bugün

sinir harbi yaşayan insandır. morali alt düzeydeyken sabırla sinirinin geçiş süresini beklerken ister istemez olarak gülümsemeye başlayıp o şekilde konuşur.
sağlam patlayacak insandır.
psikopat insandır. Ne zaman ne yapar tahmin edilemez.
uzak durulması gerekir.
sonunda ağlayacak olan insandır.
benim patronumdur. ama hiç bir zaman gerçek anlamda kızamaz. iyi adamdır kendileri.

birde sedat pekerdir.
Haydarpaşa tren garında başıma gelmiş olaydır. Eski sevgilimin beni aldattığını öğrendiğim anda sevgilimin karşımda ağlamaya başlaması. benimse gülme krizine girmemle sonuçlandı.
susmasını beklemek gerekir. susup sakinleşmelidir. hele de karşısında sinirlendiği kişi duruyorsa.
Asla gerçekten kızdğını ifade edemeyen insandır.Yazıktır günahtır.Çok çektim çook.
psikopattır. yaklaşmamak lazım.
ilk defa öfkelenmeyen, öfkelenmeyi artık hayatının bir parçası edinmiş insandır.
bazı durumlar vardır insan çok sinirlenir, ardından gereksiz yere güler.

fakat genelde bu gülümsemeyi yapan insanlar bir tartışma anında haksızdır, suçunu bastırmak için gereksiz gülme eylemine girer. aslında bu hareket kendisini komik duruma düşürür. ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol. görsel
" olum bak * benim * sinirlerimle * oynama tamam mı? * " şeklinde duraksayarak ve garip sesler çıkararak sinirlenen insan. korkulmalıdır böyle tiplerden.
benim o. evet psikopatım.
kendine hakim olamıyordur. muhtemelen biraz sonra büyük bir patlama yaşayacaktır.
Konuşurken gözlerin içine bakan, gülümserken arkadan arkadan küfür ettiğini belli eden insandır. Helal olsun insanıdır.
kitaplardan öğrenilmiş bir hareket ise yapana zamanla ağır gelecek bir davranış; ama yapan kişinin kendi doğası gereği böyle ise saygıyla eğilirim önünde.
sınıfta öğrencilere verdiğim tepkidir. fırtına öncesi sessizlik olduğunu zorda olsa anladılar.

şu an iyiler efenim, ellerinizden öperler.
En sinirlendiğim insan tipi.
(bkz: laf anlatmakla dayak atmak arasındaki ince çizgi)
Tehlikeli adamdır patladimi iyi patlar sana tavsiyem kaç biladerim.
bu benimdir. az az sinirlenmek yerine bunları biriktirip patlama raddesine getirdikten sonra psikoz olarak * * verdiğim tepkidir ki evet iyi bok yiyorum.

(bkz: can çıkmadan huy çıkmaz)
Son damlayı bekleyen insandır.