bugün

"kuzey suriye - bir tayyib filmi", genel özet:

* bop eşbaşkanı tayyib'e "sıra suriye'ye geldi. suriye'yi böleceğiz, sen de üzerine düşeni yapacaksın" emri geldi (bir haftada "kardeşim esad"dan "zalım esed"e döndüğü dönem)

* abd halihazırda varolan elemanlarıyla suriye'de çıkarabileceği karışıklığı çıkardı. bu karışıklıkları bahane edip "esad suriye halkına zulüm yapıyor" propagandasına başladı (daha sonra yalan olduğu ortaya çıkan "esad suriye pazarlarına varil bombası atıyor", "esad suriye okullarına kimyasal silah atıyor" dönemi) (iddia edilen silahlar hep kimyasallardan seçiliyor ki abd'ye sağlam müdahale etme gerekçesi olsun).

* abd, kendi uydurduğu bu "esad halkına kimyasal silahlarla zulüm yapıyor" gerekçesiyle suriye ordusunu vurdu. suriye ordusu hareket edemez hale geldi, kuzey suriye'deki denetimini yitirdi. (bir taraftan bop eşbaşkanı tayyib'in de kuzey suriyedeki bölücülere tırlarla silah desteği verdiği dönem)

* oluşan boşluk sayesine işid kuzey suriye'ye yerleşti.

* işid, kuzey suriye'nin yerel arap halkını davar sürer gibi türkiye'ye sürdü (kafa kesmelerin, çatıdan atmaların, adam yakmaların, harem kurmaların olduğu dönem) (işid'in burda yerli halkı sürmesinin bir mantığı yok. çünkü işid'in sürdüğü halk yerine yerleştirebileceği bir halkı yok. ama kürtlerin var)

* işid türkiye sınırı boyunca bu zulümleri yaparken, yufka yürekli bop eşbaşkanımız tayyibin aklına işid'e karşı hiçbir şey yapmak aklına gelmedi. türk askerlerini yakılarak infaz edilmesini falan öyle mal mal izledi. (işin aslı: eğer işid kuzey suriye'de asıp kestiği dönemde türk ordusu müdahale etseydi, kimse ses çıkaramayacak, pkk'nın kuzey suriye'ye yerleştirilme sebebi ortadan kalkacaktı)

* bunun yerine bop eşbaşkanı tayyib kendisine verilen emirler doğrultusunda, sınıra yığılan arapları güle oynaya türkiye'ye buyur edip kendilerini maaşa bağladı. böylece hem kuzey suriyenin etnik temizlik operasyonunda üzerine düşeni tamamlamış oldu, hem de ileride türkiye'de ülkesinin başına bela olacak yeni bir azınlık oluşturmuş oldu (bir taşla iki kuş).

* işid'in varoluş sebebi (arapları kuzey suriyeden türkiye'ye sürme işlemi) tamamlanınca, abd pkk güçlerinin kuzey suriye'ye yerleştirme operasyonuna başladı (çünkü kuzey suriye'de kuzey ırak'ta olduğu gibi yerleşik bir kürt varlığı yok)

* pkk güçleri göstere göstere kuzey ırak'tan kuzey suriye'ye intikal etti (habur rezaleti, türkiye üzerinden ve bop eşbaşkanı tayyib'in onayıyla)

* nerden çıktığı belli olmayan işid, etnik temizlik işini tamamlayınca aynı şekilde ortadan kayboldu. ama suriye'den ayrılırken, abd işid'i pkk yenmiş gibi gösterdi. böylece pkk'nın "kuzey suriye'nin fatihi ve kurtarıcısı, bu nedenle de sahibi" olarak sunulması işi tamamlanmış oldu.
Pkk zaten bitmiş tukenmis durumda artık sadece siyasi uzantısı var onu da ayakta tutan chp dir. Eskiden Her gün yada her hafta yaptıkları Karakol baskinlari artık yok.
damadı silahlı insansız hava aracı üreten bir liderin gerçekten savaş bitireceğini düşünen insanın beyanıdır...

hahahah. bayraktarlar da biberon üretimine girerler artık...
--spoiler--
Çözüm süreci, Habur dündü, megri megri dündü...
--spoiler--

PKK'nın da destekleyenin de anasını sikeyim orası ayrı mevzu.

