bugün

kadının bir an evvel asılıp, çekiştirip kurtulmak zorunda olduğu, erkekleri de çokluğuyla kimi zaman ayı kılığına bürüyen uzantı.
insanın kendine yakışanı giymesidir.*
toplumların afyonudur.
(bkz: kül tablası)
insanlarin cogunda cikar, keratin icerer, bas bölgesinde döküldügünde kellik olusturur.
(bkz: kıl oldum abi)
(bkz: tarkan)
ateşin mirası.
bir de kıl şahsiyetin bir o kadar da dönek çıkması durumu vardır ki; kıl dönmesi olarak tabir edilir.
döndüğünde ciddi rahatsızlık uyandıran ve hatta bölgeye göre kimi kitlesel kayıplara neden olan ince keratinli yapı.
keramet olsa g.ötte çıkmaz diyenlerin yanıldığı meret.

http://www.haberturk.com/...cat=200&dt=2007/08/22
Derin şarkısı ile 2005 Nokia Süper Sound'da jüri oylamasında 3. halk oylamasında 1. olan gruptur. Sözlerindeki felsefik durumlar gerçekten insanları düşündürmektedir.
ısrarla tüy denen.
flu adlı şarkılarını gece geç saatte defalarca dinleyip, bana bu şarkılarıyla kayıp yanlarımı özleten ve kendimden geçmeme sebep olan grup...
şarkılarının hemen hemen hepsinin bir hikayesi vardır.
örneğin;
FLU : 1969 senesinde anne karnında ölen bir bebek. bu bebek grubun vokalisti Arın Kuşaksızoğlu'nun hiç görmediği kuzeni. Ve Arın'ın çocukluğunda evde konuşulurmuş bu olay. Onun da bilinçaltına mı işlemiş ne olmuş, bunu 22 yaşına geldiğinde o bebeğin ağzından yazarak şarkı haline getirmiş.

Derin için bana kısaca anlattığı da şu : "kendi kendine konuşan şizofrenik bi adam. akıl hastanesi mi Artık neresiyse bi odada canlandı gözümde. o adam o o odada işte"

Mum Çocuk için Röportajın birinde yaptığı açıklama :

- Mum çocuk. Bir çocuk kurguladım. Hem kör hem sağır hem dilsiz. Bunun ne kadar büyük bir yük ne kadar büyük bir bilinmezlik olduğunu düşünelim. Dünyayı bizim hiç algılayamayacığımız bir biçimde algılıyor sadece elleriyle. Çünkü sadece kokuları ayırt edebiliyor ve muhtemelen nesnelerin sertliğini. Bu çocuğun kafasında kurduğu dünyanın boyutlarını anlatan bir şarkı. Onun bizim farkına varamadığımız çok fazla şeyin farkına varabileceğine inandım. Hayal etmenin ve onlara inanmanın vereceği garip zevki. O yüzden "hanginiz farkında?" gibi şeyler söylüyor. Daha doğrusu düşünüyor. Çevremizde olup bitene bakarsak, onun bizlerden çok daha duru birşeylere sahip olduğunu hayal edebilriz. Kocaman bir kutunun içinde, hepimizden uzak, ama hepimizden daha içerde. Temelde şarkının fikri bu. : )

edit: Bu neden KÜL'e yazılmışken kıl'da gözükür?
(bkz: tüy)
(bkz: mu)
odtülü rock grubu. sahne performansları da şarkıları da süperdir. vokalistleri arın kuşaksızoğlu odtü felsefe öğrencisidir.
insan vücudunda ortalama olarak 5 milyon tane bulunan ve her gün 0.35- 0.40 mm uzayan garip şey.
corbadan cikmasi halinde once garsona ve daha sonra tum mutfak ekibine kafa goz dalmaya sebebiyet verecek, mide bulandirici sey, hayir senin vucudunun bircok yeri onlarla kapli ama igrenmiyorsun ilginc.
popoda çıkmasından dolayı kerametinin olmadığına inanılan şey.
ergenlik çağındaki erkek çocuklar için bir nevi rütbedir.
insanın saçında 102 bine yakın, derisinde ise 20 bine yakın kıl olur. Kıllar her gün 0.35 - 0.40 mm. uzar.
bir gün dışarda çene çalarken etek giymiş bir arkadaşın bacaklarında 'ben burdayım' dokunulmazlığıyla durduklarını gördüğüm an gözlerimi öyle bi açmışım ki arkadaş da 'amaaaaan kıl işte, herkeste var' aymazlığını gösterme gereği duydu. işte hayatım boyunca hep bu kadar umursamaz olmayı diledim.
testosteronu yüksek erkeklerde daha fazla bulunan çirkin uzantı.
bazen sıfattır. karşındakinin sinir olacağını bilen ama buna rağmen hareketine, sözüne devam eden kişiye söylenir.
bedenin bitki örtüsü. ayrıca;
(bkz: kıl olmak)
(bkz: kıllanmak)
(bkz: kıl dönmesi)
(bkz: aslan yelesi)
(bkz: mın kıllısı)
(bkz: kılcal damar)