bugün

islamiyetin türk milletine 4 karı ve pedofili haricinde başka bir şey katmadığı açıkça ortadayken bile ; türk ananesi olduğu için savunulması gereken bir dine yapılmaması gereken yaklaşımdır.

yalnız, şöyle bir durum vardır ki; alaycı yaklaşımdan kasıt nedir? ben cümlede alay göremedim. peygambere bir hakaret göremedim. benim gördüğüm 80 yaşına gelmiş ve bu saatten sonra hacdan falan bahseden bir adamla geçilen dalgaydı.

sen her boku ye 80 yaşına gel sonra hacı ol. oldu. belki peygamber seni bırakmaz, orda kalırsın. gayet normal bir yaklaşım.

diğer taraftan biz islamiyet geldiğinde araplar gibi oğlan çocuklarını alıp satan, kız çocuklarını gömen, karıları köle niyetine kullanan, erkek erkeğe yaşayan falan bir toplum değildik. bizim örf ve adetimiz zaten islamiyetin önerdiği şekildeydi. günde 5 vakit yat kalk ile tanrının istediği gibi bir insan olunuyosa, hüseyin üzmez büyük insan?

ortada açıkça islamiyetin kavranamamasına, müslüman olan insanların son derece cahilce yaklaşımına gönderilmiş bir atıf vardır. bu atfın farkında olan çakallar ise; vay efendim peygambere alaycı yaklaştı diye böğrünmektedir.

öyle bir şey yoktur, sakin olun.

atatürk'e veledi zina dendiğinde bu kadar tepki gösterseydiniz, adamsınız derdim.
sui misal emsal olmaz. yani kafası basmayanlar için "kötü örnek bir değerlendirmede esas alınmaz".
bu çoğu yerde geçerli nerdeyse evrensel hukuk kaideleri arasına girmiş bir tanımlamadır.
kafası hiç basmayanlar için ise şöyle bir örnekle açıklayabiliriz:
ahmet ebesini sikmiştir.
ali teyzesinin kızını.
kazara ali jandarma tarafından yakalınır ve cinsel istismar suçlaması ile yargılanır. ali:
-tamam ben yaptım bu işi. ama amcaoğlu ahmet de şunu şunu yaptı!!
derse hakim ve ordaki herkes götüyle güler. hatta sağında solunda duran ciddi gariban jandarmalar bile yere yatarlar gülmekten..

meramım şu: ortada yanlış bir fiil var. peygambere hakaret bir kenara vatandaşı küçümsemek ele alınmalı. bunu böyle görmeyip de siz de de şöyle şöyle yapanlar diyenlerin bakış açısı göt pencerisini aşmamış tipler.

oğlum çocuk gibi her boku kıyaslama yaparak değerlendirme. bilimsel bir metot olan soyutlama ile olaya yaklaş. kobayı veya deneği tek olarak ele al.

eğer senin dediğin gibi saçma bir savunma bugüne kadar kabul görseydi her tecavüzcü savunmasında "ama tecavüzcü coşkun da böyle yapmıştı" derdi.
birilerinin hala kavrayamadığı olay. bu ülkede mevkisi olan herkesin götü kalkık. yani isveç'te olsak, bu adamın siyasi hayatı biterdi. adamın yanlış yaptığına zaten itirazımız yok. yaşlı başlı amcayla alenen taşşak geçiyor. ancak bizim siyasetçilerimizin hepsi bu profilde değil mi? şimdi tutup millet süper, siyasetçiler kötü de diyemem. böyle millete, böyle siyasetçiler.
çekiçle çivi çakar gibi 3. defa ve son olarak vurguluyorum ki burda asıl ele alınması gereken nokta sav'ın hz veya sav deyip dememesi meselesinden önce bir siyasetçinin bir vatandaşa karşı takındığı aşağılayıcı tavırdır.*
her şeyde süs, sıfat ve rütbe arayan gösterişçiler, acaba yaşaydı peygamberlerinin adının başına hazret ekinin getirilmemesini dert edeceğini mi düşünüyordular.. kraldan çok kralcılık bu olsa gerek... başkası hazret demedi diye, inanmadı diye, hatta hakaret etti diye senin kutsalının kutsallığı neden eksilsin ki? bu kadar celallenme nedir... zaten inandığınıza göre tüm kainat onun için yaratılmadı mı? bu durumda bu kadar yüksek bir kişinin ne özel sözlere ihtiyacı vardır, ne de herkesin ona inanmasına...

