bugün

böylesine ezik bir diziyi izleyenleri görmek mide bulantısı geçirme sebeplerindendir. son derece kalitesiz bir dizi. izleyen oğlanlarımız travesti olma yolunda hızla ilerliyor...
ce ce cemilenin vurduğu kadınla, balıkçının metresinin namus belasına hak ettiklerini yaşatan iki kişinin birbirini daha iyi anlayabileceğinin görüldüğü dizidir. cemile karcı yakışanı yapmıştır eali kaptandan cuk diye bir ses gelmiş ve yerine sağlam oturtulmuştur.
caroline'nin ali kaptanın saçtığı paraları görmemiş gibi toplamasına saatlerce güldüğüm dizidir.
ali kaptan iyice çığrından çıktı sözlük bi alkolik havalar bişeyler. karolin alcak onun ifadesini dur sen. bu gece favori adamım süleyman oldu. bardaki hareketleri neydi ya onun öle. adama çok değişik posta koydu doğrusu. gaydırıgubbak cemilem de evlencek heralde. makyajlı hali süperdi doğrusu. alinin hikmet karcının hikayesini evdekilere anlatış şekline bayıldım dogrusu. gerçek kesit gibiydi aynı. ben dedim cemile heralde evlenmez dedim ama. alinin inadına mı yoksa adama inandıda mı evet dedi anlamadım. şimdi dizi başka bi boyuta kaydı. hikmet çocukları isteycek mi. osman karolinin yanına mı gidecek. hikmet karcı cemileye nasıl davranacak. tüm soruların cevaplarını bulabiliriz umarım sözlük.
mesudenin o büzük ağzını hepten kapatasım geldiği dizidir. sonerle aylin davasında artık bir ilerleme kaydedilmesi gerektiğini feci halde düşündüğüm dizidir. yazık lan aynı evde tripler cilveleşmeler öldü nan bu aylin yetti gari kavuşsunlar. senaristlerde öle mesude ulviye kadriye gibi şırfıntıları sokmasınlar araya. bi tekerlekli sandalyedeki çocuk vardı yetiodu kara kedi olmaya!
Şu anda ali kaptan adlı varlığın oynadığı ve birçok insanın onu öldürmek istediği, her hafta salı günleri 20:00 dan 21:00 a kadar özeti olan (nasıl özetse) dizidir.
balıkçının geçmişinde alinin geleceğini bizlere sunan dizidir.
tıpkı balıkçı gibi ali de metres ile yaşamıştır. tıpkı balıkçı gibi ali de karısını ve çocuklarını bir kenara atmıştır. ve tahminimce balıkçının metresinin yaptığı gibi carolin de ali yi terk etmek isteyecektir. vurur mu bilinmez ama cemile nin balıkçıyı kabul etmesinde bu aynı olan geçmiş fakat farklı olan şimdiki zamanın mukayesesi yatmaktadır. balıkçı tüm yaptıklarından pişmandır ve sevgisini göstermektedir. ali tüm yaptıklarından mutludur ve sevgisini * göstermemektedir.
ayrıca bu isteme olayında olmayan aylin de bir maraz çıkaracaktır. mesude ise soneri allem edip kallem edip elde edecektir çünkü soner de aylin e nispet yapmak isteyecektir. bu çatışma böyle gider.
cemile nin bu akşamki bölümde balıkçının teklifine evet diyerek kendini yaktığı dizidir. demek ki neymiş; ne halt karıştırırsan karıştır, adam öldür, hapse gir, karıyı delirt, çocuğunun ölümüne yol aç. ama bir iki süslü cümle kur ve bilgiç davran, olanları sakla mecbur kalınca da itiraf et. al sana mis gibi cemile. senaryonuza s.kayım lan, delirttiniz beni.

cemile bittin sen olum. gözüme gözükme. kapı açık, istenmiyorsun artık.

