bugün

öss'yi gözünüzde büyütmeyin. hocalarınızın hayatın dönüm noktası dediği bu palavrayla taşak geçin bol bol. bu rahatlıkla kazanırsınız bak. %100 uvjb garantili bir tavsiye bu. ha unutmadan.. bir de sınava sakın ebeveyniniz ile gitmeyin. bak yeminle söylüyorum. hayatım boyunca bir sürü sinavan girdim hepsine tek başıma gittim. bu durum sizi rahatlatır. ailenin
sizi dışarda beklemesi sizin konsantre olmanıza engel olur.
önünüze bol parfümlü güzel bir kız oturursa bol bol tanrıdan rahmet dileyin. rahat 5 dakikanızı çalar bu dallama. kızım sınava gidiyorsun, düğüne değil. aloooooo kime söylüyorum ben?
mevsimlik işçiler gibidir bu tavsiyeler. her sene "uzman" denen adamların ağzından aynı şeyleri duyarız bu tavsiyeleri siklemeyenlerin çok başarılı olduğunu hemen herkes de çok iyi bilir. benim tanıdğım bir adam vardı öss'ye tam 7 kez girdi. ben onu bu sözde uzmanlardan daha bir uzman görmüşümdür hep. kafama takılan ne varsa ona sormuşumdur.
siktir edin öss'yi falan. önünüzde yıllar, dışarıda güneş var. çıkın, kimseye bir şey demeden kapatın telefonu. gezin, dolaşın iki gün. yıpratmayın kendinizi de n'abarsanız yapın.
(bkz: take it easy)
o kadar çalıstınız. sınavda eliniz kopsa yada beyninize yıldırım düşse bile emekleriniz boşa gitmeyecek. boşuna stres yapmayın. akıllı olun. ayrıca hiç çalışmamış biri sırf rahat diye çalışandan yüksek alamaz. daha zekidir o başka tabi.
ben öss'ye gireceğim gün sabaha kadar uyuyamamıştım belki etkisi olmuştur kötü anlamda o yüzden o akşam iyi bir uyku çekin öyle girin sınavınıza.
özgüveniniz ne kadarsa siz de o kadarsınız, o yüzden büyük bir inançla girin.
iyi çalıştıysanız, kendinize güveniyorsanız, dershanedeki, oradaki buradaki denemelerinizde istikrarlıysanız; hiç korkmayın. açın reggae dinleyin, keyiflenin. neşenizi yüksek tutmaya çalışın.

hiç çalışmadıysanız, kendinize güveniyorsanız, dershanedeki, oradaki buradaki denemelerinizden tam olarak kaç aldığınızı hatırlamıyorsanız; hiç korkmayın. çünkü geçen sene tam bu durumdaydım. seneye tekrar girersiniz. siz de reggae dinleyin.
erkenden yatmayın, uykunuz gelince yatın. uykumu alayım diye erkenden yatarsanız yatakta debelenip stresten kaskatı olursunuz alimallah.
genis olmaları. (bkz: genis ol)
bir soruyu* çözemiyorsanız, o soruya vaktinden fazla zaman* ayırmayın. çözmeniz imkansızdır çünkü. bi 15-20 dakika sonra o soruya dönün ve bu defa farklı çözüm yollarıyla soruyu çözdüğünüzü anlayacaksınız.*
bırakın entry okumayı gidin ders çalışın.
alkollü gelmesinler veya sakinleştirici almasınlar
hele hele anti-depresan lustral'dır xanax'tır falan kesinlikle kullanmasınlar
kendimden biliyorum
sürekli gülüp, elin ayağın tutmayınca, soru da çözülmüyor...

sonradan kafaya dank editi;
passiflora pek etki etmiyor, sentetik değil doğal bir sakinleştirici olmasından mütevellit...
bugün yorulabildiğiniz kadar yorulun ki gece rahat uyuyabilin. yalnız bu ters teperse o zaman vay efendim biz senin dediklerini dinledik de sabah kalkamadık olmasın rica edicem.
bilgisayar basinda oturacaginiza gidin disari cikin, gezin, hava alin. disariya cikarken kendiniz gibi oss'ye girecek insanlarla dolasmayin, sinavdan sonra bol bol sinav muhabbeti yaparsiniz. sinemaya gidin, bisikletle gezin, yuzmeye gidin vs .sinavi hic akliniza getirmeyin, kafanizi dagitin biraz .
çık(ar)mayı unutmayın.
red bull yada burn icin bizim zamanimizda böyle seyler yoktu, sizi sansli ipneler sizi... *
üniversiteye kapak atmanın hiçbir şeyi kolaylaştırmadığını bilin. öss'nin görüp görebileceğiniz en basit sınavlardan biri olduğunu unutmayın. üniversiteye gidince, vize ve finallerden kafayı kaldıramadığınızda "lan keşke tekrar öss'ye girsem" diyeceğiniz zamanların yaklaştığını unutmayın. bu yüzden panik olunacak hiçbir şeyin olmadığını hatırlatın kendinize.
çözemediğiniz geometri sorularına bide kitapçığı ters çevirip bakın.
sınavdan bir gün önce verilmemesi gerken tavsiyelerdir.
Zira yarın sınava girecek öğrencinin burada işi ne.
kuru kuruya sakın girmeyin. *
en azından yanınızda su, çikolata, kolanya falan götürün.
kazanamayınca dünyanın sonu gelmiyor emin olun.
(bkz: oss 2008/#3537437)
rahat olmaya çalışın. nasıl olsa üniversiteye girseniz de bitmiyor. *
girmeyin. boşverin biz o kadar sene girdikte ne oldu. okuduk mezun olduk ne oldu? cevabı koca bir hiç değil mi...