Ama her boku yiyip sonra da "o dündü" diyerek, "kandirildik" diyerek her şeyin sorumluluğundan sıyrılıyorsunuz.
Onu teröristbaşının kardeşini trtye çıkardıkları gün anladık zaten. Lezzetli bu dolma, sahurda yedim şimdi. Allah kabul etsin.
bu adam gerçekten sığır bunun başka açıklaması olamaz.
Pkk türk milliyetçiliğine dönerse kesin bitirirler. Zira türk milliyetçiliğine karşı açık bir garezleri var.

Suriyelileri ülkeye doldurdular.
Kürtlerle masaya oturdular.
Afganlara, afrikalılara ses etmediler.

Bunlara rağmen ülkenin kurumlarından t.c ibarelerini kaldırdılar. Burası ortadoğu birleşik devletleri değil. Burası türkiye cumhuriyeti.

Bu dolmayı saklayacağım, zira iftardan sonra yemem icap eder. Allah kabul etsin.
Ona anlaşacak desen daha doğru olur.

Fetö ile anlaştılar bile.

(bkz: tümamiral cihat yaycı nın görevden alınması/#43340159)
Ak parti geldiğinde PKK bitmemişti, dağlarda bekliyordu!

apo yeni yakalanmıştı, apo'nun idam edilmesinden korkan PKK eylemleri durdurmuştu sadece bu.
Yani örgüt dağılmamıştı, silah bırakmamıştı, bir tane terörist bile teslim olmamıştı.
duruma göre hareket etmek üzere beklemedeydi. Bütün Olan buydu.

Durum netlesince de eylemlere devam etti.

Fakat şimdi gerçekten Zor durumda çünkü Türk ordusu harekat kabiliyetini çok artırdı, PKK ağır kayıplar veriyor.

Tamamen bitmese de beli kırıldı, kırılıyor.
hayhay, bitirsin bitirmesine de bu insanlar neden çıldırsın kudursun ki?

bu şey değil mi ya, çatlasanız da patlasanız da topçu kışlasını dikeceğiz diye buyuran ancak kışlası elinde patlayan reis söylemi?

nasıl olacağını da söyleseydiniz bari, osman öcalan’ı sadece trt ye çıkarmak yerine apoyla birlikte düzenli program sunup pkk güzellemesi mi yapacaklar? millet ittifakına oy atmazsanız silah bırakacağız mı diyecekler nasıl olacak?

bir de en başlarda göçmen çalışması iyi bişey deyip ekonomiden anlamıyorsunuz diye söylenmiş çaycının teki. ben rakamları vereyim; geniş tanımlı işsizlik 8 milyon, %23,1

ehonomi coh mu eyi?
yaw he he

pkk akabenin can simididir.
lan 20 yıldır ülkeyi yöneten ben miyim? 20 yılda bitiremediyseniz, daha da bitiremezsiniz herhalde. perşembenin gelişi çarşamba'dan belli diye ne güzel ata yadigarı sözlerimiz var. az feyz alın.
şaka bir başlık olmalı şimdiki iktidar gelmeden önce terrör bitme noktasında idi,

pkk ile görüştüğümüzü söyleyen şerefsizdir söyleminden, miti ben gönderdim derdi olan gelsin bana konuşsun söylemine nasıl geçildiği unutulmuş..

yada paçavranın nasıl göndere çekildiği? habur sınır kapısında çadır mahkemeler kurulduğunu sonra ne olduğunu gördük.. hendek kazıp koca bir şehri savaş alanına çevirdiler.

şimdi çıkıp bitircez diyorlar, siz palazlandırdınız siz bitireceksiniz! kaçınılmaz devir teslim geliyor sandıkla gelen sandıkla gidecek aldığınız gibi teslim edersiniz inşş....
biri dürtsün la şunu çok güzel uyuyor kıyamadım şimdi.
Fatih Altaylı bir fıkra anlatmıştı yazayım

ağayla marabası, ağanın en güzel atının koşulduğu en süslü arabayla kasabaya inmektedirler. ağa arabadadır, maraba ise arabanın yanında yürümektedir. yerde taze bir tezek kümesi görürler. üzerinde sineklerle etrafa koku salmaktadır. ağa, marabasıyla alay etmek ister.