tamam la sakinim... sekiz dokuz on. dizi bu dizi bu kbs kendine gel. *
"bakın bakın, hikmet karcı ne kadar şerefsiz bi adammış!"
-karısını bırakıp metres tutmuş, cık cık cık, çoğayıp.
-karısını sersefil halde bırakmış, ayak altından çekilsin diye başka yere postalamış. oysa ben hiç yapmam öyle şeyler.
-metresinin aşkından gözü başka şey görmüyormuş. karısına, çocuğuna fakof demiş resmen. aman tanrım, bir kadın uğruna aileden vazgeçmek... kulaklarıma inanamıyorum böyle şeyler yaşanıyor mu gerçekten? allah allah ya.

ali, aslında sen bir meleksin ama kimse bunun farkında değil :(((. hikmet karcı'yı cemile'ye ispitlerken "bi dakka lan, bu hikaye çok tanıdık ama.." demedin mi hiç? gerçi senin gibi pişkinin önde gideni bir adam, duracak ve kendine pay biçecek... hahayytt. daha neler. elin adamına da yok yere yemek ısmarlamış oldun, derdine yan asdfg. caroline eksik paraların hesabını sorar sana. bundan kelli de cemile'yle uğraşmayı bırak. o artık nişanlı bir kadın.

hikmet karcı beyefendi, geleceğin hilmi önal'ı olmaman için, sana direk hikmet diyeceğim. malum, ona da sürekli hilmi önal diye diye dizi resmiyetine yeni bir soluk getirmişlerdi. sen de aynı yolda ilerliyorsun, dur bakalım. neyse.
sevgili hikmet;
cemile'ye aşık oldun, evlenmek istedin tamam, anladık. çok tatlısın bebişim. ama, zaten öküzce bir evlenme yapmışsın, ali'ye inat olsun diye dedikoducu kadınların ve mahalle esnafının içinde "cemile, evlen benimle. seni seviyorum." demişsin, be adam, hala öküzlük ediyorsun ama. yolun ortasında cemile'yle karşılaşıyorsun, kadın sana iki açıklama yapmaya çalışıyor, "tamam tamam hallederiz onu sen söyle evlencen mi benle?" diyorsun resmen. geberdin mi? daha önce de söylemiştim, senin murat'ın babası falan olmandan şüpheleniyorum ben. ikinizde de bir kudurmuşluk bi bişey. kendinize gelin lan.

berrin, sen böyle bazen aslında hiç mi hiç önemli olmayan fakat önemli olduğunu zannettiğin diyaloglara giriyorsun ya, işte o zaman seni izlemekten keyif alıyorum. o surat ifadenin anlamsızlığına bakıp bakıp gülüyorum.
"anneee, senin mutluluğun bizim için her şeyden daha önemliii"
ay canım ya, söylemesen bilmeyecektik.
oysa devamında "ama lütfen önce ben evleneyim. annesi ikinci evliliğini yapıyo, kızı daha evlenemedi demesinler :(((" diye bir şeyler söyleseydin, işte o zaman gönlümde taht kurmuş olacaktın bebişim.

caroline the şopar;
kına gecende sergilediğin caroline tarzı göbek havası, kayserili tüccar zekan, kocana karşı kurduğun maddi otorite derken, şimdi de çingeneliğin çıktı. o paraları çamur içinden toplarken hiç mi utanmadın be kadın? bak cemile'ye, "ben ali'nin parasına tenezzül etmem" dedi, ali senin sipalileri havaya saçarken oralı olmadı bile. ama sen? düğünde yere atılan paraları toplayan çocuklar gibi abandın hemen. görgüsüz. onlaağ binim pağralaağ.

