bugün

entry'ler (379)

erkek yemek yerken kadının sofraya oturması

Bu başlığı açma potansiyeli olan bir kocadan bahsediyorsak kesinlikle yapılmamalıdır. Zira bu "Koca" yemeğini paylaşmaktan hoşlanmayıp ısırabilir. Ver canım yemini suyunu sen masaya geç.

kedi

Başlığı görür görmez gözlerimin aradığı,biriciğimdir. Dostum,oğlum,kardeşim,meleğim,sevdiğim özetle her şeyimdir. Şimdi, daha yaşına yeni girecekken, ilerde buna bir şey olsa ben ne yaparım diye ağlatandır. Çok seviyorum sözlük öyle böyle değil.

boyun tutulması

Sabahtan beri boynumun sağa bükük(dönük de değil evet bükük) durmasına sebebiyet veren, saçlarımı taramama, üstümü değiştirmeme dahi müsade etmeyen, cabraldan tutun doledamon ağrı kesiciye kadar ilaç içtikten sonra merhem sürdüren ama geçmeyen ağrıların sebebi olan rahatsızlık. Ne ıslak saçla yattım ne soğukta kaldım, yastıktan kalkarken kütledi kaldı öyle. işin kötüsü tek tarafa yatık tutmaktan o taraf da ağrımaya başladı. Çok üzülüyorum sözlük çok...

danla bilic

Twitter hesabına çocukluk fotoğraflarını da yüklemesiyle birlikte ''troll müydü yoksa gerçekten trans da geri vites mi yaptı?'' ikilemlerini ortadan kaldırmış olan, izliyorum ama neden izlediğimi bilmiyorum türü hatun. Normalde uzun konuşmalı youtube makyaj videolarını sevmem,izleyeceksem instagramdan en hızlı öz halde olanlara göz atarım. Ama garip şekilde normalde elime verseler boğarım tipi bu kızın muhabbeti sarıyor beni,kankayla gıybet zevkini veriyor resmen,değişik bir doz.

bir söz söyle okuyana ilaç olsun

Her şey güzel olacak, belki bugün değil ama elbet bir gün

bir kadının en güzel olduğu an

Onu en çok sevdiğiniz andır demeyeceğim. Kendini en çok sevdiği andır,her şey sizinle alakalı olmak zorunda mı ?

kedi alacak yazarlara tavsiyeler

Öncelikle bana soracak olursanız almayın sahiplenin. Başlangıçta size ''Bir kum,bir mama'' gibi görünen masrafların katlanarak artacağını bilin zira bunun aşısı,tırmalama tahtası,yaş maması,kumunun ikide bir bitmesi,aniden hastalanması şeklinde uzayıp gidebilecek bir masraf listesi olacaktır layığıyla bakmak isterseniz. Aşılarını ihmal etmeyin,bu sadece kedinizin değil sizin de sağlığınız için önemli,çünkü yıllardır sandığınızın aksine kedi tüyü kist yapmaz;kisti yapan parazitlerdir ve aşıyla önüne geçilebilir. Eğer orta gelir seviyesine sahipseniz özel veteriner klinikleri yerine devlet veterinerlerini ya da üniversitelerin veterinerlik fakültesine ait hayvan hastanelerini tercih edin,fiyat farkına inanamayacaksınız. Çok pahalı mama iyi mama değildir bu yanılgıya düşmeyin fakat kedinizi market mamaları ve ev yemekleriyle lütfen beslemeyin. Özellikle yaş mama alacak iseniz içeriği iyi okuyun,haftada bir içeriğinde %10 ve altı et ürünü olan ne idüğü belirsiz yaş mamalardan vermektense ayda 1 verin ama iyisinden verin. Hem kaliteli hem bütçe sarsmayacak mama arıyorsanız temizmama.com u keşfedin.
Eğer çok heves etmediyseniz kedi yatağı falan almayın,daha kullananı görmedim. Kedilerin evcil hayvandan ziyade ayrı ayrı karakterleri olan ev arkadaşları olduklarını kabullenin,itaat falan bekliyorsanız üzülürsünüz. Topaklanan kumları tercih edin ve her gün mutlaka pislenen kısmı alıp yenileyin. Kum demişken,çok ince taneli ve eviniz güzel kokacak olsa da kokulu kumlardan vazgeçin çünkü bunlar pisiciklerin solunum yollarına zarar veriyor.
Sütü doğrudan vermeyin çünkü ishal olmalarına sebep olabiliyor ancak benim oğluşum gibi çok seviyorsa her akşam bir çay tabağı ılıtılmış ve sulandırılmış vermenizde bir sakınca olmayacaktır.Ya da büyük marketlerde bulabileceğiniz laktozsuz sütten de verebilirsiniz. Tüylerini fırçalamayı ve pire kontrolünü aksatmayın,üzerinde pire gördünüz diye hayvancağızı sakın atmayın,abuk sabuk yöntemler denemeyin,pire damlası en kesin çözümdür.
Kısırlaştırıp kısırlaştırmamak size kalmış fakat artık ''Kısırlaştırdım çünkü dışarı gidip kendine zarar verir''i aklınızdan silin çünkü internet aşıları tam kedisine eş arayanların ilanlarıyla dolup taşıyor,eğer yavrular ortada kalmayacaksa bunu bi değerlendirin derim.

