bugün

entry'ler (258)

fringe

Son bölümde olivalar birleşti, Peter tam bir hata daha yapmayayım derken o da bıraktı kendini, ama son sahnede bir kez daha anladık ki, kimse kendisi değil aslında. ikişer taneli hallerine alışamazken şimdi de bunlar çıktı, şekil değiştirenler olabilir mi acaba diye düşünmeden edemiyor insan.

öyle bir geçer zaman ki

muratın intihar sahnesi tam samanyolunun eski dizisi 5. boyuta bağlanmış, bir de bir melek gelip amel defterini soldan verseymiş tam olacakmış. Soner tam bir gerizekalısın, madem o kadar malsın, o arabayı nasıl kullandın. Hayır baktığı herkesi çift gören seslerini uğultu olarak işiten yolu nasıl görmüş olabilir ki, bir an arabanın bagajından Muratın cesedi çıkacak sandım, yoksa gelmesinin bi anlamı olmayacaktı düğüne. iş başa düştü, Ali'ye kızıyorum ama zorla dayak istiyorlar, adam iyi olmaya çalıştıkça etrafındakiler saçmalıyor. Aylin bakışlarıyla tam deli havasını yakalamış, yatakta gülümsediği sahne iyiydi gerçekten. Hani bir bakışıyla çok şey anlatan cinsten. Berrin içimin yağları eridi, bi afra tafra, ahmetin yanına giderken gözü çocuğunu görmüyordu, kapıda kalmak neymiş anladı, iyi oldu. bu arada selmadan artık ciddi ciddi bir action gelmezse, deli raporuyla defterini dürecek Kenan. Hastanede yatan kadın Kenan'ın annesi olabilir mi acaba?

öyle bir geçer zaman ki

Nihayet dedirten bir bölümle mal berrin kaf dağındaki burnuna olmasa da göğsüne şiddetli bir darbe almıştır. Hiç üzülmedim. Gitme dedikçe giden, yapma dedikçe çemkiren, kocasını unutup liseli kız gibi sümüklü palabıyık ahmetin peşinden ayrılmayan züppe berrine gram üzülmedim. Darısı muratın başına. Sülümanın şarkısı da söyleyişi de çok iyiydi. En güzel sahne de oydu zaten. Cemile adım adım Aliyle yakınlaşıyor. Sonu belli oldu, yine birlikte olacaklar. Selma da iyiden iyiye kıllanmaya başladı. Tez zamanda tilki kocasını yakalaması dileğiyle. Türkü turan namı diğer garson kız, şu anda merak ettiğim tek şahıs. Sakladığı her neyse umarım önemli birşeydir ve hayalkırıklığı yaratmaz. Ayrıca sinemadaki oyunculuğunu da beğendim, söylemeden geçemicem.

