboldun lan o dehşetten sonra? uçtun mu? görünmez mi oldun?

bunun gibi bir sürü açıklanamayan, metafizik olayla karşımızda artık bu dizi.
--spoiler--
aylin in intiharı sırasında süleyman ın hizmetçiye söylediği cümle:

-çık dışarı kimseye bir şey söyleme
--spoiler--

aslansın kaplansın süleyman, hemen duruma el koydun.
Mesude karakterinine sürekli sövmem nedeniyle yakında izlemeyi bırakacağım dizidir bi insan bu kadarmı yılan olur kötünün dozunu çok fazla tutmuşlar senaristler analı kızlı nesilden nesile bunlar.
başladığından beri karakterlerin başına iyi bir şey gelmesi beklenen ama bir türlü o iyi şeylerin gerçekleşemediği, bu yüzden seyirciyi oylayıp duran dizi.
bu şarkıyı erkin koray dan dinlemek bir başka.
kafasına sert bir cisimle vurarak öldürülen ekberin hortladığı dizidir.