hayal kurmak güzel bir şey. zengin olsam yeter çok zengin olmak istemezdim. ama ev önemli benim için. bir dağ evim olsun isterdim.

görsel
insanlar hayaller kurabilmeli ki kapitalizm devam edebilsin.
En geç bir iki seneye batırırdım parayı büyük ihtimalle.
ben uçağa biner, ülkeden ülkeye gezerim. en pahalı yiyecek-içecekleri alırım. paraya para demem.
(bkz: gezerim dolaşırım abi)
buraya yorum yazanlar bari bir piyango bileti alsa. başka türlü nasıl zengin olacaklar ki?
Valla olduk ta sonu yok ki bu işlerin. Daha da daha da diyerek sağlık bozulmaya başladı.

Kırmızı et yiyemiyorum mesela. Her gün mangalı yakan ben..

Viski 1 dubleden sonra bozuyor. Göz seyiriyor, çarpıntı yapıyor. Sünger gibi her gün bira içen ben.

3+1 evi aldık, boş boş oda oda geziyorum. Nerde annem babam. Kardeşlerim ayrı evlerde. Nerde o Sobanın üstünde kestane yapan ben..

Yazlığı aldık, gidip 2 gün duramıyoruz ki, nerde o eski ortamlar, arkadaşlar. Denize ayağımı sokmadım 10 senedir. Nerde öğle sıcağında denize giden, gece Mekan mekan gezen ben..

Arabanın kralını aldık, bir yere gidesin, 2 turlayasın gelmiyor ki, çektik brandayı, yatıyor öyle. Nerde 99 vectra'nın her yerine modifiye yapan o genç ben..

Marka kıyafetler, ağzına kadar kıyafet dolu 3 dolap. Giyip kime görüneceğiz ki. Nerde o bit pazarından giyinen ben..

Bankadaki para artık sadece rakamlardan ibaret benim için. Her yerde kaybettigim kişilerin hatırası. Anlıyorsun bir süre sonra bu hayatın ne kadar boş olduğunu. Böyle ufacık şeyler için tırmalayan insanları gördükçe sadece bir tebessüm ediyorum.

Zaman. Keşke 15 yıl öncesine dönebilsem de, yine o eski ben olsam, yine o değer verdiklerim yanımda olsa. Yalnız kalınca anlıyorsun, paranın bir zikim olmadığını.
Fakir fukaraya ve aç ülkelere yardım etmekten önce, bu kalantor sömüren dürzü devletleri batırmak için bir gizli teştilat kurar, hepsini iflas ettirirdim. Sonra zaten o aç devletler kalkınıp, sömürülmedikleri için doymuş olurlar. Serin hikâye değil mi? Ben en iyisi yine aç insanlara ve muhtaçlara yardım edeyim.

Kahpe dünya! Düzenin değişmiyor.
Hayallerimiz bile törpülenmiş.
Gücümüz yetip elimiz ermiyor.
Hak yiyen köpekler, üst başa geçmiş.
instagram'ı satın alıp eski sevgilimin hesabını kapatırdım.
Dünyada ne kadar annesiz babasız çocuk varsa toplar, şöyle 10 tane stadyum büyüklüğünde bir alana odalar yaptırır, her birine bir tane bakıcı kadın tutar, dağ gibi mama yığar, bakıcı kadınların o mamalarla çocukların karnını doyurmasını izlerdim. Uzaktan bir de Küba purosu yakardım. Bebeler doyarken çok mutlu olurdum herhalde. Dünyada sevgiye aç, şefkate aç ne kadar evlat varsa hepsinin babası olurdum. Para en çok bu işe yarar
Bi ev bi araba alırım geri kalan hayatımda bi değişiklik olmaz.
Hasta, yaralı, aç hayvanlara mama ve para desteği yapardım. Sma'lı çocukları unutmamak gerek elbet.
Bir millennium falcon. Lazım oluyo abi.

(bkz: millennium falcon)
bu aptal gezegenden defolup giderim. uzağa. gerçekten uzağa.
Dünyayı gezerim, gezilip görülecek, öğrenilecek bir ton kültür var, yerinde saymak olmaz.
görsel
Sanırım korkarım. Evet evet korkarım. Ben para sevmiyorum. Yani çok para sevmiyorum. Çok zengin olsam sanırım normal sıradan ihtiyaçlarımı giderir geri kalan paraya dokunmazdım.
havalara uçarım.
Şatomsu villa alırdım. Oncelik istanbul sonralık orta avrupa..
uludağ sözlüğü satın alır, yazarlarını maaşa bağlardım. her hafta bir yazara iphone hediye ederdim..

Not: siyasilere özendim biraz. popülizm böyle bir şey işte. insanlar yalan olduğunu bilse bile böyle şeyler duymak istiyor. ama çok zengin olsam bütün yazarlara hediye alırdım.
Önce kendimin ve yakınlarımın hayatını değiştirirdim. Sonra da Paranın faiziyle fakire fukaraya yardım ederdim. Birine Yardım ettiğimde içime dolan huzuru seviyorum.
Aileme güzel bir ev alırdım ilk iş. Sonracıma ihtiyacım olan bir şeyi almadan evvel 40 kere düşünmezdim. Yatırım yapardım. Eğitim amaçlı para harcardım, kendimi daha da geliştirirdim.

Öyle şeyler..

Edit : bağış yapmak, insanlara yardım etmek gibi bir şey yazmak biraz komik geliyor bana. Zengin olmadığım halde elimden geleni yapıyorum ufak da olsa ,bunun için zengin olmaya gerek yok.
Ömrümün sonuna kadar oblomovculuk yapardım.
Öropayı karis karis gezerdim.
Ada alırım. içine 2 3 tane ev. Bir yüzme havuzu. Kalan parayı kenara koyup harcamalarım için saklarım.