dizi tarihinin en kezban karakteri, murat;
birincisi, canım, oturduğun yerden yapmaya çalıştığın dans, daha doğrusu o saçma sapan el kol hareketleriyle tam bir andavallı olmuştun. bir daha yapma. sen sadece dans edenleri izle, aylin'i izle, hatta mesude'yi izle. ama oynaşma, kıpraşma. ıyyh.
ikincisi, inatla abinle aylin'i yakınlaştırıp durma. bak adnan ziyagil diyorum, tehlike diyorum. kendin kaşınıyorsun.
üçüncüsü ise, acilen süleyman'ı koruma ve yaşatma derneği kur. onun başına bir iş gelirse senden bilirim. çünkü ne olduysa hepsi senin aylin saplantın ve soner-aylin ikilisini gereksiz bir şekilde bir araya getirmeye çalışmalarından kaynaklanıyor. aşırı mı saftiriksin yoksa "a-haa, şimdi dans edin, beden dilinizden birbirinize karşı ne hissettiğinizi çözücem. ben hasta yatağımda yatarken gizliden gizliye bunun eğitimini aldım nihahah" diyerek ters köşe mi yapacaksın bilemiyorum.

mesude, canım sen ne bok yemeye girmeye çalıştın soner'in çalışma odasına? amacın ne? ne arıyorsun, ne bulmaya çalışıyorsun? hayır, adamın yatak odasına kadar giriyorsun, hizmetçiyi -neye güvenerek söylediysen artık- kovmakla tehdit ederek odadan çıkarıyorsun, adamın yanına da bir güzel kuruluyorsun, ee? "dur ben bi gidip şunun çalışma odasına gireyim, belki bana aşk mektupları yazmıştır" demiş olamazsın değil mi? oysa ben, "soyunup soner'in yatağına gireyim, sabah uyandığında soner ben artık senin namusunum, benimle evlenmek zorundasın derim. annemden korkan tipi kayık babamı da belalı gibi gösteririm, benimle evlenmezsen babam seni öldürür derim. babamın silahı da var zaten ooh oldu bu iş" diyeceksin sandımdı. ama sen gittin adamın tapu mal mülk belgelerini kurcaladın. ve şansa bak ki, gerçeklerle yüzleştin. al kına yak.

aylin, sendeki cesarete de hayranım doğrusu. hayır, soner'e o kadar trip atıyorsun, surat asıyorsun falan ama, "ulan ben böyle davranıyorum da bu murat anlamış mıdır acaba soner'e aşık olduğumu?" demiyorsun yavrum? hiç mi umrunda değil, anlamadım ki.

süleymaaaaaaaann!!!
asaletine kurban
nezaketine hayran
köpeğin olayım süleyman.

soner mesude ile evlense, cemile caroline'in hizmetçisi olsa, necati mete'yi kroşe manyağı yapsa, osman'ı muhteşem yüzyıl'daki şehzade mustafa'yı oynayan gerzek velet canlandırsa bile, sen var olduğun sürece bu diziyi izlerim süleyman. senin için izlerim süleyman. canımsın.

cemile, ali'yi göt edişin tüm yurtta ve dış elçiliklerde şölenlerle kutlansın. helal olsun sana.
canııımmmm çok mutlu olun inşallaaahh ^_^
(bkz: şu an ağlıyorum biliyor musun)
trilyon verseler murat rolünü oynamayacağım dizi. amma ezdiler lan adamı, yeter!
şu ali'ye hergün tav oluyorum sözlük. hani tipine bakıyorsun, duruşuna bakıyorsun peeeh...
dün akşam ki bölümüyle;
turkcelldeki yeni tarifeleri,
aveanın wınn yeniliğini,
yırtık dondan çıkar gibi fırlayan hayde eller havayaaaa yüzonsekizotuzüçç bilinmeyen numara servisini tanıdık.
(bkz: reklam arası dizi)
dün akşamki bölüm itibariyle tespitlerim:

