bugün

gözlerini kapatmayarak tehlikeli durumlara karşı dikkatli olduğu havasınıda verebilir.
(bkz: gözü açık gitmek)
(bkz: gözleri açık öpüşmek)
öpüşmek istemeyen kişinin durumudur. eğer istiyorsa ama belli edemiyorsa zaten yavaştan gözleri kapanacaktır kişinin. farketmez bile. istem dışı gelişir.
güvendiğinin göstergesi olarak kapatırmış gözlerini. Düşününce mantıklı geliyor aslında.
hiç hoş değildir. iki sevgilide acaba gözleri açıkmı diye bi bakiyim derken ikisininde aynı anda bakmasından mütevellit acayip bi görüntü oluşturur. ardından ikisindede hafif bir tebessüm ve gülerken öpüşmek çok acayip bişey olur mutlaka deneyin.
öpüşmenin en güzel şekillerinden biri gözler açıkken, sevgilinin gözlerinin içine bakarak yapılır. ilk başlarda zordur. sonuçta istem dışı kapanır. ama sevgiliyle anlaşılıp yapılırsa tadından yenmez.
sevdiceğini izliyordur doya doya, bunu yapan kişi.
şimdi karşıdaki kişinin gözlerinin açık olduğunu görebilmek için, senin de gözlerinin açık olması lazım. gerçi açık olsa ne değişir, kapalı olsa ne olur tamamen safsatadır. şaşı gözleri görüp gülmemek için kapatın gözlerinizi efenim.

(bkz: koşun tespit yaptım)
(bkz: açmayaydı iyiydi)
(bkz: kapat gözlerini kimse görmesin)
kişisel bir tercihtir.
"ben öptüğüm şeyi görmek isterim arkadaş" diyen kişi davranışıdır.
gözlerin açık yada kapalı oluşu , karşınızdakinin size olan sevgisini göztergesi olamaz . zaten öptüğünüzde sevgiyi hissedersiniz .

+ şevket senin gözlerin açık , sen beni sevmiyorsun demek
- ulan nasıl gördün
+ sen gözlerin açık mı , öpüşüyorsun diye baktım
- bende bebiş ondan bakıyordum .
+ hadi devam edelim , ama gözünü açma .
aynı metni bende okumuştum ve uzun zamanlar etkisinde kalmıştım paranoya olmuştum resmen, sonra anladım ki duygusal bir şey hissetmeyen kişi bile gözlerini kapıyormuş.
öptüğü kişinin o anki kendinden geçmiş halini görmek isteyen aşık bireyin yaptığı/yapacağı davranıştır. duyguyla alakası yoktur.
açık bir alanda öpüşüldüğünün işaretidir.
bakıyordur eleman sağdan soldan gelen var mı diye.
evet kendimden biliyorum, lisede iken yapmak zorundaydım. ne yapalım liselilik sefillik.
acaba partnerinin gözleri kapalı mı diye merak eden kişidir.
eylemin yarattığı etkiler şu şekilde özetlenebilir:

should've known, you were trouble from the first kiss
had your eyes wide open, why were they open?

(bkz: grenade)
(bkz: bruno mars)
görmek için aynı duruma düşmeyi gerektirir. *
hiçbir şey hissetmediğine delalettir.
refleksleri çalışmıyor veya nereye bakacağını biliyor diyebiliriz.
Gözünü kapadığında ya başkasını düşünüyorsa?

Şaka bir yana da, o yakınlıkta gözleri açık öpüşmek, sizi canavar gibi gösterebilir.
o gözlerin açık olduğunu eğer gördüysen, gözleri açık olan sadece karşı taraf değildir.
rahatsız edici bir durum.