bugün

Başka çareniz yoksa mecbur katlanacaksınız.
Bu tarz insanlar sizin ağzınızı açmanıza da izin vermez, bir konu açarsınız kendisi atlar konuşur konuşur, içinizde kalır diyecekleriniz. Yol getirilemezdirler. Yanındaki insana allah sabır versindir.
Sus denildigin de susuyoruz ölmenize gerek yok efenim.
çok konuşmayan insan için iyi bir durumdur. gereksiz korkutucu ve istemsiz sessizlikler yaşanmak zorunda kalınmaz.
Kendimle başbaşa kalma durumu dahil çekilmez. Car car nereye kadar kardeş.
ölçüdür sabır ölçüsüdür çok konuşan boş konuşur çünkü.
Her cumlesinden sonra ıhıhıhı diye güldügüm bos beyin sahıslardır. (bkz: agzını bantlamak)
özellikle az konuşan insanın kabusudur.
başlangıçta nezaketen dinlemeye çalışsanız da bir süre sonra ister istemez konudan tamamen uzaklaşıp ''evet, öyle vs.'' tepkilerle geçiştirmeye başlarsınız.
Konuşulanların yüzde ellisini anlamazsınız, karşı tarafın bunu anlamadığı gibi.
insana ecel terleri döktürür. çenesini alıp duvarda sürttürme isteği uyandırır.
tek kelimelik cevaplar vermenize rağmen muhabbet saatlerce sürebilir.
benim o çok konuşan insan. bir insanla yalniz kaldiğimizda gayet mutlu ayrilir.
hiç konuşmayan insanla baş başa kalmaktan iyidir.
sinir bozucu bir sıkıntı alıyor insanı sessiz sessiz.
bir an önce susmasını dilersiniz ama o yine de konuşur, ve olur da susar diye kafa sallayıp durursunuz. Pot da kırmamaya çalışırsınız.
Kulağınıza kulaklık koyup, müziği son ses açıp, kafanızı bir yere bile koysanız konuşmaya devam eder. Düşmanımın bile başına gelmesin. O an acaba bunu hak edecek naptım diye düşünmeye başlarsınız.

(bkz: tecrübe konuşuyor)
pek çok ayrıntı hakkında bilgi sahibi olursunuz. işin üzücü tarafı, bu ayrıntılar çoğunlukla kimsenin umrunda değildir.
Idozer etkisi yaratan eylemdir.
belli bir müddet sonra hem karşıdakinde hem de konuşanda baş ağrısı yapar.
insan bir de konuşmak istemiyorsa canı sıkkınsa içinden boğmak geçer o adamı.
Zorla gülmekten yanak kaslarınız bir süreliğine felç olur.
Başbaşa kalmaya gerek yok. Bu tarz insanlar telefonda bile kafa acar. Yahu kardesim ısımız gücümüz var. 20 dk konuşamam ki senle. Hayır hoş bir muhabbet olsa neyse. Aynı seyleri 3 kez anlatıyor.pufffffff...
insanı hasta edecek durumdur.

yolda yürürken sadece konuşmuş olmak için, balkonda asılı çamaşırlara bakıp ne güzel asmış kadın hepsini düzenli hepsinide mandallamış diyen bir arkadaşa sahibim amk.

çok konuşan insanlardan nefret ediyorum.

not: ama onu seviyorum *
çok konuşan ben olduğum için sıkıntı yok.