bugün

akıllara zarar,depresif,çatışmalı ilişkilerde kız ya da erkeğin söylediği,söyleniş nedeni "kendini acındırmak,karşı tarafı üzmek" olan söz.
(bkz: zevkten dort kose olmak)
bir nevi ego tatmin sorusudur. soru sorulan tarafın vereceği muhtemel cevabın "yaa, ne demek üzülür müsün, dayanamam ben de ölürüm" olduğunu bilen kişinin sorusudur bir de.
cenaze namazına gelecek kişilerin sayısına bağlıdır.
- ölsem üzülür müsün ?
- mirasını kime bıraktığına bağlı!!!
yok kına yakarım dersen iyidir CUNKU emindir karsıdaki evet uzulurum kahrolurum diyecegınden.
- ölsem üzülür müsün?
+ karnım acıktı, helva ve pilav olsa da yesek.
- ^+%&&//(
- ölsem üzülür müsün?
+ ne bilim? deneyelim istersen, bakalım üzülecek miyim?
- ^%&/()=?
insanoğlunun sorduğu en saçma soruların başında gelir. hayır tam olarak soru da sayılmaz aslında sadece can sıkıntısından genelde olumlu cevap alınacağından emin olunan kişilere yöneltilen, ilgi istendiğinin göstergesi bir cümledir.
(bkz: ölsen de gam yemem)
saçma bir sorudur. büyük ihtimalle soruyu cevaplayacak insan, sırf soruyu soran kişi üzülmesin diyerek üzülürüm diye yalan söyleyecektir yada gerçekten üzülecektir diye üzülürüm diyecektir. her türlü soruyu soran istediği cevabı alacaktır. cevabı 4 eden 2*2 kaçtır diye sorulmamalıdır.
cevap verende yoo niye ki şeklinde cevap verme isteği yaratan sinir soru cümlesi.
-ölsem üzülür müsün?
-o gün gelsin düşünürüz.
-nası yani yaaa?!
-....

(bkz: rahmetliyi nasıl bilirdiniz)
muhtemelen kiz arkadasin sordugu manasiz soru. eger sevdigi ölürse yasar mi ki insan üzülsün?
beraber ölürsek cevap veremem.
+ben ölürsem sen üzülür müsün?yeter be iki aydır ölüm ölüm ölüm.geber de işimize bakalım artık. helva yapacam arkandan. *
önce öl ondan sonra bakarız diye cevap verilmesi muhtemel saçma bir soru.
- anne ben ölsem üzülür müsün?
+ allah canımı alsada kurtulsam!.. oğlum seni bana sayıyla mı verdiler!.. taş kaya doğuraydım keşke... uhhuuguuuhuguuggu^+%&/((()())
- hocam bi baksana
- ??
- ben ölsem üzülür müsün?
- sigi git lan!!!
-ölsem üzülür müsün?
+duble üzülürüm.
-nasıl yani?
+hem öldüğün için, hem neslinin tükendiği için.
-acaba hayvan yerine mi konuldum, yoksa senden bir tane daha yok mu demek istiyorsun?
+senden bir tane daha yok demek istiyorum.
-senden bir tane daha yok derken? 'ne cinsmişsin, senin kadar cinsi yok' mu, yoksa, 'ne kadar iyisin, senin gibisi yok' mu?
+sen şimdi bsg, ben sana sonra anlatırım.

biri pozitif (+) biri negatif (-), cinsiyetlerine siz karar verin.
-ölsem üzülür müsün?
+yok ne üzülecem yaa, iki ağlarız, sonra gömeriz. Biter, gider.

şeklinde cevap verilmesi hassas yaradılışlı kişileri ciddi bir bunalıma sokabilir.
kim sorarsa sorsun sikimde bile olmaz şeklinde cevap vereceğim şarklılara yakışır duyguallıkta bir soru cümlesi.
çocuğun annesinin kendisini ne kadar sevdiğini ölçmek için sorduğu sorudur aynı zamanda. babasına bu soruyu soran bir çocuk görmedim henüz
-ölsem üzülür müydün?
+çok sevinmezdim.
söyleyenin ağzına burnuna ketçap kutusuyla vurma isteği uyandıran, ezikliğin en çarpıcı halini sunan cümledir. behey dürzü, öldüğünde üzülmeyeceği hususunu ihtimal dahilinde bulundurduğun bir zat neden hayatında? aşkı sevgiyi geçtim de, bir insanın ölümüne üzülmeyen insan değildir yahu.

Hadi diyelim böyle bir şüphen yok da duymak istediğin iltifatları, hissetmek istediğin duyguları bu sorunun arkasına gizliyorsun. o vakit ben senin basuruna limon kabuğu sıkayım. kabız ol da, köyün otçu ninesi götüne sabun tıkıştırsın işallah. o zaman böyle kabız sorular sormazsın. hımbıl seni.