öyle bir geçer zaman ki

Artık soneri gördükçe hay ben senin kalıbına diye başlayan güzellemeler yapmadan duramıyorum maalesef. Koskoca adam, sevgisine sahip çıkamadı, hannibal Murat'ın arkasından karalar bağladı. Muratın da keyfine diyecek yok doğrusu, istediği oluyor sonuçta.
Caroline haftaya sonere aylinin peşindeki adamları anlatıp güvenini kazanacak sonra da yanında çalışmaya başlayacak. Sonraki istikamet zaten belli; sonerin yatağı.
Berrin moronu beni iyice deli etti bu hafta. Şu rahmetli michael jackson camdan çocuğunu sallamıştı ya, hah işte ben berrinin her kapıdan çıkışında salya sümük ağladığı hali aynen michael'ın o suratına benzetiyorum, burun yok, iki delik, gözler şaşı gibi burnunun ucuna bakıyo, ekstradan salya sümük bedava.Hayır Ahmet dışardan belli etmiyo, kıçına bile sallamıyo seni. Bu hönkürüp liseli kız gibi masanın üzerinde dalıp gitmeler ne. Bir de toplantı yaparlarken Ahmette bir ağabey havaları Allahım sanki bunlar aynı okuldan mezun olmadı, Berrin de sümsük sümsük önüne bakmalar ne oluyo ya, Berrin salağı desene senin götünü kurtarmak için mecbur kaldım evlendim diye, yok ben sinir oldum iyice bunlara, senaristlerin Berrine bi ayar çekmesi lazım.
Aylinve Cemile bu hafta favorimdi, hele Cemile'nin kızları birbirine sarılırkenki bakışları ve yine kızlar varken Osman'a kapıyı açtığı sahne çok hoştu. Bir de Aylin ve Berrin'in oturdukları yerden Osman'a öpücük gönderdikleri sahne çekim olarak çok hoşuma gitti.
Bu arada Kenan ilk nifak tohumlarını Selmaya ekti gitti. ilerleyen bölümlerde iki kadının arası açılacak büyük ihtimalle. Ali Kaptan, etkisiz eleman, bakalım Karcı Holdingte ne yapacak. Bu arada Cemile arabadan inerken gıpta eden bakışları dikkatlerden kaçmadı.
Mesude iğrenç falan ama Caroline'in dilinden en iyi o anlıyo, orası kesin.
Artık her hafta klasikleşen incir çalma ve Cemile-Osman diyalogları da hoş, devam etsin bence.
Mete nihayet sürtük Jalenin ne yapmaya çalıştığını az çok anladı ve kıskandı haliyle. Umarım gözü tamamen açılır da görür yellozun gerçekte ne mal olduğunu.

fringe

4. bölümdeki zenci çocuğun isminin cameron james olması, bana yönetmen james cameron'u ve yönetmenliğini yaptığı en sevdiğim filmlerden biri olan terminatörü hatırlattı. O da gelecekten gelmiş ve zamanda yolculuk yapmıştı hatırlarsanız.

öyle bir geçer zaman ki

Bu mal Berrin aradan o kadar zaman geçmesine rağmen mallığından hiç birşey kaybetmemiş maaşallah. Önceleri sinir olduğum Hakan artık onun ağzına da çok gözüne de. Ahmet gene piyasaya çıktı. Tam da Berrin Hakanın sarhoş olduğu gün biraz adam olmaya başlamştı. Bundan sonra Berrini kimsa tutamaz. Metenin ağzını ayırarak baktığı kadın çirkefin teki. Yelpaze gibi kirpiklerini sallayıp kuzum kuzum deyip duruyor, sinir oldum. Belli ki silik ve platonik takılan garson esas kız olacak ilerde ama o çirkeften çekeceği var. ilk bölümde Mustafayı kimsenin sevmemesinden tecavüz ürünü olduğundan diye düşünmüştük çocuğun, ama Carolindenmiş meğer. Sönük başlayan dizide bir parçada olsa şaşırdık. Murat giderek insan taklidi yapan canavara dönüşüyor. Aylin ölmesin diye zırlarken tüm dişlerini gördük, iğrençti. Osman artık eskisi kadar sevimli gelmiyor gözüme. Bunda böğürerek ağlamasının ve artık yaşına gitmeyen eğreti bakışlarının da payı büyük tabi. Bir de o omuz silkmelerinden vazgeçsin lütfen, çok itici oluyor. Sülümanın dediği sağlık işlerinin halledildiği bina sağlık merkezi mübarek. Yoğun bakım falan hak getire, Aylin bir günde ayıldı, hem de gözünü açmadan tanıdı Soner'i. Anlamadığım bir tüp kan bile verilmedi, serum bile takılmadı, pekmez verdiler galiba kan yapsın diye. Neyse bundan sonra Soner gitmez, biz de rahat ederiz. Cemilenin Ali'ye karşı sabırlı tavırları nedense ilerde birleşecekleri gibi bir his uyandırdı bende. Selma da sevgilisinden bariz bir kazık yiyecek. Adamın maddi durumu iyi değil yaşadığı yere bakılırsa ve o ekrana gelen fotoğraftan eskiye dayanan bir hesabı olduğunu tahmin ediyorum. En iyi sürpriz Ekber nerelerde derken cüneyt arkın gibi ortaya çıkması oldu. Zilli Carolin'in yaptıklarına o bile şaşırdı.

