bugün

her zaman revaçta olan insanlardır.
suçun çoğu da onların değildir.
aslında konuşmalarının arkasında birtakım ticari kaygılar gizlidir.
her cümlesini tek tek anlayıp kafanızda bunları birleştirmeye çalıştığınızda "ne dedi lan bu a.. goyiim" durumuna düşüren kişilerdir.
kızları gece eve götürenlerdir.
bu duruma en büyük örnek demirel dir.
(bkz: rte)gerçi sadece bir şey anlatamadığını düşünüyorum.
(bkz: ağzının içine baktırmak) bu iş için kullanılan bir deyimimiz. * * *
diksiyonu düzgün ama beyni boş insnadır.
ses tonu ve konuşması bir o kadar düzgün fakat bunu kullanamayan yada bunun farkında olmayan insan veya insan topluluğu.
(bkz: ses var görüntü yok)
güzel bir ses tonu ve karizmaya sahip kişilerdir lakin boş konuşurlar ama yine de dinleriz anlamak için belki bir şey anlatırlar umuduyla.
kimi zaman bir çok kelimeyle laf cambazlığı yapan kişilerle olan konuşmalarımızda karşı taraf sadece kelimelerle oynadığındn içi boş bir anlatım vardır aslında anlatım yoktur sadece kelime kalabalığı vardır.. zaten ne kadar anlamaya çalışsanız da kof bi anlatımdır o. kimi zamansa karşımızdaki o kadar mükemmel bi anlatıcıdır ki kelimelerini o akıl almaz dağarcığından cımbızla öylesine çekip tam yerine oturttuğundan ve anlatımı mükemmel olduğundan biz o kelimelerden etkileniriz ve kısa süreli anlamama etkisi yarattığı da olur bizde..
feci halde baş ağrısına sebebiyet verirler. sus da denmez ki.*
(bkz: ulu yazarların aslında anlatmak istedikleri)
dil ve beynin ortaklaşa operasyon düzenleyemediği bünyeler.
ilk anda çok dikkat çeken, bu çekiciliğin etkisiyle dinlenen fakat en sonunda hiç birşey anlatmadığını anlayınca bir daha yüzüne bakılmayan kişilerdir.