bugün

Soyunun devamnı isteyen, belki de biyolojik saati gelmiş eştir.

Şimdi ben bu eşlerden erkek kısmısı oluyorum. 5 yıllık evliliğmizde, çocuk muhabbeti hiç olmadı. Hatta birkaç gebelik ihtimali durumunda ortalığı birbirine kattı. Sanki dünyasını başına yıkmışım, babasını vurup anasını denize atmışım gibi davrandı. Beni de gebelik ve çocuk fikrinden inanılmaz soğuttu haliyle bu tavırlar. Ben de alıştırdım kendimi bu duruma. Varsın bizim de çocuğumuz olmasın dedim. Küçük yeğenimle ve eş dost çocuklarıyla idare ederim dedim.

Yalan konuşmayayım şimdi ama bu fikir aslında benim de hoşuma gidiyordu. Çünkü gayet rahat, ipimle kuşağım bir hayatım vardı. Ve ben bu rahatın bozulmasını pek istemiyordum. Ta ki geçtiğimiz günlere kadar;

Ancak, son birkaç gündür inanılmaz bir çocuk baskısı başladı. Ama ben çok istiyorum nolurculuk,yaşım geçiyor bakçılık, sana baba diyen ikimizin ürünü birşey olsa ne güzel olurculuk akımları içinde kaldım. Dedim sen böyleyken böyle yapıyordun ne değişti? Cevap olarak yıll rımızın klasiği "aşkolsun"u yedim, oturdum aşağı.

Ne yapacağımı bilemez oldum. Kararsızım. Hayır, kolay bir karar da değil ki bu...

Özet: ronaldinho beşiktaş'ta.
(bkz: Çocuk isteyen sevgili) den Çok daha mantıklı olan kişidir. tabiki isteyebilir en doğal hakkı Çocuk sahibi olmak.
(bkz: eş isteyen çocuk)
normal eştir. evlilik çocuk içindir bir nevi. yuvanızda çocuk cıvıltısı olmayacaksa sıkıcı olmaz mı herşey...
bir kadın anne olmak istemiyorsa onun kadınsılığında bir sorun vardır bu da nettir yani...
(bkz: ibretlik paylaşım)
çocuk yerine kedi, köpek filan isteseydi daha kötü olurdu.
patlamayan sakız istemenin türevidir. zira, istemekle olsa, dedem başbakan olur, akabinde, şiwan la konuşur, karşılıklı megri yi söyler ve ağlaşırdı.

(bkz: şu an ağlıyorum biliyor musun sözlük)
insanın hayatında büyük değişiklere sebep olacak bir durum, iyi veya kötü. ama insan iyi yönünden düşünüyor önce:

aileler çocuklarıyla mutlu bir şekilde gezekerken içinde oluşan duygu. ne kadar da mutlulular, ne güzel.

takıma artık yeni bir oyuncu katılıyor, tüm gözler onda. o tek çünkü; yaşamana bir sebep. senden bir parça, senin devamın. o hayatını paylaştığının en güzel hediyesi.

sıra kötülerde; çocuk doğmazdan önce oluşacak psikolojik baskı. "ben iyi bir ebeveyn olabilecekmiyim?" gibi düşünceler.

doğumdan önce oluşacak sancılar, aşermesi; doğumdan sonra uykusuz geceler!
ve maddiyat. *
bilindik şeyler genelde kötü olanlar. herkesin genel sorunu. eğer maddi yönden sorununuz yoksa ve eşinizle olan bağ çok iyiyse!, çocuk sahibi olmak hayatın en güzel duygusu olsa gerek.

neyse artık sonuca ulaşma zamanı;
özetle demek istediğim şu ki; bence çocuk yapmayın! bir evlilik mottosu olarak: "hayat müşterek." yeni bir kişinin hayatına siz yön vereceksiniz. onun hayatının temeli sizin elinizde. bir hayatı zehir etmek işin içinde olduğu sürece tüm iyilikler bir hiç oluyor. hayat hayırlısını kabul etmiyor. keşke böyle olmasaydı dememek için, şansa bırakmamak için...