bugün

(bkz: aylak adam) *
(bkz: sermayedar)
(bkz: emekli olmak)
güzel şey, bir nimet adeta. üniversite bittikten sonra dünyanın en tatlı babaannesi ile birlikte yaşanıyorsa hele. kadın dün "yan villaya yakışıklı bir çocuk taşınmış bak" dedi ya. yerim seni ben.
çok sıkıcıdır fikrimce.
çalışmak şu anlamsız hayatın ruhudur. en azından onu kaybetmemek gerekir. çalışmayan birisi parası olsa da mutsuzdur.
yaşamaktan sayılamaz.
Asalak olmaktir.
tatlı hayattır. mesela evhanımı olmak çok özendirici. proje patlamış, müşteri sıkıştırıyo, ay sonu raporları yetişecek v.s. hiç böyle dertlerin yok. tek derdin fasulye kart çıktı, aman yemek yandı hadi bilemedin her yer toz oldu. o nasıl bir lükstür ya.

idealimdeki meslek evhanımlığıdır. net.
Bayıcak olandır.
insan çalışmadan maddi refaha erse bile bütün gün sorumluluğu olmadan çalışmadan oturunca sıkılmaz mıdır ?
kolay yolu seçmektir. keşke böyle bir şey olsa. ihtimali bile güzel be.
Son 6 aydır içerisinde bulunduğum vaka. Günde 14 saat playstation oynayıp, geri kalan vakitlerde bol bol film izlemek başlıca etkinliklerim arasındadır.
gerçek yaşama biçimi.
Ciddi bir kira geliri ile gayet mümkün olandır.
görsel
Zenginlik demektir. ama maddi zeninliktir yosa maneviyatta önemli değildir.
mümkündür, tabi neye göre çalışmak onu da bilmek lazım. kardan pay vererek başarabilirsin 10 tane işci alırsın yanına kurarsın şirketini onlar üretir çalışır onların ürettiklerini piyasaya sürersin bi süre sonra belirli kalıplaşmış müşterilerin olur ve yapacağın tek şey gelen müşteriye çay söyleyip anlaşmayı yapmak olur. hatta biraz daha zorlayıp kurumsallaşırsan yanına bir kaç dış ticaret uzmanı alırsın çay söyleme ve anlaşma yapma işini de onlara devredersin sana sadece "düzgün çalışın bak ataram işten ha" demek kalır.
Yaşamaya daha çok gayret göstermektir bir yandan. Ama bir insanın bu devirde ömrü boyunca çalışmadan yaşaması imkansızdır. Tabi, eğer zengin değilse.
kendimi bildim bileli yaptigim eylem.
an itibari ile çok hoşuma giden düşünce.

varsa bir yolu yapalım amk bu nedir ya! alarm kurmak istemiyorum artık, sessizlik istiyorum, hesap vermeyeceğim bir yaşam sidilim olsun istiyorum. her şeyin otomasyonlu sisteme geçişine kadar ölürüm ben amk.

(bkz: bulan varsa söylesin amk)
en büyük hayalim.

çalışmak güzeldir ancak çalışmak zorunda olmak çok kötüdür.
en güzelidir. kira falan yersin ya da bankadaki paranın faizini yersin. gelecekte mutlaka yapacağım eylem.
MÜLTECi BiR iSTEK.
Ancak herhangi bir şeye, kişiye vs. Ye bir bağlılığa muhtaç bırakmayacak kadar çok parası olan bir insanın başarabileği hadise.

"Lan ben sıkılırım" diyenleri anlamak güç. Çalışmamak deyince yedi yirmi dört malak gibi yatmayı anlıyor çünkü bizim insanımız.

Bir düşünsenize onca görülecek gezilecek yer, okunacak kitap, izleyecek film... zaman denilen şeye yine hükmedemiyorsunuz ama en azından tamamı sizin.

Bence düşüncesi bile güzel.
Birçok insanın isteğidir. Ama 3 kuruşa 5 köfte yok tabii.

Çare milli piyango.
Cazip fikir.
Nereden nasıl başlıyoruz çalışmamaya - yaşamaya.