bugün

son zamanlarda gündeme gelen ösym skandallarından sonra, tüm türkiyece bilinen ösym'nin iktidara yakın olması durumunda akp'nin oylarının düşmesi olayıdır.

yaklaşık iki aydır ösym'nin yaptığı saçmalıklardan bıkmış olan insanın akp'ye oy atmama durumudur.

1.700.000 kişinin girdiği sınavda 200.000 kişinin iyi sonuçlar aldığı ve seçimi falan düşünmeyeceğinden kalan 1.500.000 kişinin akp karşıtı oy atması muhtemeldir ve herkes tarafından konuşulmaktadır. her ailede üç kişinin olduğunu varsayarsak 4.5 milyon oya tekabul etmektedir ve rte nin bunu düşünürekten sınavın iptal olmamasını göze alamayacağı bir gerçektir.
son anketlere bakarak konuşulması gereken durumdur. **
daha da artan. zira ne kadar ezersen* o kadar sevilirsin buralarda.
yine de bir bok olmaz onlara dedirtiren skandal.
"sınavla gelmedi ki sınavla gitsin" dedirten durum.

bir gühah keçisi lazımsa;

(bkz: ahmet ünal yarımağan)
1974 - 2004, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinde ek görevli olarak Sınav Değerlendirme ve Yerleştirme altsistem sorumlusu, Bilgi işlem Birimi yöneticisi, Danışman,Yürütme Kurulu üyesi.
2004-2010, ösym başkanı.

not:ösym kuruluş tarihi 1974.
haburdan sonra ne kadar düştü ki şimdi düşsün diye düşünmemize neden olan durumdur.
artış olmaz az oranda azalma olabilir zira arkadaşlarımdan biliyorum o kadar düşüncelerimin haklılığını gösterip onları akp nin pis fikirlerine inanadıramamıştım, ösym skandalından sonra hepsi bir bir akp ye sövmeye başladılar, e bende haklı olarak ben size demiştim diyorum ama eğer bu olay sadece benim arkadaşlarımla sınırlı değilse ki değildir eminim o halde bir miktar düşüş olacaktır ak parti oylarında.
değişmez. ama ösym akp'yi destekleyenin yada desteklemeyenin, yani herkesin gözünde bir skandaldır. oy oranı da ona göre değişmelidir ama sevgili halk hala isyanda değildir. yazıktır bunca gence, resmen dalga geçiliyor, koltuk sevdaları yüzünden.
2011 ygs ye giren öğrencilerin velileri başlığında kısaca bir hesap yapmıştım bu konuda. insanları uyutmaya devam eden hükümet elbet bir gün inecektir padişahlık koltuğundan. ozaman görüceksiniz nasıl kaçacak fetonun yanına.
şeytan tüyü kavramına inanmaya başlıcam bu adamlardan sonra, ne bok yeseler seviliyor oy topluyor bu parti arkadaş
% 1 bile azalacağını düşünmediğim oran. veren yine verir, vermeyen yine vermez.
hiçbir şey degişmez.çünki akıllı insan bunun akp ile bir alakasının olmadıgını bilir.ama her haltı akp'ye atanlar vardır bide onlara sözüm yok onlar zaten akp'ye ölseler oy vermezler.
toplumumuzda bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesi sürdükçe değişmeyecek oy oranıdır. kaldı ki sınavı ve sınavla ilgili skandalları bilmeyen o kadar çok insan varken oranın değişmesini düşünmek yanlış. sokaktaki adama 'ygs nedir?' diye sorduktan sonra 'kgs gibi bişii' yanıtı alınca insan üzülerek oy oranında ciddi azalmalar olmayacağını tahmin edebiliyor.
boşuna sevinmeyin. oy oranları düşmez. düşse bile ak parti yine iktidar, sonra yine iktidar, yine iktidar olmadı başka bir parti aynı kadro, aynı hizmet yine iktidar...
değişmeyecek orandır kanımca. yine elektrikler kesilir. oylar çöplerden çıkar ve yine seçildik bakın çalışınca oluyor felsefesiyle sömürmeye devam ederler ülkeyi.
skandalların üstüne basa basa yükselir.
akp'ye oy verin kesimin eğitim düzeyi ilkokulu aşmayacağı için ve ösym denen kurumun onları ilgilendirmediği için seçmen profilinde bir rahatsızlık yaratmayacağından, aynı insanlar yine oy verir ve iktidar yapar.
bence maalesef artar.

eğer bir toplum bu zamana kadar kendine giren kazıklardan ders çıkaramadıysa ösym nin kazığını da bileşke (F) kazığa ekler ve içine alır.
önce halka bir msj gönderilecek:
-akp ye oy veren herkese bir şifre verilecek. bu şifreyle girilen bütün sınavlar 100 tam puanla sonuçlanacak. cennetin girişinde de bu şifreler geçerlidir.
sonrasında akp nin oy oranı tavan yapacaktır.
1.7 milyon gencin ve ailesinin zeka seviyesini de gösterecek oy oranı olacaktır ayrıca.

"yok ben kazanamadım, 2 puanla kaçırdım, şıkları kaydırdım ama ülke de istikrar çok eyüü yaa" dersen ağzına ağzına vururum haberin olsun.
önce kopya sonra şifre skandalından sonra halkın bu böyle olmaz deyip akp'nin oy oranının düşeceğini sanarsın ama bu ülkede istediğin kadar hırsızlık yap milleti soy, aç bırak; iki one minute dersin bonus bonus döner o oylar sana.