-cemilem son sahnede büyüledin, zaten güzeldin yaktın kavurdun...amma velakin saçının arkası kabarıktı be annem; çekimler aceleye mi geldi yoksa kuaförün mü uyudu?
-mete'nin ikinci şarkısı ne olacak? Sanırım "öyle bir geçer zaman ki" çok manidar olur...
-carolin'e bir gün o kadar zengin olacaksın ki paraları yerden toplayacaksın diyen olmuş mudur?
-başa silah dayayan bir kişi "avradınızı s*kerim davranmayın" yerine daha kibar laflar da edebilirmiş.
-ülkücü de olsa evlat evlattır. zerre kadar ülkücü tayfayı sevmesem de resul'ün hakkını verelim, aferin lan, yalnız bir ara o köpeğe getirdiği etleri beraber yiyecekler sandım. malum arkadaşlar kurtlardan geldiğini zannediyor da...
-sonerim boncuk gözlüm yedin bitirdin kendini yiğidim civanım...bak hazır mesude de alev alevken tüfeği bir yağla rahatlayacaksın.
-balıkçııı...adam arabana daldı gıkın çıkmadı, adam sevdiğin kadını isterken evi bastı yine gıkın çıkmadı...peki gerdeğe girerken ali kaptan evine gelirse ne yapacaksın?
-ali kaptan; sabah evde ayılırken yerde yatıyorum ayağına carolin'i iyi dikizledin.
-mesude, carolin'den farkın yok!
-cemilemin gezdiği dağlar meşeliiii imanım... * *
mesude, neriman ve carolin kanırta kanırta sikilerek öldürülmediği sürece izlememeye karar verdiğim dizi.
hırs yaptım ulan, gebersin bütün orospular.

edit: o değil de, bu adam zannettiğimiz soner bir inat uğruna mesude karısıyla evlenirse suratına tüküreyim ben onun.
çocuktaki tatlılığa gel.*
http://www.youtube.com/watch?v=q1mFhWwZoJ4
iki demlenmiş yüreğin buluşup aşkı bulmasını izledik. yapılan hatalarla şekillenen insanlar ne güzel oluyor değil mi?
keşke hata yapmasaydı demesin kimse. zira hiç hata yapmadan yaşamak sadece nefes alarak yaşamış gibi yapmaktır. ot gibi, ağaç gibi yıllanmaktır sadece. mühim olan hata gibi görünen şeylerin insana kattığı değerdir. ya da katamadıklarıdır.
ali kaptan ve balıkçı misali...ali kaptan cehaletinde ısrarcı, balıkçı cehaleti bitirmiş hayatının masterını yapmış. bakışlarında, o yollardan ben de geçtim ali kaptan, sen de yanacak, pişman olacaksın bir gün demekte her seferinde ama alide onu okuyacak yürek nerdeee.
--spoiler--
o değilde, sülüman adamımsın.
--spoiler--
bu haftaki bölüm finaliyle izleyicilerin alkış kıyamet göbek atmasına sebebiyet veren kült dizi. ahh monşerlerim nereden başlasam bilmem ki çook doluyum çook.

hasefe teyze: seni yerim ben yer. ton ton. allah gelinlere senin gibi kaynana, evlatlara senin gibi anne, öğrenci evlerine senin gibi apartman teyzesi, mahalleliye senin gibi komşu nasip eylesin amiin.. seviyorum seni meral çetinkaya.

aylin: kızım sen ne saftirik ibişsin. mesude aşuftesi eş değiştirip soner'in kollarına atıyor kendini sende oranı buranı ellet adama. bas tokadı herife. adam kulaktan yalamaya başlasa kikiri kokuru yapacan. zaten bir ara kulağına bişiyler fısıldarken ahanda yalayacak dediydim ki senaristler etikli çıktı çok şükür. yalnız şu mesude ırıspısına ağzının payını verdin ya helal diyorum sana aylin. bir sonraki bölümde survivor taner'in dediği gibi bikinilerinizi giyip güreşin lan. evin salonu 90 metrekare. sülüman efendi de hakem olsun. sana bu hafta pek yüklenmiycem aylin nası olsa seksocu kocan yeteri kadar yükleniyor üstüne.

