bugün

entry'ler (792)

uzağı göremeyen insan

Bugün ablamı terminalden almaya gittim. O sırada telefonla konuşuyoruz ama. Lan diyorum neredesin. Buradayım görmüyor musun beni diyor.

Bir keresinde de sevgideğer, saygıdeğer bi hocamla okulun bahçesinde karşılaşmışız uzaktan. Kendisi uzaktan bana selam vermiş. Bendeniz de görmediğim için gözlerimi kısıp bakmıştım adama hala göremiyorum hani. Bi sonraki hafta herkesin ortasında laf atmıştı.

Mesela benim gözlüksüz araba kullanmam yasak. Gözlük takınca HD bir şekilde etrafı görmek ise çok hoş.

Ulan bayağı sorun çıkarıyormuş bu bana.

kolonya

Farazi- Kolonya
https://open.spotify.com/...si=1bgZqRwHT-Wr6LaF9SXv4Q

Çok hoşuma gitti

yazarların en rum özelliği

Anadili Rumca olan bazı akrabalar.

hastası olan sözler

“Meseleleri mesele yapmazsanız ortada mesele kalmaz.”

evli 2 kız kardeşin pubgde tanıştığı adama kaçması

ikisi de aynı adama mı kaçmış? Anlamadım.

Ulan o oyunu amacı adam öldürmek. Arada ben de oynuyorum da oradan tanıştığın birine kaçmazsın be. Instagramda adam mı kalmadı.

gece uykunun kaçması

Merhabaaa.

Yatağıma serilen koyun postu, alınan melatonin, yorgun ve hasta bir vücuda rağmen uyuyamıyorum. Kahvemi saat 8 gibi içmiştim.

geceye acı ama gerçek bir cümle bırak

Yanında kim olursa olsun yalnızsın.

sözlük erkeklerine yürüyen sözlük kızları

Herkes engellediklerini kaldırsın, izin versin bu yürümelere.

dış görünüşün büyüsüne kapılmak

Benim de dış görünüşüne kapıldığım biri var ama içini hatırlayınca uzak duruyorum.

sözlük yazarlarının akşam yemekleri

Mercimek çorbası ve yanına yumurtalı ekmek. Az önce ise çilek yedim biraz.

sahurdayız uludağ sözlük

Ulan çok hızlı geçti be, bir şey anlamadım. Hayırlı sahurlar şimdiden.

sadece müslümanların cennete gidecek olması

Her tanrı, kendine inanan kişiyi cennete alır. Şaşırılacak bir durum yok.

sub zero mu scorpion mu

Dün kim milyoner olmak ister izledim. sesli soruda mortal combat’ın müziği acapella olarak çaldı. işte duyduğunuz bu oyun müziği hangi iki karakterin oyunudur diye sordular. Şıkta bu iki arkadaş vardı. Ulan eski günler. Ulan abimle PC’de bu oyunu oynayıp birbirimizi dövdüğümüz günler…

kablolu kulaklık kullanan son insan olmak

Kabloluya geçeceğim. Hem bunları şarj etmesi beni yormaya başladı hem de yaydıkları iddia edilen radyasyon beni korkutuyor. Ulan zaten sesin bir kablo vasıtası ile kulağıma gitmesi çok korkunçken bir de kablo yokken ses gidiyor kulağıma. Sözelciyim.

ailenize kızma sebebiniz

Aşırı ilgili ve merhametli olmaları.

sahurdayız uludağ sözlük

Yani benim için ramazan sıcak yaz günleri ile özdeşleşmişti. Şimdi ayağımda çorap giymeden duramıyorum, bu kadar geç sahur yapmak da garip.

Allah şimdiden tüm oruçlarımızı kabul etsin.

kadın menfaatçi ve çıkarcı bir canlıdır

Her insan menfaatçi ve çıkarcıdır. Her insan, yakın arkadaşıyla, sevgilisiyle, eşiyle menfaat uğruna ilişki kurar. Örneğin yakın arkadaşımla iyi anlaşıyorum, derdime koşuyor, eğleniyoruz, birlikte güzel vakit geçiriyoruz. Bunlar olmasa, yani kafalarımız uymasa arkadaş olmayız. Sevgisini alamadığımız bir insana gitmeyiz, buradaki çıkar sevgidir.

istanbul dışında hayat yok sanmak

27 yaşımda doğup büyüdüğüm istanbul’u bırakıp ailecek Bursa’ya taşındık. Daha sakin (daha sıkıcı) bir hayatımız olsa da ve zamanında dedelerim ve nenelerim ile bağdaştırdığım burası da güzel. Şehir merkezinden uzağım, hiç arkadaşım yok ama yine mutluyuz.

şu an kendinizi nasıl hissediyorsunuz

Kendimi sakatladım, boynum ağrıyor ve tezimden dolayı biraz gerginim ama bugün iyi haberler aldık, keyfim yerinde.

sigara yaktıran düşünceler

Pilli bebek- Olsun dinlerken ne düşünüyorsan yakılır belki.

Bırakalım lan artık sigarayı, yeter.