bugün

hayatın ne kadar acımasız olduğunun kanıtıdır. siz onu belkide herkesten her şeyden daha çok sevebilir, onun için her şeyi yapabilirsiniz. ama sizde kendinizi onun yerine koyunca neden size bakmadığını anlarsınız tip yok ulan. peki bu benim suçum mudur? sürekli birileri dalga geçer tipe bak hıamına falan, bozuntuya vermemek için gülüp geçersin ama bir süre sonrada canına tak ediyor be.

insan delirecek gibi oluyor, acaba bana bakınca tiksiniyor mudur? acaba onu varlığımla rahatsız ediyor muyum soruları aklında dolanıp durur.

sürekli aynaya bakarsınız.. kendinize haksızlık ettiğinizi söylersiniz allah beni böyle yaratmış vardır bir bildiği elbet der olumlu düşünürsünüz, ama nereye kadar abi.. çoçuğun saçları şekil şükül, teni beyaz, gözler renkli, boy uzun, para da var iyi giyiniyor bütün kızlar oltada adam benim hayatım boyunca kendisiyle 2 çift laf konuşmak tek arzum olan kadınla çıkıyor, onu aldatıyor ve ayrılıyor sikeyim böyle işi ya. popi olma çabasıyla yaşayan kendini kabullenmekten aciz bir varlık ama adam mutlu bu halinden.. her neyse fazla uzatmayayım. demek istediğim şey artık alttan alacak gücüm kalmadı sikeyim kültürünü zekasını mantığını keşke hiç birisi olmasaydı da biraz tipim olsaydı, tipi olmayana insan muamelesi yapılmıyor arkadaş!
(bkz: platonik aşk).
zat-ı şahanemin içinde bulunduğu durum. sürekli güzel hatunlara gözüm takılıyor. sonra karanlıkta ayna görevi gören metronun camında yüzüme bakıp ''şu sıfata böyle bir kız gelir mi lan?'' diye düşündükten sonra başka düşlere dalıyorum.
güzel kızların yanında olanları görünce pekte tipin önemli olmadığını görüyoruz. olabilir yani, uzak bir ihtimal değildir.
dış görünüş bir yere kadardır. önemli olan sevgi, saygıdır. (esra erol programı açıklamaları gibi olsa da öyledir.)
kesinlikle sorun değildir. tipten ziyade özgüvenle alakalıdır çünkü bu işler. kendine güven biraz gör bak sonra nasıl düzeliyor her şey.
saçma sapan kişilikte bir kız söz konusu değilse, olacağı da varsa olur be kardeş.
Zorluklara, imkansızlıklara göğüs gerebilmek anlamına gelir.
Hadsizliktir.
aynı zamanda duygularına karşılık da bulamamaktır. ilkokulda, ortaokulda,lisede sık sık yaşadığım hadise. neyse ki sonradan tipimiz düzelince şeytanın bacağını kırdık.
bildiğin çirkinim ama güzel bi sevgilim var. her şey tip olmuyo ağızda önemli.
Çirkin olduğu halde güzelliğe önem veren insan söylevi.
acunun bile adriana limayı götürdüğü bu dünyada birer şansımızın olduğunu gösterir.
Acun yapmissa neden olmasin hersey tip degil ne olmus yani bende kendimi teselli edebilirim.
sen çirkinsin o ise güzel.
gerçekçi olursak, senin onu arzulaman ne kadar doğalsa onun seni arzulamaması da o kadar.
ve bu onun suçu değil
fakat bu senin suçun da değil.
bu şekilde düşünürsen işin içinden çıkamazsın dostum. bu bir paradoks.

aha şu şekilde düşüneceksin: görsel
Nasip meselesi der gecerim. insanin ici onemli serefsiz itin teki olduktan snra tipin olsa ne yazar kimse dort dortluk deil.
(bkz: allah çirkin bahtı versin)
böylece mutlu sonla bitebilir..
kendinizle ilgili önyargıları yıkıcaksınız.ben tipsizim bana bakmaz vs. bunları unutun. ünlülere bi bakın tipsiz bi hobit sıçmığıyken nasıl bu kadar hayranlık uyandırabiliyor baziları. karizmayla. karizmanızı da siz yaratıcaksınız. bu kızların (aslında bütün insanların) doğasında şu var. herzaman sahip olamayacağı şeyleri isterler. eğer bişeye kolayca sahip olabileceklerini hissederlerse soğurlar.o yüzden bi kızla çıkmaya dünden razıymış gibi davranmayın. iplemiyomuş gibi davranın ağırdan satın kendinizi. kızlar fiziksel görüntünüzden etkilenmez. ama size yazılanlar oldu di mi? önemi yok, bunu takmayın. sizi beğenip yazılan kızla olan ilişkiniz her an bitebilir, kor size. onun sizin ruhunuzu, fikirlerinizi beğenmesi gerekiyor. ve dahası, kız sizi beğenmediyse, bu da önemli değil. sizin fikirlerinizle kendinizi ona beğendirmeniz mümkündür hep. Berlin duvarına aşık olanı var kızlarín duvar ya dahası varmı?
(bkz: hadi insallah) dişilik, güzellik değil kişilik önemlidir. Bu yüzden güzel kızlar çirkin erkeklerle, çirkin olmasa bile güzel olmayan kızlar yakışıklı erkeklerle çıkar.
Bana güzeller güzeli çingene kızı esmeralda'ya aşık olan çirkinler çirkini deliler papası quasimodo'yu anımsatan durum. Sonunda kız kimselere yar olmuyor sevgili şekercim. O yüzden üzmeyin kendinizi 15 sene sonra o kızda yer çekimine yenik düşecek ne güzellerle çıkacak belki ama en sonunda yalnız ölecek tüm çirkinler gibi. Ama eğer gerçekten aşıksan kavuşmasanda dünyanın en güzel duygusuyla beraber yaşarsın. Ki bence bu daha hoş.