bugün

medyada boy gösteren çoğu şahısdan daha akıllı ve daha insancıl hayvan.
medya maymunu.
Bir aralar Bazı insanlara ne kadar gerizekalı olduğunu gösteren medya maymunu!!! Resman millete nasıl davranılcağını öğretti...
(bkz: maymunu maymun etmek)
kil oldum abi klibindeki maymun'a çok benzemektedir.
bir zamanlar star'da gösterilen taylan biraderler yapımı dizinin akıllı maymunu.
(bkz: star tv nin her sene çarli yayınlaması)
animal planet izlerken elin yabancısının türkiye demesiyle kulak kesilmem sonucu hakkındaki acı gerçeği öğrendiğim maymundur. türkiyeden alınıp doğal ortamına götürülmüştür, maymun parkı gibi bir platform hatta afrikadan amca oğlunu bile getirmişler. türkiye için bir kayıp olsa da çarli için büyük bir kazançtır bu.
sayesinde birçok insana para kazandıran en asil hayvanlardandı bu maymun. karşılığını istediği kadar muz yiyerek almış olmalı.
hala yaşıyormu dediğim bazı insanlardan bile akıllı maymun.
tanım: dizinin başrol oyuncusu maymunun ismidir.
hatta ta kendisidir.

aslı o dizidir. on numara bir dizidir. olağanüstü bir dizidir. harikulade bir dizidir.
mükemmel bir dizidir.
replikleri dillere pelesenk olan dizidir.

keşke yayınlansadır. yayınlansa da izlesektir.
(bkz: afakan)
(bkz: talat)
(bkz: nalan)
(bkz: sibelcan)
(bkz: nurican)
(bkz: ateş bey)
(bkz: recep albırt amca)
(bkz: charlie)
çarli ne lan?
Bir zamanların star tv aile dizisi 'çarli'. Bir adet maymun ve çekirdek aileden oluşan komedi dizisidir.Bu arada çarli kimdir sorusu akılda canlanmıştır kesin ona cevap olarakta dizideki maymun varya o çarlidir.
(bkz: charlie stone)
(bkz: çarliston)
charlie değil çarli olan dizidir.

tabi sözlükte entry gibi, frame gibi zottirik kelimeler havada uçuştuğu için insanlarda charlie algısı ortaya çıkmıştır.

önce fikir, sonra zikir diyelim.
televizyonların bomboş olduğu o berbat döneme ilaç gibi gelmiş sitcom. bu çarli milleti satranç, tavla, kızma birader gibi bilimum oyunda perişan eder ve sonra salak salak sırıtırdı. çok güzel diziydi. hele o serseri, palavracı dayı tipi ayrı bir renkti. dizinin babası rolündeki adam da çok iyi oturmuştu rolüne. hatta o adamı ben ilk bir banka reklamında postacı rolünde görmüştüm 'bak postacı geliyor selam veriyor' nidaları arasında kaş-göz oynatıp geziyordu. dizideki kıza aşıktım. hatta ismi 'sibel can'dı. çocukluk işte.

(bkz: hey gidi günler)
izlenecek başka bir şey yoktu o dönem... o yuzden reyting kaygısı olmadan, hür generaldi bu dizi.

(bkz: saçmalamakta sınır tanımamak)
(bkz: bili bili)
güzeller güzeli dizidir. afakan abi rolünde ilker aksum'un efsaneleştiği hatırladıkça güldüğüm birazda içimi burkan yapımdır.
ayrıca bide böyle bişi vardı çarli saçma sapan işler yapmıştır ama ev ahalisi hep bir ağızdan 'aaooooaoo çaaarlliiiii' gelde delirme.
dizideki afakan karakteriyle ilker aksumun evinde çöp konteynerini giysi dolapı olarak kullması ve konteynerin içine girerek saatler çorabının diğer tekini araması asla unutulmamalıdır.
ben tekrar izlemek istiyorum çarli'yi diyenler için link vermek isterdim ama yok.
google de arayıp görsellere bakınca ilginç şeyler çıkıyor.
çarlinin ilk getirilme hikayesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/1998/04/22/39511.asp
dizi yapımcılarının bali çekip işe giriştiklerini düşündüren maymundur. adına dizi bile yapıldı. şaka gibi bir şey. maaş olarak ne muz verdiklerini hatırlıyorum. vallahi normal kafayla yapılacak iş değil bu.