‘‘maraba’’ der, ‘‘şu tezeği ye, atla araba senin. sen bineceksin, ben yürüyeceğim.’’

maraba ata bakar, arabaya bakar. ağaya da zaten gıcıktır. oturur, midesi bulana bulana tezeği yer. ağa iner, maraba sahip olduğu arabaya biner. ağa çok bozuktur. durduk yerde en güzel atını, en güzel arabasını marabaya kaptırmıştır. maraba da bozuktur. durduk yerde tezeği yemiştir. ağanın daha güzel atlar alacak parası, daha güzel arabalar alacak imkánı vardır. üstelik kendisinin de ne ata, ne de arabaya bakacak parası vardır. dönüş yolunda gördükleri tezek, her ikisinin de beklediği andır aslında.

maraba, ağadan intikam almak için ‘‘ağa, ağa’’ der, ‘‘sen şu tezeği ye, at ve arabayı geri al’’.

ağanın beklediği de böyle bir fırsattır. o da oturur tezeği yer. arabaya kurulur, atı kamçılar.

köye girerlerken maraba, ağaya seslenir, ‘‘köyden çıkarken araba senin, at senindi. yürüyen de bendim. köye giriyoruz. at senin araba senin. yüreyen yine ben. ağam iyi de biz bu boku niye yedik?’’

işte şimdi de savaş başladı Şam'da namaz kılacağız diye coştunuz boşu boşuna o kadar para akıttık o kadar şehit verdik üstüne Esed rejiminin kontörlü sarsıldı e bakıyorum bölgede abd ve rusya borusu ötüyor Şam,halep hala bizde değil üstüne türkiyede 4.5 milyonluk bir arap kökenli "azınlık" sorunu var (aradan 10 yıl geçti gideceklerine inanan varsa el sallasın göreyim) üstüne türk ekonomisi yokuş aşağı süratle dibi görüyor

Şimdi soruyorum bende biz bu boku niye yedik?
biz bitirmesin mi diyoruz anlamadım ki.
Hadi beyler çıldıralım ne duruyoruz biz dedik Akp'ye 17 yıldır PKK'ya dokunma diye.
Barzani'yi Ankara'da ağırlayan kimdi?
Habur rezaletinin sorumluları kim?
Osman Öcalan'ı TRye çıkaran kim?
Çözüm süreci denileni kim yaptı?
niye cildiralim çok tuhafsiniz. elbette çok mutlu oluruz. yapmayın lütfen!
akabe iktidara geldiğinde pkk ne durumdaydı ?

20 yıldır kim iktidardaydı ?

nasıl oldu da pkk bu günkü durumuna geldi ?

akp pkk yı bitirecekmiş ????

ahah.
akp nin duzenledigi geleneksel 20. pkk yi bitirme senliklerine hosgeldiniz ! Hulllllooooooooouuuuuuuu !!!!

görsel

kardes, karakterini gelirken yolda dusurmussun heralde.
"şu kardeşinize son bir kez yetki verin bu sefer kesin bitiriyorum" söylemi ile gelen ümittir. 19 senedir neden bitirmedin ? ya işte dış güşler cehape kılışdar fedö falan filan.

adam son 3 seçimdir hep aynı şeyleri söylüyor. son bir şans verin bak vallahi ekonomiyi düzeltecem terörü bitirecem uzaya gidecez hemde yerli arabalarla gidecez diye uyutuyor bunları.
2002 den beri ülkenin tek iktidari olan embesillerin savunduğu tez.
18 senedir bitiremedi simdi mi bitirecek amk? Amerikanin kucagina oturmus bir iktidar amerika destekli kurulan ve yonetilen bir teror orgutunu bitirecek oyle mi?

Hadi lan.
Pkk ilk eylemini 1984 te yaptı,
Akp 2002 de iktidara geldi. 18 yıl sonra.

Akp 19 yıldır iktidarda. Ama halen pkk yı bitirecek.

Düşünün işte.