bir kereden fazla seyredilesi filmler

seven
esaretin bedeli
Scent of a Woman
lorenzonun yağı
cast away
Braveheart
Devil's advocate
Eşkıya
Gone with the wind
Pretty woman
Rain Man
Son samuray
Yeşil yol
Godfather
Kuzuların sessizliği
Top gun

öyle bir geçer zaman ki

inci hoca veda mektubu bırakmış, içim ezildi ya.

öyle bir geçer zaman ki

Palyaçonun inci hocayla metenin yanından bir türlü ayrılmaması üzerine evde topluca bunun içinden de sülüman çıkarmış, hahaha şeklinde yapılan espriler, sülümanın peruğunu çıkarmasıyla gerçek oldu, kahkalar ikiye katlandı. Şarkıyı da o söylüyo olurmuş derken seinin güzelliğiyle birlikte şarkıyı da söylediğini ispat etmiş oldu.

Metenin radyosunu getirmesiyle anlaşıldı ki, mete konserde gidenler hiç düşünmezler derken gidecek inci hoca da..

Hakan ilerleyen yıllarda büyük bir partinin başına geçecek, berrin de çok bilmiş avukat karısı olacak. Yıllar sonra aftan yararlanan Ahmet de Türkiye'ye döndüğünde Berrinle karşılaşacak ki, berrin çoktan evli barklı kadın olmuş olacak. Ahmet ve Hakan kozlarını siyasette paylaşacak.

Soner gitmesin bence, Muratın o gitmeden öleceğini, ya da gitse de Aylin'den alacağı ölüm haberi üzerine döneceğini umut ediyorum.

Son bölümün en asil hareketi selmadan geldi, aradan çekilerek izmire gitmesi çok manidardı. Balıkçı da coştu yani, fırsat bu fırsat deyip balıklamadaldı. Cemile de daha iyimser sanki bu defa. Kabul edecek ama Ali neyapar bilinmez.

fatih altaylı

Kemal Kılıçdaroğlunun konuk olduğu programını izledik, suratında alaycı bir ifade, sanki karşısında öğrencisi var gibi bakan kızgın, hesap soran öğretmen modunda bir tip. Her lafa lakayıt bir cevap, dalgacı üslup... Mesaj da attık ama okumadı tabi. Ya da okudu da okumadı. AKP yi tutabilirsin, destekleyebilirsin. Ama karşında Türkiye'nin 2. büyük partisinin lideri oturuyor. Az biraz edep, az biraz saygı çok mu zor be adam. Lütfetmiş gelmiş, o senin misafirin, gözlüğünü burnuna indirip üstten üstten bakınca, elin çenende abuk sorular sorunca, vay be fatih yine kıstırdı adamı köşee, işte gazetecilik budur mu diyeceğiz. Tam aksine, karşında Erdoğan olsaydı acaba o üsluptan eser kalır mıydı, merak ediyorum, belki mucize lazım ama karşındaki adam da bir gün başbakan olma ihtimaline sahip, korksun da ona göre davransın demiyorum, yani saygı görmesi için başbakan mı olması lazım. Kemal Kılıçdaroğlu zaten sakin bir adam, üste çıkmak için bir tarafını yırtmasına gerek yoktu. Saygısızsın ve son derece edepsizsin Fatih Altaylı.

