bugün

- olm benim dayım mitte çalışıyomuş lan! hani simitçiydi ya, değilmiş işte.. görev icabıymış o!
+ benim kuzen pilot la! kendi uçağı varmış.. hem dirseğini de yalayabiliyormuş, bunu yapamayanı pilot yapmıyolarmış zati..
/ o da bir şey mi lan, dayım çıkarmadan 5 diyodu geçen telefonda birine.. artık neyi kastettiyse! (arkadas grubunun serseri uyesi bu)

yukarda da izlediğiniz üzre var böyle bir şey. üstelik çok yaygın.. çocukların birbirlerine psikolojik olarak üstünlük sağlama çabasının ürünüdür bu durum. zira arkadaşlarından biri bir şey dediyse asla altta kalmazlar (doğaları böyle), her daim daha iyi, daha efsanevi bi akrabaları vardır stoklarında. yoksa da yaratırlar.. sorun teşkil etmez.

yıllarca en yakın arkadaşımın babasının gizli görevler yaptığını, evlerinde tonla silah olduğunu sanıyordum lan. 16 yaşındaykene, daha fazla dayanamayıp açıkladı gerçekleri.. içi rahat etmemişmiş. yalanını sktiim!

bir diğeri, tüm arkadaş grubumuzu candan erçetin'in yeğeni olduğuna inandırdıydı. sözde, kimse görmesin diye, geceleri gizli gizli ziyaretlerine felam geliyormuş.. hiç şüphelenmemiştik lan! valla bak.. aceba? sorusu bile takılmadıydı kafamıza. o derece güven varmış demek ki.. şimdilerde birbirimize götümüzü dönmüyoruz amına koyyim, bir şey olur diye. zaman her şeyi değiştiriyor işte anam.. kalmıyor hiçbir şey eskisi gibi..
(bkz: oglunun adini mafya koyup mafya babasi olan adam)

nitekim herkesin ya amcasi ya dayisi mafyadir. ikisi birden mafyaysa tadindan yenilmez.
sınıfta dayak yiyen, sokakta dayak yiyen, sürekli mızıkçılığa maruz kalan çocuğun çaresiz çırpınışıdır. hayallerimize inanıyorduk ya çocukken; efsane akraba sayesinde az güven gelmedi bünyeye.
Genellikle ilkokulda erkek çocukları derdi birbirine böyle şeyleri. Benim babam polis senin babanı döver falan.
ilkokulda arkadaşımın hayvanat bahçem var diye milleti kandırmasından sonra bu tür şeyler bana garip gelmiyor.
Çocukluğun unutulmazlarındandır. Benim sülale , sülale değil adeta bir marvel timiydi gözümde.