bugün

çayın nasıl içildiğini bilmeyen kişi haykırışı.
çay içeceğine saydıran, çayı faydasız ve gereksiz olarak gören, çayın tadını, manasını anlayamamış yazarın "Tülayy Noolursun Dönn" dizesindeki saçmalığa benzer haykırışı.
kulplu avrupai bardakları tercih etmeyen zihniyettir, hımmmm.

http://www.rizeliler.org.tr/?px=1.3.1.347
(bkz: çayı çaybar dağında içen maceracı zihniyet)
çayın soğuyan bir içecek olduğunu kavrayamayan ilerici zihniyetin düşüncesidir.
her şeyin bir usulü bir adabı olduğunu bilmeyen genç haykırışı.
starbuks da kahve içip 100 tl domaldıktan sonra mutlu olan tipin hönkürüşüdür.
büyük yanlış yapan zihniyettir. doğrusu rakı bardağında içmektir.
(bkz: nerede o eski troller)
2 bardak çay = 1 fincan çay
2 geri = 1 ileri

demekki neymiş, efsaneler ölmez. **
"bira bardağında mı içseydi" diye karşılık göreceği durumdur.
çayın avrupa usulü bir içecek olmadığından ve kendine has ritüelleri olduğundan olabilir mesela.
yanlıştır kaçkar dağında içmelidir. (bkz: çaybar dağı)
ağzının tadını bilen zihniyettir efenim. çayı sıcak içmeyi seviyordur .bide bizim oralarda adettir çayı ince belli bardakta içmek.
türkün kültürüne vurulmaya çalışan kartondan baltanın dağılmasıdır .

ne idüğü belli olmayan kültürsüz düşüncenin benim kültürüm yok sizinde olmasın politikası daha doğrusu benin gelmişim yok geleceğim yok sizinde olmasın düşüncesi .

tabanında ise haset çekememezlik kıskançlık kincilik yatar buda geçmişe dayanır taa kurtuluş savaşına çanakkale savaşına dayanır bu savaşlarda kaybedenlerin aciz geri dönüşleridir bu tip kültür baltalamaları .

endişelenecek bir şey yok her zamanki halleri onların çay bardakları bile yok sebebi bu .

ince belliye devaaaaaam *
Turk cayi nasil icilir, Katharine Branning. Bizim anlayamadigimizi boyle anlatmis diyelim:)
http://www.youtube.com/watch?v=Y_v3dPUwpEI&feature=related
Birde aylardir masaustumde duran su resmi upload ettim görsel buyurun.

edit: cay boyle icilir.
çayı ince belli bardakta sıcak sıcak içen zevk ehli insanlardır. çayı bardaktan ayıran zihniyetin biraz daha ileri versiyonları sallamasını birde börtü böceklisini çıkardı. çay çaydır çayı bardakta içmeyen de şeydir susmalıdır.
Yok aslında çayı avrupa icadı kupa bardaklarla içenlerde bayağı geri kaldı şu sıralar. Ben artık çayı, gaz tenekesiyle içiyorum.
viski bardağında çay için kişi söylemidir .

kıroluk ve trollük arasında gidip gelen kişi tarafından zikredilmiş cümledir , zira adı çay bardağıdır yani bardağın yapılma amacı budur .

starbuck ' ta kahve verdikleri bardakla , burger 'da kola veriyorlar ve mado 'da köy kahvaltı sipariş ediyorsunuz tabakta jambon geliyor , ulan babaannem ve dedeme desem jambon küfretme it derler ...

velhasıl bu kadar şaşar ve beşerse bildiklerimiz , çay bardağı ile çay içenin bile yadırganması doğal bir hareketmiş gibi hal almaya başlar .

not : çay bardağı ile çok güzel rakıda içilir , eskiler çok iyi bilir içlendim amk .
ZiHNiYET TESti.

meyhane mukasSi görünür taşradan amma
çay ince belli bardakta içilir.
mataryalist kişi sıçmasıdır. zira çaydan keyif almayı değil, ne kadar çok çay içerim hesabı yapar.
komşudan bir çay bardağı zihniyet alıp mayalasa dahi tutmayacak olan zihniyet modeli.
çayı çay bardağından içmekle çok ayıp eden kişidir efendim!!!
halbuki çay kulplu bardakta içilir!!!

(bkz: ironi yaptım yer misin)
her zaman derim şu çayı ağzınızla için diye, bak yine saçmalamış biri.
Cam bardakta içilmeden tadı çıkmaz mis gibi çayın.