mete: anam çoştu bu çocuk. metem annem kurban olurum ben sana. lan şirinlik yarışında osman'la depar attırıyon sıpa seni. ama karolin karısına laf soktun ya. oh oh içimin yağları eridi aktı billahi. ahaha köpek =)

nöriman: rezil kepaze. sus, şimdi büzerim ağzını torba gibi. o nası kız yetiştirmek ahlaksız terbiyesiz. 46 kromozomun tamamını bu kız senden almış. neydi bir laf var anadolu'da üzümü kaynattım çekti şeker cinsini ziktiğim cinsine çeker miydi neydi o? senin gibi anne olmaz olsun. senin gibi yenge olmaz olsun. o nasıl kız yetiştirmek hanım neyle şımarttın bu kızı sen. anasına bak kızına dal. vallahi gürgenle analı kızlı bir temiz dalacam size yakındır yakın.

mesude: ırıspı. aşufte yılan. soner'in koynuna gircek diye beklerken hepimize sol gösterip sağ çaktın. soner'in dediği gibi bu kadarını beklemezdik senden. neymiş merakı genlerinde varmış. tüküreyim genine. primat mesude. ne şeytansın sen. o ne fettan iblis bakışlar öyle. karayollarına düşesin maslak köprü altlarında yatasın mesude.

kemal: kılıbık. ne karı karılığını yapar ne kızı hayırlıdır. sende az dedikoducu değilsin zaten. bu gözlerden kaçmaz kemal. aylinin kocaya kaçtığı gün gece hasefe teyzeyi almaya gelince anneni sıkıştırıyodun yolda, "anne noldu söylesene nolmuş". ebenin körü olmuş. kemal bir 35 yıl daha yaşarsan evlendirme programlarında yorumculuk yapabilirsin oğlum tam sana göre meslek. gerçi sende nöriman karısıyla mesude kevaşesi olduktan sonra şuanda yaşaman bir mucize ya. ulan sırf üç paragraf senin aileni yazdım ruhum daraldı yıkıl karşımdan.

soner: soner sen koca bir hayvansın. iki hafta önce sana methiyeler düzen parmaklarım kırılsın. mesude'yi nasıl savunursun lan. misafiri olurmuş. sokarım misafirine. mal adam düz adam. bir de yakayı paçayı dağıttın pavyonda. sülüman olmasa yarra yering halleri. herifçioğlu iki kaşının ortasına hattat gibi işleyeceğidi. çok sinirliyim soner çok. murat'ı da azarlama bir daha seti basar birde ben döverim çocuk seni. garibim daha pompalayamıyor bu kadar varmayın üstüne. iki nefes almak eğlenmek onun da hakkı. muratçım bu hafta sana değinmiycem üzüldüm haline. insan karısının yanında abisinden azar işitir mi hiç. soner çok sinirliyim sana çok. gidip mesudenin ailesini makineliyle tarasan belki anca yatışırım. birde zil zurna sülüman efendinin yardımıyla eve zor attın kendini o da ne beyimiz ayılmış türkçesi akıcı diksiyonu düzgün odasında mesudeye posta koyuyor. dünyanın en hızlı ayılan adamısın soner cidden bravo.

osman: sıpa. yerim seni ben. özellikle dün iki sahne aklımdan çıkmıyor. birincisi cemile'nin mete'yi yatıştırırken berrin ve mete'ye sarıldığı osman'ın uyanıp bunlara o perdenin arkasından baktığı sahne. araya giren taner birsel'i ise ayakta alkışlıyorum ve bir çocuğun gözünden aşkı, annenin mutluluğunu anlatışını. bravo yönetmenim. osmanın o tatlılığı masumluğu yalnızlığı perdenin arkasındaki duruşu öylesine masum ve de gerçekçiydi ki gözlerim doluştu. bir diğer sahne de balıkçının cemile'yi istemeye geldiğindeki o şirinliği. seni gül şuruplarıyla beslerim ben çocuk. sıpa seni fırlama lan bu. her eve lazım bundan.