öyle bir geçer zaman ki

Ali kaptanın hastanede, hasefe hanım metenin inci hocanın başından ayrılmadığını söylediğinde, metenin arkasından bakıp aferin demesiyle dizinin başından beri ilk defa ali kaptanın da isterse insana benzer özellikler sergileyebileceğini anlamış olduk.
Yine son bölümde caroline orospusunun alenen sonere asıldığını, hatta göz koyduğunu anladık.ilerleyen bölümlerde cemilenin hamileliğiyle doğru orantılı olarak carolinin intikam almak için sonere yavşayacağının sinyalleri verildi. Valla ben korkuyorum, Soner bu, en olmadık zamanda en saçma kararları veriyor, bir bunalım anında caroline ve soner birlikte olur mu, olabilir tabi. Ama olmasın mümkünse.
Gelelim sevgili domuzcuk besili inek Murata... Bu son bölümde sesini kalınlaştırmanın yolunun götünü yırtmaktan geçtiğini farketmiş olacak ki, son ayar o kocaman sesiyle bağırmaya başladı. Ama bize yansıyan bir cırt sesinden başkası değildi. Yahu bu senaristler hala neyi bekliyor ki, adam ayaklandı, Ayline saldırdı, sonere ileri geri konuştu, hayır ölecek ve son kısmetlerini topluyorsa dayanalım ama, ölmeyecekse hiç çekmeyelim bu eziyeti. Bir de dengesiz ruh halleri var tanrım, önce haksızlık ettim sonra yok vazgeçtim, eeeeh, geber be. Sanki hamlet oynuyor, bir kasılmalar falan. Üff tipe bak, seni kim ne yapsın ayı.
Bu hafta berrinden bahsetmicem, sıktı artık hep aynı.
Olan yine cemileye oldu, iyileşince pek çok şeyle yüzleşmek zorunda kalacak. Nöriman bu piyangoyu sonuna kadar değerlendirecektir. Balıkçının yıkılışı da içimi parçaladı.
inci hocanın küçüklüğünü oynayan kızı inci hocaa çok benziyordu, sağlam atış. Ama şu lunapark hikayesi son derece eğreti durmuş, izleyenleri nasıl ağlatalım diye düşünüp bu kadar basit bir tekara düşmeleri sinir bozucuydu. Ama saç maskesi fondoteni sonuna kadar kullandıklarından başarılıydı. Zira açık tenli inci hoca çamur renginde arzı endam etti sonlarda. En çok meteye üzüldüm, inciye ağladı, annesine ağladı, ayline ağladı, en son babasının yaptığını öğrendi. parçalandı çocuk. Osmanın selma teyzesine yemek konusundaki öğütleri de çok şekerdi.

öyle bir geçer zaman ki

Son bölümde sonerin ayline ayarı verip arkasını döndüğünde, aylinin geldiğini anlayınca gülümsemesi çok manidardı. Zaten gitme derken sadece kendisi için kalmasını istediğini de belli etti.
Sülümanın kibar ikazı tam Arsen Lüpen tadındaydı, yine harikaydı.
Ekber yine ölemedi, o kadar renkli bir karakterin ölmesi beklenemezdi zaten.
Alinin son tavırlarına da bir anlam veremedim, gören de karısına sadık mazbut ev erkeği zannedecek, düne kadar ağzını ayırarak bakıyordu Caroline.
Metenin sesi bayağı düzelmiş, söylediği şarkı da çok güzeldi, ama hastanede konser ne kadar mantıklı tartışılır.
Son olarak şu hasefeyi ve mesudeyi evire çevire dövmek istiyorum, kadın yeni bölümde de aliyi arayacak, kurt kaynasa alinin haberi oluyor beni deli etti bu kadın.mesudedeki de öküz cesareti herhalde, geberecek hala ısrarla orospuluğa devam ediyor,Muratla birlikte geberirsiniz inşallah.

öyle bir geçer zaman ki

Cemilenin tepkisi bir yere kadar anlaşılabilir ancak 18lik kız gibi ve hiç tanımadığı birinin tecavüzüne uğramış gibi tepkiler vermesi artık eğreti durmaktadır. Hele ebeye gidicem ebeye gidicem muhabbeti beni benden almıştır. Nihayetinde ebesini görmüştür.
Mesudenin kemçük ağzından bıktık. Artık birileri büzmemesi gerektiğini anlatmalı. Soner bir hışımla gidince yüzüğü atacak diye umutlandık. Bir lafa bile bu kadar sinirlenen Sonerin hala ona tahammül etmesi çok saçma, nasılsa o korkuyla mesude bir daha ağzını açamaz. Bu arada mutfakta mesudeyi görünce Sülümanın tek kaşını kaldırmasına hasta olduk. En istikrarlı karakter olarak başımızın üstüne koyduk.

