bugün

entry'ler (626)

feridun düzağaç ın en güzel şarkısı

ismi gibi beni her seferinde yakan alev alev 'Dir bana göre.

ben bu yazıyı kendime yazdım

Aptalın tekisin, ve daha kötüsü bunun farkındasın.

ben bu yazıyı sana yazdım

isteyerek elde edilmedigini, mucadele edilse de elde edilmedigini ogrettin. Beklense de, beklenmese de olmadigini ogrettin, tesekkurler.

ulu şeyler

ilginç entrylerin derlenip oluşturulması gereken site.

hayat kaçık bir uykudur

"Kimse sevmez,
Uykum kaçar
Üstümü örten annem değil
Üzgünüm başkan ben olamam evcil"

metal dinleyen erkek

Muzigin enstrumantal kismina onem verir, detaycidir, zevklidir. Oyle 2 cumleyi surekli tekrarlayan arkadaki synthesizer sesiyle mest olmaz. (bkz: kendimden biliyorum)

o kadar yakışıklı olmak ki kızların hipnoz olması

Mantiksal olarak dusunuldugunde yakisiklilik degil cirkinlik hipnoz eder gibi. Bu kaniya felsefe calistiktan sonra vardim bu arada. Simdi basligin sahibi dusunsun...

bir zamana damga vurmuş unutulan şarkıcılar

mirkelam rober hatemo -yazista yanlislik olabilir- irem -hayalet sevgilim'i soyleyen-

siks pek

Lisenin ilk yilinda duydugumda meyve suyu markasi sanmistim. Ne alakaysa olm. Evet erkegim.
Edit: (bkz: sixpack)

arabayla otobüsün önünü kesip kız sevgiliyi almak

(bkz: kesin yaşanmıştır bu)

5 yıl önceki bana diyeceklerim

6-7 ay sonra hayatına girecek kimseyi umursama yıllarına mâl olacak.

bu yazıyı öylesine yazdım

sözlük, bu ortamı, bu başlıkları boş vakitlerimi özlemişim, seni özlemişim. (Bkz: ben bu yazıyı ulusözlüğe yazdım)

herkes sevdiği halde sevilmeyen şeyler

(bkz: pink floyd) vurmayin gidiyorum tamam tamam..

hayallere veda edilen an

Bugün aksam uzeri yasadigim durumdur. Kendi kendime dusunurken bir anda artik kurulan hayallerin sadece benim kafamda kaldigi, gerceklesmedigini fark ettim. Ben kendi dunyamda bir seyler planliyordum ve bunlar gercekle ortusmuyordu. Hem de her seferinde... Galiba o an, hayallere veda ettigim animdi, ama belki de birkac saniye sonra yeniden hayallere donecegim kim bilir?

evleneceğin kişiye bir mesaj bırak

"Tut elimi aç gözümü üzme, üzme."

cumartesi günü çalışan sözlük yazarları

(bkz: pazar günü çalışan sözlük yazarları) ndan daha iyi durumda olan yazarlardır.

yağmurlu havalar

En sevdigim hava durumu. Yagmur damlalarinin sesi, o suzulen hafif ama rahatsiz etmeyen isik.. Ne zaman yagmur yagsa icimden orhan veli'nin boyle havalar siiri aklima gelir misal.
"Beni bu guzel havalar mahvetti

Boyle havada asik oldum"

fortçuya ses çıkartmayan kadın

Rahatsızlığını toplum baskısı yüzünden belli etmemiş kadindir. Belki de 'edememiş'..

keşke şimdi mesaj atsa

Bir dilek, umut çeşididir. Beklemekten yorulmuş bir cümledir. Bu cümlenin ardından, genelde mesaj beklemek bırakılır, mesaj atılır. Bu sefer cevap beklenmeye başlar. Cevap gelmezse veya tatmin edici değilse pişman olunur, bir daha yapmamaya karar kılınır. Ama yapılır.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

(bkz: redd öperler)