Çorapla yatmak uykudan daha az sıklıkla uyanırsınız. Fakat Yaz günleri yatakta can çekişiyorum öyle olunca.
Kendimi bildim bileli yapmadım.
Genelde midem bozuksa veya kışın çok üşürsem yaptığım şey.
sabah kalkınca çorabın lastiğinin bacağına tecavüz ettiğini fark eder kaşınır durursun.
Kışın olabilir, yazın yapmayın öyle bir saçmalık. Ya da yapıyorsanız da uyandığınızda ayağınızı soğuk suyun altına tutun. Hararet yapabilir.
Soğuk, izolasyonsuz Ankara öğrenci evlerinin zorunluluğudur.
çorapla uyumuyorum ama yatarken yatma çoraplarımı giyiyorum, uyuyacağım zaman çıkarıyorum.
onu bunu boş verin de ne çoraplı ne çorapsız uyuyamayanlara selamlar.
Sadece üşümüyor olsa bile ayakları asla ısınmayan insanların mecbur kaldığı bir şeydir.
aksi üşütür.
(bkz: anlayamazsınız)
an itibariyle yapacağımdır.
bacaklarım, özellikle ayaklarım gece yarısından beri ısınmadı. kışlık pijama giymeyi şiddetle reddediyorum. yorgana da daha çok var. o yüzden sıfır kollu geceliğin altına çorap giyeceğim.
kim ne diyebilir ya?!
Sağlıksızmış, zira;
1. Çorap lastikleri kan dolaşımını bozarmış,
2. Mantara sebepmiş,
3. Ayaklarda morarmalar olabilirmiş.
Ayrıca ayakların; terlemesine, havasız kalmasına, üzerindeki deterjan kalıntıları sebebiyle ayak derisini tahriş olmasına, sebepmiş.
Bazen kış günleri yaptığım şey.
Ayakları üşümeyen insan var mı ya
Ben bir aralar çok uyurdum. inanır mısınız bilmem ama bir yerde bir yazı okumuştum. Gece çorapla uyumak insanı aptallaştırır gibi bir yazıydı. Ondan sonra bir daha hiç çorapla uyumadım.
Uyurken ayaktaki kılcal damarların ihtiva ettiği kanın dolaşımını engellediği için sağlığa zararlı ama üşüyünce mecbur kalıyor insan.
Kışın yapılandır. Ayaklarım çok üşüyor. Kışın gün içerisinde giydiğim çorabı değil tabi, yeni ve ince bir çorap giyerim hem üşütmesin hem de rahatsız etmesin diye. Ben soğuğu ayaktan alırım çünkü.
çoraba eziyettir. senin o pis ayağında gece de kalmak zorunda mı hayvan !..
Yatağın kenarında sadece yataga girerken giydiginiz temiz ve sıkmayan pamuklu bir corap varsa, ayağı güzelce kremledikten ki bu sabaha yumuşacık olmasını saglıyor, üşüyen ayaklara giyilebilir. Insan ayağı üşürken asla uykuya dalamıyor.
Zaten gün içinde hava almayan ayağı birde gece çoraplayalım ki hiç hava almasın boğulsun. Hatta naylonla kapatalım, bileklerden lastikle bağlayalım ki kuruyup düşsün.
Kışın olmazsa olmazım.
Rahatsızlığı hayatına bir kural olarak almış tiplerin yaptığıdır. Evet.
Anneanneme göre “ölen kişi ayağında çorapla ölürse cenaze namazı geçmiyormuş” sjskkslsl ulan, çocukken sobalı evde dip odada titreye titreye uykuya dalardım olur da ölürsem mekruh olmayayım diye.
Tıbbi açıklaması: gece boyu hareketsiz kalan alt grup kasların kalbe geri dönen kana olan olumsuz etkisinin üzerine bir de çorap yüzünden baskılanmasındır.
ayak fobisi olanlara saygım var ama o nedir arkadaş diken üstünde uyumak gibi bir şey.
Bir insan çorapsız nasıl uyuyabilir ben de buna hayret ediyorum. Defalarca denedim. inat ettim ama uyuyamadım. Ne zaman ki çorapları ayağıma geçirdim dakikasında küt. Alışkanlık da olabilir takıntı da.
otelde kaldığımda mutlaka yaptığım eylemdir.
Çorap cinleri bunu beğendi.