hazret der demez, inanır inanmaz, sana ne? başkası hakkında ahkam keseceğine kendine dön ve dininde sana öğütlenen hatta emredilen şeylerin ne kadarını yaptığını, ne kadar yasak çiğnediğini düşün...
dün bir konserde samanyolu tayfasına göre "dini bütün" loyloycu sikme başlı genç kızların, hemde onlarcasının vaziyetini gördükten sonra içinde bulunuğumuz kavram karmaşasının vehametini tecrübe etmiş bulundum..

umarım yeterlı eğitim ve bilinç seviyesine ulaşırız..

org. yaşar büyükanıt'ın eşinin harcamalarından dolayı başbakan erdoğan'nın hazırladığı dosya,rizedeki "emsalsiz" başörtü skandalı ve onlarcası bu kara propagandanın parçasıdır..emin olun her biri bir bütünün parçasıdır.varılmak istenen nokta da türkiyenin,osmanlının,dedelerimizin,hz.muhammedin,kuranın,selçukluların bizim köklü ideallerimize tamamen aykırı ve marjınal bir noktadır..
her görüşten sayın eşoğlueşekleri(özellikle risalei nur u kendileri farketmesede kuranın yerine koyan "ilimlı islam"cıları) ,bilgili,yüksek kültürlü bir toplum haline gelerek biz gençlerin çabalarıyla piyasadan silmedikçe(yolu her nasıl olursa olsun) bu iş çözülmez. babalarımız,tabiri caizse memleketin ağzına sıçmış ,kurtarmak bize düşer. babalarımızın yaptıklarını yapmadan dediklerinden derş çıkarır dedelerimizin yaptıklarını yaparsak güçlü kuvvetli,dirayetli oluruz..
başından kaybedilmiş bir savaşın eşiğindeyiz dedelerimizin canları kanları eskinin kültürel değerleri silip süpürülecek haberiniz olsun. 1948 de israil devletinin kuruluşunu diğer devletlerin bin bir ricasıyla girdiğimiz bm de hemde ezeli dostumuz aynı zamanda ebedi düşmanımız yunanıstanla birlikte hareket ederek veto edebilmiş bir türkiye şimdi nerelerde?

(bkz: kara propaganda)
(bkz: neocon)
şaşırılmaması gereken hadise. hatta önder sav'a teşekkür etmek gerek. chp zihniyetini deşifre ettiği edip bizi haklı çıkardığı için.
inanmayan bir insan, hacci arap turizmine katkidan ibaret bulabilir ya da muhammed'in basina hazreti getirmeyebilir. burdaki linc ruhuna sahip ve genellemeci ( hele bir de sol diyorlar ya cok guluyorum ) arkadaslar da dahil kimsenin bu konuda laf etmeye hakki yoktur. ancak önder sav'in yasli ve tamamen iyi niyetli bir insana takindigi alayci tavir hazmedilemez, kabul edilemez. chp'nin gercek yuzu din karsitligi degil bu olaydir. halk için degil, halka ragmen calisirlar.

(bkz: cumhuriyet halka ragmen partisi)
(bkz: jakobenizm)
alayci yaklasimi tespit edemediğim haberdir.

'' araplara para kaptirma ''
'' bakarsin orada muhammed birakmaz seni ''

ne kadar varsa diyerekten , dünyanin en yalanci ve riyakar insanlari arabistanlilar icin söylenen ''araplara para kaptirma '' bizi dünya savasinda satan '' araplara para kaptirma '' burda ne terslik vardir? bende ayni seyi söylüyorum hep fikir ayni.

bakarsin orada muhammed birakmaz seni demis arkadas , ne olacak ki? siz hic sokaga cikmadiniz heralde insanlar ne espriler yapiyor ne küfürler ediyor dine , siz buna mi kafayi taktiniz. yahu bu kadar iktidar yalamasi olunmaz , ayiptir günahtir...
80 yaşından sonra aklı başına gelip!! hacca gitmek isteyen arkadaşına bu yaştan sonra gitme her sene cahil, saygısız, düzen intizam bilmeyen araplar yüzünden kaç vatandaşımızı kaybediyoruz oralarda manasında bir uyarı yapan kişinin sözleridir. ayrıca alaycı da olabilir iki arkadaş arasında yapılan şakadan bize ne.
akraba olan iki insandan birinin diğerine adıyla hitap etmesi durumudur.
(bkz: önder sav)
(bkz: muhammed sav)
tebrik ederim, CHP nin dine bakısını 1 cilt kitap yassaydık bu kadar net, bu kadar hakkını vererek anlatamazdık, din de sizin, degil mi bay baykal, n'oldu öle kaldınız. önder sav ı savacak mısınız, yoksa öyle bön bön bakacak mısınız.

