yeni doğan çocuğunun şerefine facebook hisselerinin yüzde 99 unu hayır işlerine ayıracağını bildirir olaydır.

http://www.radikal.com.tr...erberg-baba-oldu-1484215/

edit: facebook lan o. başlık!
facebbok ise yalandır. *
Yuzde biri ne kadar biliyor musunuz siz?
Ben çok müsaitim o hayır için.
yani adama 400 milyon dolar gibi bir para kalıyor. (bkz: vay amk)
Kapitalizmin en büyük oyunlarından biri de, kendi vakfına bağış yaparak vergi kaçırmaktır. Yemedik.
Denizfeneri'ne bağışlasın.
(bkz: Denizfeneri)
fenerbahçe'nin "vergiyi devlet yerine vakfa verdik" demesi kimin bir şey. vakıf kendi vakıfları. sağ cepten sol cebe. iç cepten göt cebine. böyle bir şey işte.
haberleri bile doğru okumadığımızı gösteren haberdir.

--spoiler--
bugün Facebook'ta sahip olduğu hisselerin %99'unu eşiyle birlikte kuracağı Chan Zuckerberg Vakfı'na bağışlayacağını açıkladı
--spoiler--

ne diyor, eşiyle kuracağı vakfa diyor. niye diyor, çünkü bu şekilde dünyada ses getirip o hisse senetlerinin değerinin 60 milyar dolar olacağını biliyor. oysa sağ elindekini sol eline bağışlamaktan bir farkı yok. siz şirketlerin sosyal sorumluluk projelerini gerçekten hayrına yaptığına mı inanıyorsunuz hala, pazarlama tekniklerine biraz daha hakim olmanız gerekiyor. kaldı ki 45 milyar dolardan bahsediliyor, böyle bir parayı birinin bağışlayacağına inanıyorsanız zaten bu dünya size fazla gelir, plüton'a yerleşin derim.

bırakın bu şekilde olanını, türkiye'de rte'nin oğlunun niye türgev diye bir vakfı var? niye deniz feneri davası yaşandı, niye ihh ile ilgili bir dolu suçlama var? cevabı benzer işte.
Kendi vakfına bağışlaması bir yana olayın aslını bilmeyen çok büyük bir kalabalığın sempatisini cebinden tek kuruş çıkmadan kazanmış olacak.bir çeşit viral reklam aslında.amacına hizmet eden akılcı tanıtım.
Sözlükte, Çin'in, rusya'nın sosyalist olmadığını bilmeyenler mi olsun, aslında sağ cebinden alıp sol cebine koyduğunu fark etmeyenler mi olsun, küba'nın dünyanın en mutlu halklarından birine sahip ülkelerden biri olduğunu duymayanlar mı olsun, hepsini bizlere göstermiş bağıştır.
Zaten çalıntı değil miydi canım.