bugün

hayırlı kokmalar arkadaşlar...

ateistlik gibi allah tanımamazlık, ahlâktan yoksunluk, kıç yıkamamazlık ve 1. kattaki sokağa bakan yatak odalarına perde takmamazlık gibi nahoş ve mülevves yaşayışları bünyesinde barındıran bir sapkınlığın; "temizlik imandan gelir" sözüne tezat biçimde işleyişi neticesinde toplumsal yaşantıda karşımıza çıkan, bizleri son derece tiksindiren ve takkelerimizi çıkarıp burunlarımıza tıkamamıza sebebiyet veren olayın, radikal bir söylem haline dönüştürülmesidir...

evet sevgili arkadaşlar; çok afedersiniz ağzımı bozuyorum ama maalesef ki ateist arkadaşlar bok gibi kokuyor. hani boktan kasıt pis kokmak anlamında da değil yani harbiden bok kokuyorlar ak...

geçen gün otobüsteyim, baktım bi yerden ekşi ishal kokusu geliyor; lan dedim otobüse hasta köpek falan mı aldılar s.çtı bi köşeye, sonra burnumun çizdiği harita tam yanımı gösterdi... bi baktım bilmem ne manifestosu isimli bi kitap okuyan genç var. kitabın üstünde kırmızı renk pense çekiç resmi falan vardı, bi de sakallı bi adam resmi vardı. dedim aha bu ateist ak:

- kardeş selamün al... ıhımmm öğhkk ak be
+ noluyo yea?
- yahu kardeşim bu nasıl bir kokudur ölü kaplumbağa mı yedin?
+ ne diyosun yaa ne kokusu
- yav kusura bakma da resmen b.k kokuyorsun bilader kalkar mısın lütfen git kapı ağzına hatta in amk şu otobüsten (o arada herkes beni destekler nitelikte kafa sallıyordu)
+ ...lan s.kerim sakallarını senin doğru konuş.
- !laynnn!!

hemen palas pandıras yakasından bir elimin parmak uçlarıyla pislik bulaşmasın diye tutup, diğer elimle de takkemi burnuma bastırarak otobüsten attık piçi. sonradan aklıma geldi, daha önceden bi araştırma yapmıştım ve bunların kokuları kıç yıkamadıklarından ileri geliyordu. ayrıca da bir isyan mantığıyla temizlik imandan gelir ilkesini kabullenemedikleri için nadiren yıkanıyorlardı. harbiden de otobüsten atarken pantolonunun arkasında kahverengi lekeler vardı. g.t çatalında falan kabuk bağlamış böyle enteresan lekeler vardı... off neyse başım döndü bi anda koku aklıma geldi ben gidip bahçeden gül koklıcam.

(bkz: ateistler kıçlarını yıkamazlarmış iddiası)
Çok fazla ateist altına yatmış kişinin tecrübe ile sabit tespitidir.
doğrudur. medeniyet dışı yaratıklardır, bilmezler öyle temizlik falan, marjinal olalım derken işin bokunu çıkarmışlardır.

(bkz: batının taharet almayı müslümanlardan öğrenmesi)
çok afedersiniz kıçlarını yıkamamaları sebebiyle oluşan vahim durumdur.

teşbihde hata olmazmış, ayaklı lağım gibiler yani..
Üstünde fazla kafa patlatmaya gerek yok. Fikrin çıkış noktası tamamen trollüktür, ya da ne dediğini bilmezliktir.

görsel
Dogru mu? Hemen bakalim.
Universitedeki 4 atesit arkadasim: gayet temizdiler. Biri gunde 3 kez dus aliyormus onun yalancisiyim.
Is hayatinda tanistigim birkac tanesi: felaket titizdiler.

Ic camasirlarina bakmadim ve sormadim ama kicini yikamasinin dini inanclardan ziyade temizlik aliskanligi ile ilgili oldugunu dusunursek, iddia coker.
temizlik imanin yarisidir. imani olmayan kiside temizlik ne gezer.
Müslüman olan insanda da pekala olabilen bir durumdur. Bireye bakarak geneli yargılamak en büyük suçtur.
Affedilmez bu. Heriflere bok kokuyosun de bide af dile.

O degilde inanclari bok gibidir. Orasina katilirim.
Ya osuranlar da ateist ise denen durumdur.
gusul bilmezler ...ne kadar da aklansa paklansa da gusulsuz insan manen kokacaktır...
öyleymiş diyenlerin çoğalmaya başlaması da ilginçtir.
Genelleme yapmak yanlıştır.
(bkz: çok afedersin yarak)
Not : Müslümanım.
Kötü kokmanın kişinin özensizliği ile ilgili değil de inancı yada inançsızlığı ile alakalı olduğunu (...) anladınız sanırım.
Şimdi ateist gelip çorap kokusu dese feci imalar yapmış olur ama o da yanlış olur kanısındayım.
bir müsloandaval sıçmığı, nasıl bir pislikseniz artık temizliği din zorunlu kılmak zorunda kalmış. yoktur böyle bir şey, ağza burna su verince bunlar kendini yıkanmış sanıyor galiba, diğeri bunu yapmıyor diyen aşağılıyorlar.
temizlik imandandır.
saçma genellemedir, misal ben müslümanım ateist bir arkadaşımın yanına gideceğim evet ateist dostumun yanına vardığımda adam mis gibi kokarken şahsım ter kokusundan geçilmiyordu...

not:yaşanmış olaydır...
"çok afedersin ama neden gidip bir ateisti kokladın"

sorusunu beraberinde getiren önermedir.
ortamda rahatsız eden gerçektir. evet.
Başlığa girmeden anlaşılıyor oytunkaran olduğu.
ateistlikle bir alakası yok. ona bakarsanız müslümanım diye geçinen araplar pislik içinde anlatamam size yani mideniz kaldırmaz.