öyle bir geçer zaman ki

Adamım Ekber, daha önce de tahmin ettiğim gibi, kesin dönüş yapmıştır. Bir de söylemeden edemeyeceğim, şu Murat neden her geçen gün biraz daha yağ torbasına dönüşüyor, yok muydu şöyle çelimsiz, solgun bir çocuk? Adam besili inek kıvamında maşallah semirmiş. Ama temennim, soner ve mesude evlenmeden gebermesi.

ekşi sözlük ün kapatılması

Türkiye'nin en çok ziyaretçi toplayan forumlarından Ekşi Sözlük'ün kapatılması için hosting firmasına Telekomünikasyon ve iletişim Başkanlığı'nca mektup gönderildi. Mektupta, ekteki alan adlarının barındırılmasına derhal son verilmesi, aksi halde yasal işlemlere başvurulacağı belirtildi. Listede Ekşi Sözlük'ün alan adı olan sourtimes.org da bulunuyor.

Ekşi Sözlük'te de yer alan sözkonusu mektup şöyle:

"Sayın yer sağlayıcı;
Aşağıdaki alan adlarına yer sağlayıcılık hizmeti verdiğiniz tespit edilmiştir.

Bu kapsamda derhal bunlara yer sağlayıcılık hizmetine son vermeniz gerekmektedir.

Aksi takdirde herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Diğer taraftan; bundan sonrada; 5651 sayılı kanunda sayılan katalog suçlar (müstehcenlik, fuhuş, çocukların cinsel istismarı, vb.) kapsamındaki internet sitelerine yer sağlayıcılık (hosting) hizmeti vermemeniz gerekmektedir.

Gereğinin derhal yapılmasını ve sonucundan bilgi verilmesini rica ederim.

Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu

Telekomünikasyon iletişim Başkanlığı"

Mektup üzerine Ekşi Sözlük yönetimi, yine aynı sayfada bir açıklama yaptı. Açıklamada TiB'in 21 Nisan'da sadecehosting'e gonderdiği mektubun ekindeki listede "sonlandirilacak hosting'ler" arasında sourtimes.org'un da (Ekşi Sözlük'ün ana alan adı) olduğu belirtiliyor.

Açıklamada BTK ve TiB'in 'tamamen kontrolsuz ve cigrindan cikmis bir sekilde yonetildiği, tamamen zarara ziyana yol açtığı belirtiliyor. "TiB'in su anda yasal olarak tüm yükümlülüklerini çatır çatır eksiksiz yerine getiren Ekşi Sözlük'ü kapatma girişiminde bulunması artık bu bulamacın patladığı yerdir" ifadeleri kullanılan açıklama "Leoparin kuyrugunu tutmayacaktin TiB, simdi sakin birakayim deme" sözleriyle bitiyor".

Kaynak:Sabah

öyle bir geçer zaman ki

CSI Sülüman döktürmüştür. Bu arada allah belanı versin Soner, sıçtın yine. Allah belanı versin ali kaptan sen de sıçtın.

öyle bir geçer zaman ki

Dün geceki bölümün en güzel sahnesi, ağacın dibine çökerek ağlayan balıkçının az ilerde aynı işi yaptığını anladığı gözleri kızarmış ali kaptanı görmesiydi. iki ağlayan adam, iki ağaç ama biri hüzün biri mutluluk...

ben yargıya karışmıyorum onlar da bana karışmasın

0-3 yaş arası çocuk söylemi.

şu zamanki erkekler kız olsa hepsi orospu olurdu

Kız olunmasına gerek olmayan, ruhun orospu olmasının cinsiyetle alakasının olmadığı durum.

türkan kürşad

Reklam aralarında bile tahammül edemediğim sürekli yırtınan velet.