bugün

çeşitli sebeplerden dolayı kalbin ritminin bozulması durumu.
sinirlenen annneye gelen şey;
-anne bu akşam arkadaşta kalcam,dışarı çıkcazda...
+ay sus bak carpıntım başladı.
-of.
eski sevgilini gördüğünde kalbinin düştüğü durum.
kalbin bir anda daha hızlı veya daha yavaş atması durumu.yorgunuluk,fazla çay kahve gibi bir çok sebebi vardır.ayrıca mimarlık öğrencisi yani deli yorulup devamlı kafein alan bir panikatak hastasına saatte bir üçbuçuk attırandır.
(bkz: taşikardi)
bir adet en tazesinden ask alınır,aşık olunan sahısla karsılasma durumunda kalp itinayla duvardan duvara carpılır,fakat dışarıya kıs vakti soba önünde kestiren kedi izlenimi verilmeye calısılır,ne hikmetse titreme gelir bu kediye.bu carpımın hayirli sonucu da bir an önce başı hafif yana yatırıp selam verilerek mümkün oldugunca uzaga kacmaktır.kacıs sonlandıgında etkin faktör safdışı bırakılmış olacaktır ve rahat rahat titrenebilecektir.*
yüksek kolestrolün bir sonucu olabilse de çok değişik sebeplerden de olabilir.
sağlıklı yetişkin bir insanda kalp atım hızı dinlenme sırasında dakikada 60-80 arasıdır.Ama 100 de normal sayılmaktadır.Efor sarfedildiğinde ise eforun çeşidine göre 100 ü geçer.Panik ataklı bir insanda kalp atım hızı genelde yüksek ve düzensizdir.
taşikardinin türkçesidir.
bradikardi, taşikardi veya atrioventriküler blok sonrası ortaya çıkabilen, kişinin kalp atışlarını hissetmesi durumudur.
panik atak hastalarının sıklıkla yaşadığı durum.
az önce ilk defa yaşadım. *
göğsün tam ortasında 2-3 saniyeliğine sanki hızlı bi davul çalınıyomuş gibi oldu. ve bir an etrafıma baktım noluyoz lan acaba ölüyo muyum diye. dur daha hiç sevişmedin ölemezsin dedim içimden. dağlara taşlara, neyse ki ölmedim de bu entryi girebiliyorum. vala bi an çok korktum ölürsem bi daha sözlük olmıcak diye. amin dinim.
eğer sebepsizse genelde panik ataktan kaynaklanan kalbin göğüs kafesine dar gelmesi durumudur.insanı rahatsız eder,akabinde hastaneye gidilir büyük ihtimal ekg çekilir genelde sonuç temiz çıkar ve huzurla eve dönülür.
kalbin, bir kelebek misali pır-pır etmesi şeklinde kendini gösterir. vicdanın esarete isyanıdır, bir yerde.

(bkz: kelebekler özgürdür)
göğüs kafesinin içinde bir kuş varmış da çıkmak için çırpınıyormuş gibi hissettiren şey.
(bkz: taşikardi)
insanı yoran, sıkan, yorgun düşürendir.
aşırı heyecanın sebep olabileceği durum.
aynı zamanda feci sinir yapar. içinizdeki ulan ben ne dertteyim bu amına koduğumun yıllanmış orospusu ne konuşuyor burda tepkisini dışa vurdurur. zaten hep içte kalanlardan olmaz mı bu tür şeyler... o zaman hep beraber söylemek lazımdır: gerçekten bu amına koduğumun yıllanmış orospusu/şerefsizi ne konuşuyor lan? biri lütfen sikerek öldürsün bu tür insanları. kaltak yaratık, lan öl sen öl orospuluk ruhunda senin. gebermezsin de sen. şerefsiz haysiyetsiz.

edit, sanelooo olan var maağ?
neden oldugunu anlamadığım durum. çok rahatsız edici.
(bkz: tranko buskas)
Kalp atışının ani yükselmesi sonucu oluşan durum.
sarsıntı ile eş değerde olabilecek terim.

ikisi de reel anlamda kullanıldığı gibi mecaz anlamda da kullanılabilir.
Aşk. ilk gördüğünüzde, nefesinizi kesen cinsinden.

(bkz: ilk görüşte aşk)
EN nefret ettiğim şey. Hele ki gece yatarken olursa sakinleşmek için döner durursunuz. Kalbiniz ağzınızda güm güm güm güm sırtınıza çarpar.
Çok sık başıma gelen bir şey.
Günde yaklaşık olarak, içerisindeki kahve miktarı 10-12 kupa kadarına tekabül edecek düzeyde kahve tüketen birisi olduğumdan tuhaf karşılamıyorum.