chp nin, kur an kursları ve başörtüsü konusunda ki üstün yasakcı gayreti, chp nin islama bakışında ki netlikten anlaşılıyor, yök üyesi, misyoner türkan saylan, van rektörü ermeni kökenli yücel aşkın ve 9 eylül rektörü hristiyan emin alıcı gibilerinin neden chp de aktif oldukları, onlara bir adi suç olayında bile chp nin can siperane savas vermesi, yargının bir bölümünde hemen aklanmalarını şimdi birde önder sav ın efendimiz için ettigi hakaretler ışıgında düşünmelisiniz. üniversiteler islama yasak, gaylere bahar şenliklerinde stand kurdurtan, club hizmeti sunan, misyonerlik faaliyetlerine serbest, israille ögrenci degişim anlaşmları yapan üniversiteler, düşünmek insani bir özelliktir, her iki ayaklı insan mı hakikaten, her iki ayaklı yeterince düşünme eylemini gerçekleştiriyor mu?
önder sav'ın ayıp ettiği durumdur. hadi araplara para kaptırma olayı bir nebze de peygamberimiz hakkında bu konuşması beni gerçekten üzmüştür. inanmıyorsan saygılı olmayı bileceksin. kusura bakma ama, yüzde doksandokuzu müslüman olan bir ülkeyi bu düşüncede insanların yönetmesi çok zor olur, kopukluk olur. zaten belli değil mi son seçimlerde ne bok yediğiniz.*
bbp ve diyanet işlerinin suç duyurusunda bulunmasına vesile olan yaklaşımdır. ayrıca önder sav ın kameralardan fellik fellik kaçmasını sağlamıştır.
dsp nin de katılmadığı yaklaşımdır, dsp den yapılan açıklamaya göre kabul edilemez bulunmuştur.
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=693707
(bkz: şathiye)
(bkz: önder sav kim lan) * *
kur an ı bir dönem topraga gömdürmüş bir partinin, efendimiz hakkın da yaptıgı densizliktir. chp genlerinde islam yoktur bu belli de en azından ülkesinin insanlarının dini görüşleridir diye, o konuya hiç girmese anlayacagımız bir davranıs olacakken, chp, dinle mücadele etmeyi misyon biçmiş bir parti, sebebi ne olabilir? üzerinde çok düşünmek gerekli, bu parti neden islamla mücadele ediyor? ittihat terakkinin devamı olan yapısı ile chp, ( atatürk vefat ettikten sonra bir darbe ile onun boşlattıgı koltuklara oturan inönü, partiyi de ittihatcılıga teslim etmiştir) ittihat terakki gibi gayri müslim unsurları mı içinde barındırıyor? gayri müslüim unsurlar, sanki türk soyluymus numarası mı yapıyorlar bu partinin için de? önder sav, dedesinin ismini açıklayabilecek kadar aydın bir insan mıdır acaba? önder sav ın dedesinin ismi nedir?
zira dedesi erik yer, torununun dişi kamaşır derler, dedesi müslüman olsaydı, torunu en azından islama saygılı olurdu, net bir bakış açısı.
(bkz: (#3437484))
böyleleri için yaşasın cehennem.
(bkz: hazreti onder sallallahualeyhivesellem)
(bkz: hz onder sav)
kendi fikrini beyan etmiştir. bu kadar batan ne var anlamadım. kötüleyince sevap mı işlenmiş oluyor, herkesin derdi kendine. kimseye düşmez kimin cennete, kimin cehenneme gideceğine karar vermek.
sözlerin en özülüsünden:

"...Gerçekten, kin ve düşmanlıkları ağızlarından (dökülen sözlerinden) belli olmaktadır. Kalplerinde sakladıkları (düşmanlıkları) ise daha büyüktür. Eğer düşünüp anlıyorsanız, âyetlerimizi size açıklamış bulunuyoruz." (al-i imran-118)
bu ulkenin %99'unun inandigi peygambere, allah'in evrenleri yuzusuyu hurmetine yarattigi peygambere yapilan alayci bir yakla$imdir.

$imdi konu$un, cehennem azabinda can ceki$eceksiniz. ben demiyorum, alemlerin kitabi kuran diyor. sizin sozde ideolojiniz bunu anlayamaz!
daima özgürlüklerden bahseden insanlarin buna neden bu kadar kizdiklarini anlamadigim yaklasimdir. kendi düsüncelerini özgür bir sekilde söyliyebilir bu adam kimseyide ilgilendirmez.