resul ve ahmet: ikinizi bu başlık altında irdeleyeceğim canlarım. dün iki dost iki kardeş gördü bu gözler. savunduğunuz düşüncelerini bir tarafa koyduğunuzda iki temiz yürekli insan gördü bu gözler. bravo çocuklar. resul sen ne hayırlı bir evlatsın lan. son dönemlerdeki çıkışlarınla sempatimi iyice kazandın. ahmet sana ne diyeyim bilmem ki ahmet. annenin kollarında can verdiği sahnede oturup hıçkıra hıçkıra ağladıydım. annenin son kez oğluna bakışı, "oğlum" deyişi berrin'e dönüp "ona iyi bak" deyişi. bak yine ağlıyorum klavyem ıslandı allahsız. ahmet seni bu dizide öldürürlerse izlemeyi bırakırım bu diziyi. bütün reyting cihazına sahip evlere rüşvet yedirir kanal 7 mahmut şov izlettiririm oğlum.

berrin: ya da osman'ın deyişiyle bevvin abla. kız çok güzelleştin sen bu son iki bölümdür. maks faktör mü kullanıyon ne sürüyon o cildine. pamuk gibi beybi feys gibisin. berrin allah herkese senin gibi bir abla nasip etsin. annene kardeşine sarılıp sarılıp beni yeşilpınar da tv karşısında kıskançlık krizlerine sokuyorsun bilesin.

karolin: önce ahahahah. neydi o parayı toplarken ki haller. senin bir benzerin eminönü camisinin önündeki kuşlar. yem verdikçe senin gibi yerdeki nevaleleri topluyor. karolin bundan sonraki hayatında kümes işletmeciliği yapsan anca yakışır. ama sen nasi çildirdi aliiğğeee. bastı tokadi. paa. sinir oluye patron olcek kovacek aliğği oğdan geçecek başe. anlamıyoğ sen kıskandinn aliğği. yikil karşimden türkçe mi bozdu sen dalacak ben gürgen.

aliğğ: allah belanı versin. her hafta 15 milyon aile beddua ediyor lan sana daha belini yeni yeni doğrultuyon aliiğ. kıskanç köpek seni. çatla oğlum kapak gibi göt gibi kaldın mı orda. oh olsun. timur'in fillerini mi yedin töton şovalyeleriyle katliam mı yaptın ne gamsız ne acımasız ne hain bir evlatsın sen aliiğ. kesin babana çektiniz oğlum iki kardeş. ya da köyde doğum yaparken çocuklar mı karıştı. hasefe teyzenin çocukları olamazsınız oğlum siz mümkün değil yani. yalnız buradan yönetmenime sesleniyorum çekimlerden 2 saat önce bu herifi zum edecek kadar içirin. kafa iyi olunca daha sempatik. bütün sahneleri böyle çekin vallahi. cemile golü attı aliğğ. kudur oğlum.

balıkçı: süfer insansın sen balıkçı. o aforizmaların teker teker ayıklanıp not edilmeli bir köşeye. umarım cemilemle mutlu mesut olursun. gerçi dizi 4 yıl sürecek. ne zorluklar bekliyor kimbilir sizi. lakin o sakalları kestin ya ağzına pipo kafana da ressam şapkası taksan bildiğin sürrealist balıkçı olurdun. çok yakışıklı oldun lan allahıma. cemile bile şoka girdi kapıda. seviyorum seni balıkçı.

