bugün

sözlükte ki öss ile ilgili hiçbir başlığa bakmayın . *
sınav başlar başlamaz çözmeye başlamayın. önce derin derin nefes alın, ve en kolay sorulardan başlayın.
bu dahil hiç bir tavsiyeyi dikkate almayın.
sayısal baba türbesine gidin ve kıçınızı bir güzel duvarına sürtün ki girecek kazığın acısını bir nebzede olsa azaltabilir. sonra sakın okunmuş bir şey yemeyin siz yine kendi bildiğinizi okuyun, birde soruları iyi okuyun.
şimdi gidin uyuyun. *
ben ettim sen etme...
bunu okuyosan girme. bu saatte ne işin var lan doğru yatağa.
öss den sonra bir üniversiteye yerleşildiğinde her finalin hatta her vizenin bir öss tadında geçeceğini düşünerek, gözünüzde çok zor olduğuna inanarak, haklı olarak, büyüttüğünüz bu sınav için stres yapmamanız gerektiğini bilin. girin, çözün ve çıkın.
başarılı olsanız da olmasanız da iş aramaya başlayın.
öss ye girdiğinize emin olun.

mazallah çok tanıdığım öss ye girmek için gitti, öss onlara girdi, şimdi mutlu bir birliktelikleri var.
- varsa g-string giyecek bayan adaylar, rica ederim giymesinler.
benim gibi yapıp saat 3'e kadar uyuyamamazlık etmeyin. *
saat 3 te olsa uyuyun. 6 saat 6 saattir.
kendinizi uyumak için kasmayın, ya da uykusuzluğun sınavınızın kötü geçmesi için bir bahane olduğunu düşünmeyin. sabah kalktığınızda 2 saatlik uykuyla dahi olsa çok dinç olduğunuzu hissedeceksiniz. zaten böyle bir sınavda uykunuzun gelmesi söz konusu olamaz. uyumak için kendinizi kasmayın ama yatakta kuzuları sayın, sevdiğinizi düşünün, öss'den sonra ki tatil hesaplarını yapın. pc başında uyuyamıyorum yok. yatağa girin öyle uyuyamıyorum deyin. sıkıntı yapacak bir şey yok hiç uyumasanız da, 16 saat uyumuş olsanız da bildiğiniz kadar yapacaksınız.

allah yardımcınız olsun...
eğer ilk defa giriyorsanız son gece sakin olmaya çalışmayın, olunmuyor...
uyuyamayan arkadaşların korkmaması beyindekilerin uykusuzlıkla uçup buharlaşmadığına inanması gerekmektedir.* **
sınav gözetmenine kıl kıl bakmayın.
don't panic it's uludag sozluk demeyeceğim. bayat bi espri çünkü. elbette bazı tavsiyelerim var. öncelikle hangi derslere kafanızın basıp basmadıgının farkına varın. zira matematiğe kafası basmayan benim gibi bi öğrenci edebiyata kasarak gayet güzel puanlar alabilir. ikincisi sınavda mümkün oldugu kadar sakin olmak. final dersanesinin final sınıfında yer alan ve mat2'den 25-26 net yapan arkadaşımın benden 16 puan daha az aldıgını görünce bunu ancak sınav anındaki sakinliğimle basardıgıma inandım. üstelik mat2'den sadece 7 netim vardı.
üç (yazıyla 3) senelik tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki:

* şimdiden çalışmaya başlayın.
* alanınızla ilgili her dersten en az 2 (rakamla iki) soru kitapçığı bitirmiş olun.
* yapamadığınız konuların üstüne gidin. (bizim bi arkadaş ha bire doğal sayılar çözüyordu, doğal olarak kazanamadı.)
* dershaneye gidiyorsanız, dersi kaynatıp bölmeye çalışanlara, anket yapan uuser gibi davranın. seri eksileyin bi de mümkünse.
* sözlüğe girmeyin, takdir edersiniz ki bok mu var sözlükte *
peşin edit: önerilerim kesinlikle bilirkişi/kendini beğenmiş uuser/akıl veren yavşak tiplemesinde değil bir dost, bir arkadaş, gecelerinizi paylaşan öhm ne diyorum lan.
sinavdan onceki bir kac gunde bir kere seks yapin eger seks yapmaya imkaniniz yoksa masturbasyon tavsiye edilir rahatlatir gerci kitabin yuzunu acmamis arkadaslar ne yapsa bostur.........
öss 2009 için gerekli tavsiyeler;

*Bir kere sitseler giremezsiniz bu saatten sonra güzel bir üniye. Nisan ayı gelmiş çatmış hala sözlükte takılıyorsunuz. Cık, olmaz!

*Artık bir düzen yakalamaya çalışmayın. Şuana kadar zaten yakalayamadıysanız artık hiç bir düzen size iyi bir kapı açamaz. Biz böyle miydik ha, eşek gibi çalışırdık yaz-kış. Sözlükle üniyi kazanınca tanıştık. Hey yavrum hey!
*Neyse şaka bir yana, artık yapılması gereken; geçmiş yılların sorularına bakılması ve sınav formatının tam anlamıyla kafa da oturtulmasıdır. Çünkü ne olursa olsun dersanede girilen sınavlar normal sınav formatının çok ama çok üstündedir.

*ve son olarak lütfen bu entry' yi okumayın. (bunu başa koysam daha iyi olurdu ama bakalım hızlı okumayı becerebiliyor musunuz diye sona ekledim.)
girmeyin lan zaten üniversite dediğin nedir ki?
siktir edin. neden mi?

daha bu sabah 10 gün sonra bu salak sınava girecek 18 yaşında genç bir insanın ölüm haberini aldım. evet; ölümden sonra gelen hayatı sorgulama evresindeyim şuan. değer mi sıkıntıya, strese? kaç günlük ömrümüz var ki şu ölümlü dünyada? kazanınca nasıl ki dünyayı bize sunmayacaklar; kazanmadığımızda da ölecek değiliz. hayat kısa; her saniyemiz bir adım daha yaklaştırıyor bizi mutlak sona.
1- kuru kayısı, fındık, ceviz yiyin
2- düzenli saatlerde yatıp düzenli kalkın
3-düzenli saatlerde ders çalışın
4-günlük en az 300 soru çözün
5- ders çalışmanıza engel olan tüm herşeyi bitirin
lan bi dakika, öss sana burdan bi uçarım, kolay geliyor bunları demek derdi tasayı unutmuş, hadi nasıl unutacam söyle bakalım. düzenli yatmış kalkmış, öss bas git işine.
(bkz: öss hayatın sonu değildir)
panik yapmayın.

normal sınavlardan kat be kat streslidir. alışkınım demeyin. herşeye hazırlıklı olun.

uğraştıran sorularla vakit harcamayın.

mevsim itibariyle yaza tekabül ettiğinden mütevellit eğer klimasız bir salona veya sınıfa denk geldiyseniz bir şişe su ile serinleyin.