bugün

Çeşitli umutlarla alınmış çift kişilik yatakta döne döne uyuyan insandır. Durumu tartışmaya açıktır.
çift kişilik yatak alacak kadar parası olan görmemiş tek kişi.
çift olup tek kişilik yatakta yatan insanlardan daha zengin insandır.
elanor için çok mu masraf yaptım diye düşünen insandır.
öğrenci hayatında sevgilisiyle rahat yatmak için çift kişilik yatak alıp 1 ay sonra ayrılıp kocaman yatakta ele mahkum kalmak.
tek kişilik yatakta düşebilitesi yüksek olan insan.
Tek kisilik yatak aliskanligindan dolayi uzun sure yatagin bir bolumunu kullanacak insandir.
Uyurken sürekli rüyasında döne döne yere düşen insanların bulduğu pratik çözümdür. (bkz : ben )
en azından sıcak yastık problemini yaşamayacaktır.
zengin mi yoksa yalnız mı belli olmayan insandır.
Belki yanıma yatacak birisini bulurum diyerekten ya da düzenli ilişkiden yakınlarda terkedilmiş kişidir. Başka acıklaması yok sanırım.
Yastığı bacak arasına almak eylemiyle elini yatağın üstüne kocaman atarak. Yüzüstü yatma biçimidir. Ayrıca büyük hayalleri olan ama sadece hayallerinde yaşayan insandır.
hafta sonları mala vuran insandır.
Bence bu adam yalnız veya zengin değil rahatına çok ama çok düşkün.
adi cift kisilik yatak diye illa iki kisi mi yatilmasi gerekiyor? rahatina duskundur kisi. benimdir. evet yalniziz ama bu kadar da yuzumuze vurulmaz...
öğrenci evinde kalması kuvvetle muhtemel insandır.
vitruvius adamı şeklini alarak çıplak yatabilir.

http://www.google.com.tr/...sp=23&ved=1t:429,i:72
çift kişilik yatakta yalnız yatan insandan daha şanssız insandır. zira insan her gün biriyle uyumak zorunda olmamakla birlikte istisnai bir biçimde yalnız yatıyor olabilir. yalnız insan değildir.
aslında yatakta bır kısı daha vardır ama kişimi yalnızdır .
tek kişilik yatakta yatan yalnız insandan çok iyi durumdadır.
hatta çift kişilik yatakta yatan yalnız insan oldu diye çift kişilik yatakta yalnız yattığını da söyleyemeyiz çünkü o çift kişilik yatakta yalnız yatan insan değil, çift kişilik yatakta yatan yalnız insandır.

zaten
"insanlar her yerde böyle. yaldızlı karyolalarda çift yatanlar bile tek." *
Yazın yazlıkta yaşadığım dandik duygu. insanı bomboş hissettiren, yalnızlıktan öte terkedilmiş gibi. Çok kilolu olmamama rağmen anneannemin beni aşağladığını düşündüğüm durum.
gripin'in "beş" adlı şarkısını dinlerken, "çift kişilik yatak benim neyime?" sözüyle ezilip büzülecek insandır.
bir zaman sonra, kanepede yatmaya başlayacak olan, aslında iki kişinin tek kişiye dönüşme sürecinin başlangıcıdır.
keyif insanıdır. memleketime gittiğimde benim de yaşadığım lezzeti tadan kişidir.

yayacaksın bacakları böyle oohh...
zenginlikle alakası olmayıp, bazasını otuz liraya kelepirciden, yatağını mezun olmuş bi abiden bi sigara parasına alan öğrencidir. yatağa atacağı onlarca kızın hayalini kurarak değil, tamamen rahatına düşkün olduğu için almıştır muhtemelen. zira tek kişilik yatak bir kızla beraber olmak için daha işlevsel ve işi çok daha kolaylaştırandır.