bugün

hepimizin başından geçen ölüm anıları muhakkak vardır. benimkisi ise çok farklıydı dağ'da yürürken hiç olmadık bi yerden kaymıştım ve eğer ki dala tutanmasaydım şuanda hayatta olmayabilirdim. buna benzer daha bir çok şey var.
Hissedersin öleceğini en sevdiğin insanlara eşyalara son kez bakarsın giderken...
Şu an. Diş ağrısı ile öleceğim gibi..
az önce rüyamda.
(bkz: sekerat)
biri şu düşen dolguyu yerine koymazsa birazdan başımı duvara çarpa çarpa öleceğim. bu ne arkadaş resmen çenem çıktı yerinden öyle pis ağrıyor.
boşlukta kaybolurken...
dostumla kavga ettiğim andır. bir de karşıdan karşıya geçme eylemi benim gibi dikkatsiz bir insan için ölüme yakın olunan andır. arkadaş hemen hemen her gün bu tehlikeyi geçiriyorum.
Basima gelmis olaydir . 8 aylik istanbul seruvenimin son iki ayini uskudardaki rutubetli evde gecirmistim . Calistigim studyodan cikmamla birlikte kafamda siradisi bir fikir canlanip solugu hemen filmcide aldim. 2 tane film alip karsiya gecmemle birlikte hemen kavurmali yumurta hazirlayip saat 8 gibi filme oturdum . Ilk filmin arasinda, nedensiz bir sekilde burnumdan saril saril kanlar akmaya basladi . Garipseyip korksamda filmi izlemeye devam ettim . Saat 10u gosterdiginde burnuma garip kokular gelmeye basladi. Sabah stutyodaki arkadasin ''yaee bugun pastirma yedim ,koltuk altlarim les gibi pastirma kokacak ! '' laflari aklima gelip koltuk altimi falan koklamaya basladim ve kokunun vucudumdan gelip gelmedigini kestiremedim . 2. Film takilmisti ve saat 12ye vurmustu. Uzerimde inanilmaz bi agirlik hissetmeye basladim ve koku iyice agirlasmisti.Yatagin ustune yavas serilip gozlerim kapanmaya baslamisti.aniden icimden gelen bir durtuyle hemen mutfaga kostum ve ocagin sonuna kadar acik,deli gibi gaz cikardigini farkettim .ocagin altini hemen kapatip mutfagin camindan kafami cikartip icime temiz oksijen cekip kendimi boxerla disariya attim . Hayatimda kendimi hic bu kadar aciz hissetmemistim .Dogalgazin nasil bi zehir tasidigindanda haberim yoktu.Aceleden yanima para almadigimdan yolda onume gelen ilk adami durdurdup bana ayran almasini istedim.ayrani ictikten sonra sahile kadar kostum ve gecenin 1inde boxerla sokaklarda nobetci eczane aradim .Eczaneyi bulduktan sonra Nobetci amcaya durumu anlattim .Amca tepeden assagi suzdukten sonra gulerek ''Yasiyorsun olum,kafan mi guzel ? Simdiye kadar coktan yalan olmustun '' falan dedikten sonra icim rahatladi ve sallana sallana donla evime yurudum.Uskudarda donla kosan bi gerizrkali gorduyseniz o benim.
Arkadaş kafama kaya fırlatmıştı. Nasıl insanlara uğraşıyorum siz düşünün. Muhteşem reflexlerim olmasaydı şimdi varya...
Bu arada reflex olmayabilir o, göt korkusu.
onu gördüğün anlar. ya gerçekten yasamak, ya da ölmeyi gerektirir.
3 trafik kazası ve 2 boğulma tehlikesi geçirmiş biri olarak 5 kere yaşadım. bir tanesinden nasıl sağ çıktığım meçhul. dokuz canlı olduğumu düşünüyorlar, kediden evrimleşmiş olabilirim.
Bir gün abim ben ve babam sabah ise giderken malum istanbul trafiğine takildik yol kitenmiş durumda ve ben uyuyorum. Tiz bi korna sesiyle uyandim ve gördüğüm manzarayla şok olmuştum ve o an ölüme ramak kaldığını hissettim. Durum suydu: Emniyet seridinden bir yük kamyonu bariyere kirmiş direksiyonu freni boşalmış. Eğer bariyer kirmasa bizim minicik Arabamız unufak olacak ve biz altında can verecektik.
intihar edilmeye çalışıp becerilemeyen,soğuk namluyu kafanıza dayandığınızda geleceğe dair umutların,bir şeylerin duzelme ihtimalinin aklınıza geldiği anlardır.
Gecenin ortasında uyanıp, ruhunuzun görünmez bir güç tarafından boğazınızdan çekildiğini hissederken.

Yaşayacağıma dair şuncacık umudum yoktu.

Sonra bıraktı birden.
nefes alınıp verildiği her an ölüme yakınız. evet.
Babadan gelen 20 cevapsız çağrı beter eder.