bugün

AKP’nin üniversitelerde uyguladığı baskıcı politikaların son hedefi Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğretim görevlisi Mukaddes Akdeniz oldu.

“Çanakkale savaşını melekler ve imamlar kazandı” diyen öğrencisine tepki gösterdiği için soruşturmaların hedefi olan öğretim görevlisi Mukaddes Akdeniz, yaşadıklarını yazdığı bir mektupla anlattı. Mukaddes Akdeniz’in anlattıkları AKP’nin nasıl bir akademi yaratmak istediğini de gözler önüne seriyor:

--spoiler--

iŞTE MEKTUBU

Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programında Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım. 30.12.2011 tarihinde Fen-Edebiyat Fakültesi, Kimya Bölümü “Yaşam Becerileri ve Sosyal Etkinlikleri” dersi öğrenci sunumlarını izlemekteydim. Merve ÇAVUŞ, “Çanakkale Savaşı”na ilişkin hazırladığı sunumunda savaşı kazanmamızın nedenini “imamların, evliyaların cübbeleriyle gelerek savaşı yürüttüğü” gerekçesine bağladı. Bunun üzerine sunumu bilimsel bulmadığımı ve buranın bir bilim yuvası olduğundan yola çıkarak; pirlerin, imamların ve meleklerin bilimsel bir açıklaması olmadığını, şayet savaşı bunlar yaptıysa, neden o kadar şehit verildiğini dile getirdim. Öğrencim Merve ÇAVUŞ’un not kaygısı ile verdiği dilekçe gerici güçlerce kullanıldı.

Rektörlük Hukuk Müşavirliği’nin 04.04.2012 tarihinde tarafıma iletilen yazısı ile “Devleti küçük düşürücü, milletin milli ve manevi değerlerini küçümseyen belli etnik grupları ön plana çıkartmaya çalışan, genel anlamda siyasi görüşlerimi öğrencilere empoze eder nitelikte söylemlerde bulunduğum (Devleti nasıl küçük düşürmüşüm, milletin milli ve manevi değerlerini nasıl küçümsemişim, belli etnik grupları nasıl ön plana çıkartmaya çalışmışım, doğrusu bilemiyorum. Kadın haklarını savunarak mı, her gün beş kadının öldürüldüğü bir duruma karşı gelerek mi? çocuk haklarını savunarak mı? Çocuk işçiliği, çocukların eğitim, barınma, sağlık politikalarını eleştirmek, haksızlıkları dile getirmek devleti küçük düşürmek olarak kabul edilemez.
--spoiler--

sizin din anlayışınız bu işte sayın cemaatçiler!
hoca inançsızca kazandık demiyor melekler pirler dervişler ellerine silah alıp gelip yardım etmedi diyor. madem böylesine bir ilahi yardım var sarışamışta 104.000+ askerimiz donarak şehid olduğunda, islam uğruna inancı uğruna savaştığında neden bu pirler dervişler melekler gelip yardım etmediler?

1914-1919 yılları arasında osmanlı ordusu fahrettin paşa kumandasında hicaz cephesinde işbirlikçi araplara ve ingilizlere karşı çok az miktarda yiyecek ve cephaneyle mücadele etmiş, mondros ateşkes antlaşmasına rağmen osmanlı kuvvetleri medineyi ve beytullah'ı(kabe) korumak amacıyla teslim olmamış en sonunda osmanlı askerleri açlıktan kırılarak kabe'yi kolsuz, bacaksız olarak ağlaya sızlaya tavaf ederek teslim etmek zorunda kalmışlardı. acaba allahın evi olarak nitelendirilen kabe'yi korurken neden melekler, cinler peygamberler gelip yardım etmedi de kutsal toprakları ingilizlere kaybettik?
melekler ve imamlar çanakale'lilermiş o zaman denilesi iddia. osmanlı toplam 8 cephede savaştı kazandığı tek cephe çanakale, diğer 7 cephede hüsrana uğruyor. bu melek ve imamlarda hemşericilik yapmışlar demek ama çok ayıp etmişler.

kazanılan savaş büyük bir zafer, olayı böyle meleklere ve imamlara indirgeyerek, aslında orada savaşıp canını ortaya koyan insanlara büyük bir haksızlık yapılıyor bence. yapmayın; sırf olayı ilahi bir olguymuş gibi göstereceğiz diye o insanlara haksızlık etmeyin.
(bkz: i love mazlum)
hala bu yalanı bütün benliğiyle sahiplenen manyaklar var ben asıl buna şaşırıyorum.
Siz orada can veren askerleri yok sayıp melekler savaştı diyorsanız ben de melekleri yok sayar o savaşı kuantum kazandı derim.
kıbrıs çıkartmasını da şeyhler yaptı amk zaten.
imamların okuma skilleri ve meleklerin dolunay +9 kılıçlarıyla kazandığı söylenen savaş.
islam'ın mistisizmi de bu olsa gerek. mutlaka bir melek gelir kurtarmaya. bunu ciddiye alana acırım ama bir de bunu seramoni olarak düşünün, imanlı bir halk; bu tip başarılarda allah'ın yardımını gözetmiyorsanız diyeceğim yok o manevi dünyanızla alakalı bir konu. ama savaşı herhangi bir manevi itici güç kazandırmadı diyorsanız, meleklere savaş kazandıranlar kadar hıyarsınız demektir.
küçük Kenan komutan.
meleklerin kaybedip şeytanların onların yerini aldığının göstergesi olan mektuptur.

sözleri ile şeyhleri önünde domalırken de aynı nidaları çıkardıklarını belli eden bu folloş kafalılar yarın öbür ellerine aldıkları diplomaları da kıvırıp "bize bu diplomaları imamlar verdi o nedenle bunları götümüze sokmalıyız" da diyeceklerdir.

yok arkadaş sinirlenmeyecem diyorum sakinim diyorum ama yok.