bugün

çay bitince ince belli bardağın üstüne, "içmiycem" anlamında konulabilitesi* olan kaşıkçık.
eskiden *ford marka arabaların kapılarını açabilen hödö
(bkz: bu da böyle bir anımdır)
çayı şekersiz içenlerin kullanmadıkları küçük kaşık.
çayın içinde bekletip yandaki kişinin koluna yapıştırıp uyuzluk yapmaya yarayan alet.*
(bkz: bir anten olarak çay kaşığı)
yemek tariflerinde baharatlar için kullanılan ölçek.
ayakkabı boyacısı olarak hayatını sürdüren kişilerin taş veya benzeri sert madde ile, oval olan baş kısmını düzleştirerek kullandığı boya aparatı. boyacının olmazsa olmazı.
(#643814)
nedense bulaşık meraklısı arkadaşların her bardağa bir tane atıp sonra da akşama "abi bulaşıkları sen yıka" diyerek kendileriyle çelişmelerini sembolleyen güzelim materyal
evdeki yaramaz cocuklarin kucuk kagit parcaciklarini koyup mancinik niyetine oynadiklari seker karistirma aletidir. bu kasiklarin bir zamanlar deliklisi de vardi, insani sinir eden bi kasik cesidiydi.
göz oyma aparatı.
(bkz: bebek tecavüzcüsünün gözünün oyulması)
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=FuCg51SuVq4
--spoiler--
ayakkabi boyacilarinin bir aparati. agiz kismi duzlestirilen cay kasigi, kutu icerisinden boya almak icin kullanilirdi.
eskiden mablak da denilebilen ve adı üstünde olan karıştırıcı.
çay kaşığı yok bu çayı sikimlemi karıştırcam diye bir fıkrası vardır. yarar
(bkz: yaran fıkralar)
ilizyonistlerin bir dokunuşla kıvırıp büktüğü obje.
kendisini kullanarak, bir insana küfür edebileceğiniz alet. yeni öğrendiğim kadarıyla; bir kahvede vs. gibi yerde, çayı bitirdikten sonra, çay bardağının ağız kısmına paralel bir şekilde koymak 'kahveci ananı s.keyim' anlamına geliyormuş. trakyada mı böyle, yoksa her yerde mi bilmiyorum.

ekşi oy veren; kahveci olsan yapardım bu hareketi.
çayı şekersiz içenlerin gerek duymadığı nesne.
teee 2006 yılında başlığı açılmış kutsal şey.

(bkz: cay kasigi)
önce tanım...çay karıştırmak,dondurma yemek,puding yemek için kullanılan;envai çeşit baharatın kullanımı esnasında taşıyıcı bir alet...

Şimdi koçito çay kaşşığı deyipte geçme..Firmalar bu kuççük nesne yüzünde savaşıyor yeminlen...En fazla RPT(repeat yani yenileme siparişi) alan ürün olma özelliği taşır..sektörde Ar-Yıldız,Hisar,Jumbo çekişmesi had safhadadır.Ar-yıldız son yıllarda yaptığı yeni modellerlede yeniden eski havasını yakalama çabasında...Geçen bir modelini gördüm Antinyus yok böyle birşey...neyse reklam olmasın dediğimiz üzere sirkülasyonu çok yüksek olmakla beraber 18/10 18/8 18/0 ve direk 430 kaliteleri mevcuttur..Alacaksanızda 18/10 alın emi sağlık vede hijyen bakımından yavru kuş yoksa TV de reklamı donenlerin çinden geldiğinden felan bahsetmiyeyim şimdi ;)

Ali Abiiii herkese çay!!! Bendennnn;)
nutella yerken kullanılan kaşık.
eskimonun içine konulan kaşık.
yenmesi kolay olur, dondurma çubuğu işlevindedir.

eskimo yapması ise çok basittir. düz bir bardağa reçeli koyup sulandırırız, içine çay kaşığı koyarız.veririz buzluğa donana kadar... isteğe bağlı olarak içine reçelin tanesinden de atılır.

dondurma yedirmeyen anneden gizli yaz sıcağına karşı koyan küçük kesekagidi uydurmasyon dondurmasıdır...
(bkz: absinthe kaşığı)
Çay kaşığı ile tatlı kaşığı arası ayarında bi kaşığa yer yer ihtiyaç duyduğumuz anlarımız var diye düşünüyorum. Örnekse; ağzına kadar içine nevaleyi boca ettiğin, dudak payı bırakmadığın bazı kupalarda, oluyo bazen, ayrıca kupa var kupa var, içimlik nevalemize çay kaşığı ile müdahelede, ya çay kaşığımız kupada boğulma tehlikesi geçiriyo ki bu da tatlı kaşığının alternatif olması için bi yeterli bi neden, yada parmacıklarımızın sırf s.ktiriboktan bi karıştırma için uçları haşlanıyo. Tatlı kaşığı ile derde derman arayayım bari dediğimizde falan ise, boğulmayı hatırlayınız, o kaşık çok afedersin bi s.k gibi kupada görünüyo. Kupanın bitiminden itibaren sankit bi yelken direği varmış gibi görünüyo. (- Benzetmelere bak) Arkadaş! ben içeceğimi neyin içerken, 'ne lan öyle ancukta oynayan s.k gibi karıştırma sırasında görünmüş şeyi mi içecem' diyorum ki, böyle bi durumda bu benim bi içimlik içişimi olumsuz etkiler. Burdan kaşık dünyasına yön verenlere, şekil verenlere seslenmek istiyorum. (kaşığı eğip bükenler siz değil lan!) Bahsini ettiğim türden kaşık sürün piyasaya 96 parça almayan şerefsizdir. Olduğu kadar! (belki de böyle bi kaşık var da haberimiz yok)
içine iki yüz kadar pirinç tanesi alabilen ev eşyası.

evet evet, deneyin göreceksiniz.