bugün

venüs gezegeninin halk dilinde bilinen ismidir.
yalnızlık anlarında huzur veren gözlerinizi kapatıp dinlediğinizde ise acı veren teoman şarkısı. iyiki varsın teo.
böyle şeylere yabancı olan benin, sadece şefkatle baktığı, kendisine benzettiği için yakınlık duyduğu ama başka türlü bir ihtimali hiç düşünmediği bir ufak, duygulu insandan hediye olarak aldığı, onu da istemeden hayal kırıklığına uğrattığı güzel şarkı. bir insanın bunu dinlerken beni düşündüğünü bilmek hoşuma gitti ama onu tanıdığım, nasıl şeyler hissettiğini bildiğim için daha da bi üzüldüm. uzun zaman geçti, nedensiz dinlerken aklıma hep bunu söylediği an gelir. çok mutludur umarım.
Ahh be teo sen insana neler yapıyorsun böyle.
Klibi izlenerek dinlenmesi tavsiye edilmeyen şarkı.
Saatlerce sıkılmadan dinlenebilecek şarkılar listemde zirveleri oynayan bir Teoman parçasıdır.
Bugün dinleyip Soma' da ölen şehitlerimiz için ağladığım şarkı.. Henüz gencecik bedenler, hiç güneşte yanmadan, aşkı tadamadan, onu saramadan.. Şimdi ölmek istemezken.. Taze meyve tatları diye bir olgu var ölüler için, yaşarken kıymeti anlaşılamayan..'Hadi al götür beni, hala benimmişler gibi, evime yurduma..'
Teoman'ın çok güzel bir şarkısının ismidir.
aşkı tatmadan , hiç güneşte yanmadan , deniz görmeden ölenlere yazılmış şarkıdır.
bir umudum sende çoban yıldızı
http://www.youtube.com/watch?v=UmrnWfdP3mU
Ah teoman.
insana yönunu gosteren guzel yildiz.
aslında yıldız değildir bildiğiniz ; (bkz: venüs)'tür .
Teomanin seslendirdiği yine efsane parçalardan biri.
yakutlarda demir kazık, uygurlarda altın kazık olarak adlandırılır. dünya'ya göre hiç yer değiştirmez. aynı zamanda göğün göbeği de denir.
Teoman'ın yüksek dozda dram yüklü harikulade bir şarkısıdır. Şarkıda teoman'ın nefes alışları duyguları yansıtacak biçimde değişir. Ardından buğulu sesi nefes alışlarına eşlik etmeye başlar. Sonra arkadan enstrümanların muhteşem kombinasyonu eşlik etmeye başlar ve somut dünyaya göre 4 dakikalık ama hayal dünyasında saatler süren bir yolculuğa çıkarır insanı.
çok güzel bir teoman şarkısı.
Sevişmek filan, belki seks.

Fenasın teo...
teomanın muazzam şarkısı.
şarkının orijinali Danser Encore'dur ve bence daha güzeldir.
eurovision şarkı yarışması'na ilk kez katılacağımız 1975 senesinde,trt timur selçuk'u görevlendirir sinyal müziği için.
o da öğrencilerine birer makam ve birer türk ritmi verir. Ortaya bir müzik ürünü koymalarını ister.
melih kibar'a düsen hicaz-ı hümayun makamı ve 5/8'lik ritimdir.
kibar, o aksam eve gidince bir çırpıda bu besteyi yapar. ertesi gün ders sonunda timur selçuk, ''ev ödevine baslayan var mı'' diye sorar.
melih kibar besteyi dün bitirdiğini söyler ve dinletir.
timur selçuk "tamam çocuklar, sinyal müziği bitmitir" der.
selçuk, orkestra için eseri aranje eder; kibar ise bu halini ilk defa televizyondan dinler.

işte 40 senedir dinlediğimiz eurovision sinyalimizi en sonunda bu gecede diğer avrupa ülkeleri de dinlemiş olurlar.

bir melih kibar bestesidir.
Fransızca aslının dinlenmesini şiddetle tavsiye ediyorum.
"Şimdi ölmek istemem" cümlesiyle insanı yüreğinden vuran ve klibiyle tam bir uyum sağlayan teoman şarkısı. Uyarlama ancak sözler melodinin üzerine ancak bu kadar oturabilirdi.
Yüzme bilmeden daha
deniz görmeden,
Hiç güneşte yanmadan..
Şimdi ölmek istemem bir kalbi sarmadan.

https://youtu.be/BaRLonlJDOI
cok guzel bir teoman sarkisi. Bazen acmaya kiyamam.