bugün

"bunlara gerçekten gülüyor musunuz?" kalıbını kullandığım filmlere bir yenisini daha eklememi sağlayan baş yapıt.
ilk film kadar komik değildi kanımca, ya da ben beklentiyi yüksek tuttum, gülmekten karnım agriyacak diye gittim ondan bilemiyorum. Kötü mü değil, ama çok da bayılmadım.

Edit: benim de en güldüğüm yer sie liegt in meinen armen kısmıdır.
11 ocak taurus avm de yapacakları söyleyişi ile izlemeyi düşünüyorum.

görsel

fakat fragman çok içimi açmadı.
cem yılmazdan borç aldıkları söylenen 30 bin tl ile çekilmiş ilk filmin 10 gömlek altında bir senaryo vardı. bu filmin böyle olduğunu bildikleri halde en kaliteli komik yapımımız diye reklam yapmaları samimiyet dokusuna zarar verdi..filmde ikilinin oyunculuk performansı dışında iyi birşey yok.. senaryo aşırı özensiz.. doğaçlama oynanmış gibi.. bizim afişimiz yeter, yine izlenir kafasıyla yapıldığı belli.. kısacası.. fiyasko
Döşemeci Numan abinin dediği gibi "insanın içinde b*k var ondan herşey beklenir" kalmış bi tek aklımda.
bu ikili filmlerinde, bazı yerlere altyazı koymalı. cidden anlaşılmıyor ve espri kaçıyor. iyi filmdir.
bu ikili bu film ile meşhur oldu. bana göre o yaptıkları dizi ile o samimiyetini kaybettiler.

parayı buldular. daha bakımlı daha güzel oldular lakin şu büyü gitti;

http://www.youtube.com/watch?v=GxRlh6GRRsk
Çoğu kişinin filmden anlarım izlenimi vermek için beğenmediğim dediği, benim için güzel bir film.

Not:filmden pek anlamam. Belki de gerçekten kötüdür. Sadece çoğu kişinin bon folmdon onlorom izlenimi vermek için kötü dediğini söylüyorum.
berbat bile değil. kanal d nin sabaha karşı yayınladığı imdb 5 altı filmler bile daha güzel.
Filmin sonunda Kendi içimde atıp tutarken "acaba murat boz un filmine girdimde onun için mi gülmedim hiç" ejder kardeşlerde kendi aralarında filmin hiç komik olmadığını konuştuklarını işittim.
Netice olarak herhangi bir kardeş payı yada işler güçler bölümünü açıp iLerseniz filmden 10 kat daha fazla gülersiniz.
Ama ki siz o iki müzisyenin hayatının devamında neler olduğunu merak ediyorsanız gidin izleyin tabi gidin gidin.

Abi ilk filmde çalınan arabeskvari şarkıları bile açıp tekrar tekrar dinlemişliğim var bu nedir ya hiç beğenmedim ki ben ekip olarak selçuk aydemir ve doğurduklarını çok beğeniyorum ama hadi bir film yapalım boş durmayalım gibi olmuş.
Yani olmamış.
"bu adamlardan böyle bir film nasıl çıktı" diye merak ettirir. bir de hani bazı filmler vardır, hiç bir bok anlamazsın ama bir şeyler anlatır. onlar gibi olduğunu düşündük. (bkz: mulholland dr). lakin ki öyle değildi.

düşünün bu adamları o kadar çok seviyoruz ki 4 arkadaş gittik sinemaya ve sinema çıkışı adamlara sövmemek için filmi değerlendirmedik. sanki hiç film yokmuş gibi, sanki 80 tlyi o filme vermemişiz gibi davrandık.
Kar nedeniye bir türlü gidemediğim, fakat eleştirileri gördükten sonra gitmeyi de düşünmediğim Ahmet Kural ve Murat Cemcir filmi.
hep yek gibi bir şey olmuş. seviye gittikçe düşüyor.
Filmin bi yerinde hafif tebessüm ettim. Onu da unuttum.
Ohhh iyi tek hayal kırıklığına uğrayan ben değilmişim.

Ben sinemaya genelde para kazansın istediğim adamlar için giderim. Örneğin mahsun kırmızıgül, özcan deniz, yılmaz erdoğan filmlerine asla gitmem. Gerçi o filmleri mahsun kırmızıgül kafasının çekiğine de asla inanmam ama neyse konumuz bu değil.

Bu heriflerin işler güçler, kardeş payı dizileri ve ardından düğün dernek serisinden sonra daha güzel bi iş yapacaklarını düşünmüştüm. Ama çok kötüydü film. Kardeş payının sadece bir bölümünden bile daha çok keyif alırdım ben. Çok başarısızdı ya. Üzüldüm filmi izlerken o derece.