canfeza

Şairdir efenim yazdıkları sadece rap müziğe indirgenemez ve bence kendi tarzındakilerin hiçbiriyle kıyas kabul edilemez biridir benim gözümde. Ayrıca sadece şarkılarını dinlemeyip sosyal medya üzerinden hayatını takip edenler varsa bilirler ki günlük hayatında da sözlerle adeta dans edebilme,verdiği cevaplarla insanı ekrana kilitleyebilme kabiliyeti var bu adamın. Kendisiyle tanışma,kısa da olsa zaman geçirme şansım olmuştu da bir arkadaşım sayesinde,o gün de gerçekten tonlamalarından tutun onca ihtimal içinden seçtiği kelimelerle,düpedüz konuşurken bile insanı günlerce düşündürecek cümleler kurabilmesine hayran hayran bakakalmıştım.

köpeklerin dişleri çürür mü

Evet kedi ve köpeklerin de dişleri sürekli kuru mama ile beslenmeden,şeker tüketiminden (neden şekerli gıda veriyorsunuz anlamış değilim) ve benzeri sebeplerden dolayı tartar yapabilir ve çürüyebilir ancak köpeklerde diş çürümesi insanlarda olduğundan da tehlikeli ve hassas bir rahatsızlıktır.

emily ratajkowski

Eğer taşlanmayacaksam yüzünü abartıldığı kadar güzel bulmamakla birlikte,mükemmel bir fiziği olduğuna tereddütsüz katıldığım hatun kişisi.

dinlenilen şarkının en vurucu kısmı

Kırık cam misali hatalarım,acıtır. Seni böyle mi kaybettim ?

dinlenilen şarkının en vurucu kısmı

Boyun büküp önünde ağlasam sessizce,şu garip gönlüm affolur mu?
Bu fırtına durulur mu ? Benden adam olur mu ? Korkarım;aşka zararım dokunur mu ?

donmuş balkon demirine dil atmak

Dilin balkon demirinde kalmasıyla sonuçlanabilecek olaydır.

aile evinde vizelere çalışmak

Öğrenci evinde çalışmaktan çok daha iyi olandır kesin. Öğrenci evine arkadaşlarınızı getirirsiniz evet, ama ders çalışmaya fırsatınız olmaz. Geceleri çalışırsınız evet ama fatura gelmesin diye yakamadığınız doğalgaz yüzünden titrersiniz,çalışırken çay getiren yoktur. Sonrasında grip olduğunuzda meyve getiren olmayacağı gibi.
Edit:Ailemi özledim
Yatay Geçiş Sonrası Edit: Aile evinde çalışılmıyor üzgünüm.

türkan şoray in çirkin bir kadın olduğu gerçeği

Çirkindir diyemeyiz ancak bir Gülşen Bubikoğlu yada bir Filiz Akın bence çok daha güzeldir. O yüzden biraz da abartıldığını düşünüyorum ben

sözlük kızlarının okuduğu bölümler

Sınıf Öğretmenliği.

en güzel erkek giyimi

Spor ceket barındıran kombinlerdir benim için. Şık bir saat,düzgün ütülü keten ya da kot pantolon,fiziği uygunsa üzerine hafif yapışan v yaka tişörtle beraber çok şık durur genelde. Ama Allah aşkına şu kısa pantolon modasına uymayın ve babet çorabı giymeyin. Nolur.

bir erkeğin en karizmatik olduğu an

Yıllardır biz kızların; yemek yaptığı zamanlar diyerek bu işi erkeklere kitleme çabamıza karşın, aslında göz kırparak selam verdiği andır.

bir ilişkideki en önemli unsur

Empati kabiliyetidir. Bu zaten saygıyı,anlayışı,sadakati beraberinde getirir. Bunun dışında bir de sevgiliyi arkadaştan ayıracak olan tensel çekimdir.

türban takmadan cennete gideceğini sanan insan

Türban taktı diye cennete gideceğini düşünen insana denk insandır. Kimse kimin cennete kimin cehenneme gideceğine karar mercii değildir. He farz,günah olayına gelecek olursak da Kur'an ı tam manasıyla okuyanlar bilirler ki Müslim kadınlar için "Örtünün" denir ve daha sonrasında iman tahtasının,avret yerlerinin mahremliği belirtilir. Başınızı örtün diye bir şey yoktur. islamiyet Arap kültürünün içine doğmuş bir din olduğundan dolayı Arap adetleriyle birlikte uygulamak şart değildir.