bugün

Çocukken yaşanılan korkulardır.
Karanlık korkusu, mezarlık korkusu, koca dudaklı yaşlı teyze korkusu gibi.*
Mezarlık korkusu.
(bkz: Öcü)
Katil bebek Charlie' dir. Benim hiç bebeğim olmadı onun yüzünden.
tarlaya ya da bugday,ekmek odalarina yapilan korkuluk(mevlud amcanın esi olmustu,ben o adam karisini oraya asmis oldurmus sanirdim) adi ustunde korkuluk.
Klozetten yılan çıkıp götümüzü ısırması.
derin su, hala da derin su,

Kabuslarim sagolsun.
Ben bizim balkindaki su deposundan korkardım gerçi korkmak denipemez hep rüyamda beni kovalardı.
savaş uçağı sesi.
yükseklik korkusu(halen var amk).
çişe gidemediğimiz anlardır. ah o karanlık taraf yok mu sanki darth vader çıkıp çekecek seni içeri gitsene oğlum tuvalete yap denilesi durumlar olarak da açıklayabiliriz.
yatak korkusu, evet. uyurken bacaklarımı hep kendime doğru çekerdim. daha sonra alışkanlık haline geldi. bu alışkanlığımı ancak ergenlik çağına girince bırakabildim.

hep o sezercik'in üvey annesini korkutmak için yatağa koyduğu yaratık yüzünden.
Dolaptaki temiz kıyafetlerin üzerinde minik minik cüceler yaşar.ve sen her dolaptan elbise aldiğinda cüceler buna sinirlenir ve gece yatağına gelip seni ısırırlar.

Küçükken çıplak gezmeme neden olan bu korkunç bilgiden ötürü abime şükran borçluyum.
Teletabilerde bir aslan vardı ondan çok korkardım hatırladım duygulandım şimdi.
Cin. Hala korkuyorum.
Arkamdan birisi geliyormuş hissiyatı

Veya

Acayip canlıların sırtıma çıktığını zannetmek.

Ne koşardım lan*
gece mutfaktan çıkarken ışığı kapattıktan sonra koşarak odaya geçmek.
Hiç unutmam bir bayramda hep beraber.oturmuşuz bütün akrabalar, muhabbet döndü dolaştı doğan çocuklar için Kurban kesmeye geldi. Ben beş altı yaşlarında ancak varım, çocuk aklımla anladım ki annemle babam içimizden birini kurban diye kesecek. Korkudan ağlamaya başladım ve neolduğunu sorduklarında söylediğim tek şey " anne nolur beni kesmeyin"di. Hal bu olunca bana takılmak için "o zaman kardeşini keselim" cevabını verdiler. Kıyamadım kardeşime bu sefer de "onu kesmeyin beni kesin" diye hönkürmeye başladım. Duygulandım şimdi sözlük.
karanlık korkusu. gerçi hala atlatabilmiş değilim ama.
Ayağı yorganın altından çıkarınca birinin yakalayacak gibi olması hissiyatı.
Yan komşumuz olan dedenin tipinden korkardım adam o kadar anlayışlıydı ki misafirliğe geldiğinde eşarp takardı swh

ismini unuttuğum ama sevdiğim dede; gerçekten çok özür diliyorum , affet çocuktum o zamanlar *
kapalı yerde kalma korkusu.
-gerçi o hala var.
Davulcudur. Hala içimi bir fena edendir. Bu yaşımda bile sahur vakitlerinde gerilmeme, huzursuzlanmama ve kalbimde tuhaf kıpraşımlar hissetmeme neden olur.
Arılar.
Küçükken bi arı sürüsü kovalamıştı beni 3 4 yerimden de sokmuşlardı. Arı görünce bile kitleniyorum resmen travma oldu.
biraz da salıncağı başkası kapacak korkusuydu bizimkisi...