bugün

teklif edilen erkeği bi an heheh lan diye gururlandırması muhtemel ama doğadaki dişi seçer , erkek kovalar yakalar döngüsünü tamamlayamadığı için akabinde lan lan kızlar teklif eder mi diye yadsıması da muhtemel eylemin öznesi..

belki daha önce de tartışıldı başka başlıklarda tam bilemiyorum..bu sıralar birazcık da , şahsi durumumunda yola çıkarak ben de kendi kendimle ve saz arkadaşlarımla konuyu tartıştım..tabii ki, ilişkilerle ilgili yorular yapmak saçma misal bu sözlükte msn veren kız kaşardır diyen adamlar da * * varken bu kızın akıbetini düşünmek dahi istemiyorum ama , işin aslı olay "ooo abaza erkek hemen cup atlar heheh" kadar basit ve yüzeysel de değil..
belki şu an bi schopenhaur bi jung bi adler olsa bunun toplumlara ilişkili olduğunu , kadının erkeğin yeri ve toplumda onlardan beklenilenleri anlatırlardı..olayın özüne inerlerdi..ki hak vermemek de imkansız ; bi yandan oc'lerde havuz partileri yapan güzel kızlar , bi yanda karagümrük delikanlılarının bıçkınlıklarının özentisi..bi yandan "ya namus bi zar mı acaba " sorgulaması bi yandan "iyi de zar olmasa da , bazı şeyler özel olmalı değil mi" düşüncesi..tüm bu ikilemler varken , şayet çocuk utangaçsa kız teklif edebilir..nedir ki yani..belli yaşlarda büyütülür elbet böyle şeyler..misal günlük olarak merhaba denilen kızdan hoşlanıldığı andan itibaren o merhaba çıkmaz dudaktan "lan anlar mı " diye..ama biraz da ikiyüzlüyüz be osman..kızlar göz sözüp , düğünlerde zarf atarken , manalı lalarla flört ederken iyi açık seçik teklife gelince ya "helal " ya "kızlar teklif etmez"..
kim bilir ,belki de biz türkiye açık hava tiyatrosu olarak , kızların bize zarf atmalarından hoşlanıyoruz..ama herşey açık net olmamalı biz peşlerinde koşmalıyız biraz naz niyaz olmalı ki kızı elde ettim lan düşüncesi egoyu pohpohlasın..ya da kimbilir, biz kızlar gösterip vermemeyi , karşımızdakinin süründürmeyi marifet sanıyoruz..tuvalet aralarında hoşlanılan çocuk görülünceki gülüşmelerden öteye geçemiyoruz..radikal olmayıyoruz..
neyse böyle işte..
tabuları yıkan kızdır.
erkeklerden daha fazla olumlu yanıt alan kızdır.
seçilen olmak yerine, seçen olmayı tercih eden özgüven sahibi kızdır. eğer amaçlanan şey üstünlük savaşını kazanmak değil de, birlikte yaşanacak güzel şeylere adım atmaksa, kimin önce ne dediği önemli değildir. ama malesef hüsrana uğrayacak kızdır, ta ki cesaretli ve kendine güvenen bir kadından korkup sinmeyecek erkeği bulana kadar.
"vay hatun esaslıymış kalendermiş walla, helal olsun delikanlımış" dedirtir.
günümüz türkiye'sinde büyük ihtimal tabu olarak akıllarda kalmaya devam edecek bir olayın baş kurbanıdır. halbuki seven erkek sevdiğine açıldığında herkesin takdir ederken aynı şeyi bir kız yapınca neden hemen fesat düşünceler akla gelir, bu her insanın kendi içinde sorgulaması gereken bir sorudur.

(bkz: üniversitde kızlar teklif ediyormuş)
çok nadirdir genelde teklif etmezler senin ve onun ortak arkadaşından haber gönderir ve ya seni sodururlar böylece senin teklif etmene zemin hazırlarlar.çok nadir kız teklifi direk kendi eder genelde bunlar sistemin nasıl işlediğini bilmeyen daha sonra öğrenecek olan kişilerdir.
hoşlandığı erkekten teklif gelmeyen, gayet normal ve cesur kızdır.
"sana vermek istiyorum ama uğraşman gerek azıcık" demek isteyen kızdır.
özgüven sahibi ve büyük ihtimalle kendisine çıkma teklif edebilecek cesarete sahip olmayan bir morona gönül vermiş kız modelidir.
cesurdur, dürüsttür. ama ne yazık ki hiçbir zaman takdir görmeyecektir.
son yılın en aktif modelidir. saatte hızı 200-240 mantıklı cümle arasında değişmektedir. konforludur. özgüveni bulunup, ortada bulunan ilişki durumunu önyargı ve gururu dahil etmeksizin açık açık peşinen konuşur. ayrıca sahi*dendir.
(bkz: bir ilişkiye başlama metodu olarak çıkma teklifi)
ya kendinden çok emindir, ya da kaybedecek birşeyi yoktur.
hoşlandığı kişi ile daha güzel vakitler geçirebilmek için bekleyen, vaktin her geçen gün kaybolduğunu düşünen, vakit nakittirdiyen bir kızın beklemekten usanıp, daha fazla sabır gösterememesidir. Cesaret ve öz güveninden dolayı tebrik edilesidir. Fakat, kaçan kovalanır gibi saçma bir düşünceye sahip olunmasından dolayı istenilen sonuç alınacak mıdır? bilinmez.
bu seferlik ben uğraşıyım nasılsa sen hayat boyu benle uğraşacaksın diye düşünen vijdan sahibi kız'dır.
takdir edilesi kızdır. diğer kızlar örnek almalıdır. her şeyi erkekten beklemeyen kızdır. hem bu davrnış sonrası erkek kızın kendisini gerçekten sevdiğini görüp kıza daha da çok bağlanacaktır.
krşıdakinden çok daha fazla seven kızdır. bu sebepledir ki tez zamanda daha nazlı bi dilber için terkedilmeye mahkumdur. zira acı da olsa kaçan kovalanır, e kaçmayan kovalanmaz haliyle.
kurda sormuşlar boynun neden kalın?? diyen kızdır.
hayatında ilk defa yapıyorsa konuşurken sürekli kızarır. konuşmanın ilerleyişine göre rengi sararır solar. sonra tam soruyu soracakken gözlerine baktığı anda bir kal gelir. eğer kızın şansı varsa çocuk kızın konuşmasını rahatça devam ettirebilmesi için samimi bir şekilde muhabbet edip dişi kişiyi huzura kavuşturmaya çalışır. sonunda dişi kişi soruyu sormuştur ancak sorunun hemen ardından; ya şey eğer istemezsen üzülmem yani şey üzülürüm de yine de sen beni şeyetme düşünme tarzında kekelemeye başla. er kişi uzunca gözlerine bakar. kıza düşüncelerini söyler ve kız kişi tüm bu evreleri tamamladıktan sonra çıkma teklif eden kız modeli olmuştur. **
son zamanlarda yaygınlaşmıştır bu model. erkeklerin "vay be ben neymişim" demelerine yol açıp, erkeklerin kızların değil, kızların erkeklerin peşinden koşması modasını beraberinde getirmiştir.

nerede o eski aşklar?
(bkz: üniversitede kızlar teklif ediyormuş)
yükseklik korkusunu yenmiş kız modelidir. çıkma teklif etmenin ne olduğunu hala anlayamamış insanın tespitidir.
saçma sapan egoları olmayan kızdır.**
dolaylı yoldan yapar.gözleriyle sizi yer.gel bana bas der adeta.erkek de gider.hık..mık..benimle çık der.