cemilem güzel anacım: cemile kollarını açsan koşar sarılırım sana. annemden daha çok sevmeye başladım seni. çok güzel kadınsın. seni mutlu görmek beni de mutlu ediyor anacım. nolur beni de alsanıza aranıza. vallahi bir köşede otururum. gıkım çıkmaz. cemile, aliğğinin ipneliğinden sonra balıkçı giderken "nereye gidiyorsun hikmet karcı" dedin ya. işte dedim benim kadınım benim annem böyle olmalı. çünkü balıkçı hep dürüsttü. bravo kız öpüjem bak seni. gerçi öpüjem demişken sarhoş aliğ kapına dayandığında karolin taklidiyle yardın beni ahahaha yerim sizi ailecek ben. çocuklarına sarılışına hasta oluyorum senin. bu senaristler de zaafımı bildiğinden her hafta seni ya mete'ye ya osmana ya bevvine sardırtıyor. yapmayın monşerlerim vallahi kıskanıyorum bana da sarılsın.

ve final..

sülüman efendi...

sülüman efendi sen benim adamımsın dostum. o ne kibarca tehdit öyle. süper yahu. bitiyorum sana sülüman efendi... şu sülüman efendiye daha çok sahne verin lan. vallahi hastasıyız ailecek.

to be continued....
mesude kaltağının o malum anlaşmayı bulmasından mütevellit ilerleyen bölümlerde soner'i evlenmeye zorlayıp, "benimle evlenmezsen murat'a her şeyi anlatırım" şeklinde tehdit ederek, amacına ulaşacaktır. ben de senaristlere burdan söveceğim.
ali kaptan 'ın çalan şarkıda efkarlanarak rakının dibine vurup cemile'yi düşünmesi çok hoştu.

Sevgimizin, aşkımızın üstünden
Sene geçti, mevsim geçti, ay geçti.
Hülyamızın, rüyamızın üstünden
Yağmur geçti, dolu geçti, kar geçti.

Ne birleştik ne ayrıldık biz senle
Kış geçti, bahar geçti, yaz geçti.
Bu aşkın, bu sevdanın yüzünden
Hayat geçti, ömür geçti, yaş geçti.
öyle bir geçmiyor zaman ki. kitlenip kaldığım dizi. şerefsiz alisi, duygusal metesi, biçare cemilesi, baldan tatlı osmanı, fettan karolini, şeker ahmet i, nezih herif soneri...yedi yedi bitirdi beni. bi de sonradan dahil olan balıkçı. nihayet sakalı kesti ve bayanların gönlündeki tahtını sağlamlaştırdı. daha neler olacak neler. haydi bakalım.
Dönem filmi olabilecekken sanırım rayting korkusuyla bir ailenin dramını, dizinin sevimli çocuğu Osman'ın gözüyle seyirciye anlatan tv dizisidir. dönemin siyasetine, öğrenci olaylarına şöyle yüzeysel bir bakıp bir ailenin dağılmasıyla ortaya çıkan sorunları gayet başarılı bir senaryoyla ve oyuncularla anlatıp çoğumuzu ekrana kilitlemeyi başarmıştır. ancak burdan senaristlere sesleniyorum.
(bkz: mete mandolin çalmasın)
(bkz: osmanlar ağlamasın)
cemile balıkçının teklifini kabul ettiğinde herkes çok şaşırdı. ancak mantıklı düşünüldüğünde şaşıracak pek bir şey görünmemekte. balıkçı metresini öldürmüş, hapis yatmış. cemilede kocasının metresini öldürmeye teşebbüs etmiş, şans eseri öldürememiş. o da hapis yatmış. balıkçının çocuğu metresi yüzünden ölmüş, doğrudan olmasada dolaylı olarak, alinin karısı yüzünden osmanda ölüm tehlikesi geçirdi. şu dünyada balıkçıyı en iyi anlayacak kişi hiç kuşkusuz cemiledir. inşallah evlenirler ve birbirlerinin yaralarını sararlar. ayrıca balıkçı ali kaptandan çok daha yakışıklı ve karizmatik bir adam. e parada gani. dah ne olsun...
28. bölümün fragmanıyla şok etmiş dizidir;

[http://www.youtube.com/watch?v=Ea6pinFOcTs]
28. bölüm itibariyle titanic'e bağlamış olan dizidir. merakla beklemekteyiz.
güncel Önemli Başlıklar